הצהרת נגישות

זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ומחויבותה של החברה בישראל לזכויות אלה, מושתתות על ההכרה בעקרון השוויון, על ההכרה בערך האדם שנברא בצלם ועל עקרון כבוד הבריות" (עקרון היסוד של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998)


 

נגישות הקמפוסים

בימים אלו נמצאת מכללת סמינר הקבוצים בעיצומו של תהליך הנגשה מקיף, בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקומות ציבוריים קיימים שהם מוסדות להשכלה גבוהה ולשירותי השכלה גבוהה שהם נותנים), התשע"ז-2016 .
הקמפוס המרכזי נבנה בשנות ה- 60-70 של המאה העשרים, והוא לקראת תהליך של פינוי בינוי, בסופו יועבר כולו למבנה חדש.
אנו פועלים במשותף עם נציבות השוויון במשרד המשפטים על מנת להתאים את הליך הנגישות על פי התקנות למצב ביניים זה.
קמפוס אמנויות הנו מבנה בן שתי קומות בבעלות עיריית ת"א.  אף הוא נבנה בתקופה בה לא חלה חקיקה בנושא נגישות. בשל זמניות השימוש במבנה - לא ביצעה העירייה שינויים הנדרשים לנגישות בקומה העליונה. יחד עם זאת, מתבצע כעת תהליך הנגשה בכל הנתון תחת אחריות המכללה, ובהתאם לכשירות ההנדסית של המבנה והתייחסות לשלב הביניים של בניית קמפוס חדש.

מספר רב של כיתות בשני הקמפוסים עומדות בתקנות הנגישות ולכן, בשל מגבלות הנגישות במבנים השונים, המכללה דואגת מראש לכיתת למוד מונגשת בקורסים בהם משתתפים סטודנטים עם מוגבלות.
בכל שאלה בנושא חניות נגישות, הנגשת המבנים, והתאמות פרטניות בתהליכי למידה והיבחנות אנא פנה לרכזת הנגישות בדיקנט הסטודנטים לסיגל מגן:
טלפון: 03-6901292
מייל:   Negishut@smkb.ac.il

נגישות אתר האינטרנט

מכללת סמינר הקיבוצים, פועלת בהתאם ל"תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013" סעיף 35, וכן בהתאם להנחיות הנגישות בתקן הישראלי 5568 "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" לרמה AA. תקן ישראלי זה זהה למסמך הקווים המנחים של הארגון הבינלאומי העוסק בתקינה ברשת - Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0.
עמודים רבים ומרכזיים באתר כבר הונגשו בהתאם לתקן לרמה AA. סיום כלל הנגשת האתר מתוכנן לעמוד בלוחות הזמנים שקבע המחוקק.

יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.
נשמח לקבל פניות לקבלת מידע ו/או הצעות שיפור על מנת לשפר את נגישות האתר לשירות קהל הגולשים.

יצירת קשר

אם נתקלת בקושי לגלוש באתר או יש לך הערה בנושא, נשמח אם תיצור קשר באחת מהדרכים הבאות לצוות התמיכה: