הצהרת נגישות

 
זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ומחויבותה של החברה בישראל לזכויות אלה, מושתתות על ההכרה בעקרון השוויון, על ההכרה בערך האדם שנברא בצלם ועל עקרון כבוד הבריות" (עקרון היסוד של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998).


 

נגישות הקמפוסים

הקמפוס המרכזי, שנבנה בשנות ה- 60-70 של המאה העשרים, הותאם בשנים האחרונות, במגבלות האפשר (וזאת עד לחניכת הקמפוס החדש), על פי הנחיות "נגישות ישראל" לדרישות הנגישות. כך למשל, נבנו רמפות, הותאמו שירותי נכים והותאמה נגישות לקפיטריה ובספריה.

קמפוס אמנויות הנו מבנה בן שתי קומות בבעלות עיריית ת"א, אף הוא נבנה בתקופה בה לא חלה חקיקה בנושא נגישות. בשל זמניות השימוש במבנה - לא ביצעה העירייה שינויים הנדרשים לנגישות בקומה העליונה. בקומה הראשונה של הקמפוס, בה נמצאים שירותי הסטודנטים למיניהם - קיימת נגישות.

כמו כן, נעשות במכללה התאמות חושיות (כגון תוכנות הקראה ותרגום לשפת הסימנים באירועים מיוחדים וכדומה).

מבנה הקמפוס החדש של המכללה, המצוי כעת בשלבי סיום התכנון, ייתן מענה מלא לכל צרכי הנגישות ובהתאם לכל התקנות. התכנון מלווה ביועץ נגישות מומחה.

בשל מוגבלות הנגישות במבנים השונים, המכללה מאפשרת התאמה באמצעות העברת כיתת הלימוד לכיתה מונגשת, בקורסים בהם לוקחים חלק סטודנטים עם מוגבלויות.

אם יש לך צורך בנגישות ספציפית נוספת או שיש לך שאלות בנושא הנגשת מבנים והנגשה פיזית, נא לפנות לדיקנית הסטודנטים:

 

נגישות אתר האינטרנט

מכללת סמינר הקיבוצים, פועלת בהתאם ל"תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013" סעיף 35, וכן בהתאם להנחיות הנגישות בתקן הישראלי 5568 "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" לרמה AA. תקן ישראלי זה זהה למסמך הקווים המנחים של הארגון הבינלאומי העוסק בתקינה ברשת - Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0.

עמודים רבים ומרכזיים באתר כבר הונגשו בהתאם לתקן לרמה AA. סיום כלל הנגשת האתר מתוכנן לעמוד בלוחות הזמנים שקבע המחוקק.

יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.
נשמח לקבל פניות לקבלת מידע ו/או הצעות שיפור על מנת לשפר את נגישות האתר לשירות קהל הגולשים.

יצירת קשר
אם נתקלת בקושי לגלוש באתר או יש לך הערה בנושא, נשמח אם תיצור קשר באחת מהדרכים הבאות: