תואר ראשון – תואר ראשון בחינוך

תואר ראשון בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים

סמינר הקיבוצים מזמין אתכם ללמוד תואר ראשון בחינוך במכללה מובילה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות. כאן תוכלו לבחור את התוכנית המדויקת לכם מתוך מגוון תוכניות הלימוד במסלול תואר ראשון בחינוך המוצע לכם בשילוב תעודת הוראה בתחומי החינוך, הטכנולוגיה או האמנויות. התוכניות מחוברות לסדר היום של החברה הישראלית לצד התנסות מעשית בהוראה, ובדגש על מעורבות בחברה ובקהילה.

מורים ומורות! מעוניינים להשלים תואר ראשון בחינוך? אצלנו תוכלו ללמוד בתוכנית ייחודית להשלמת תואר .B.Ed – תואר ראשון בחינוך. התוכנית מיועדת למורים ומורות בפועל.

תואר ראשון בחינוך (.B.Ed) >> הקריירה שלכם בהוראה ובחינוך מתחילה כאן

 

אז מה לומדים במסלולי תואר ראשון בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים?

בואו אתנו לסיור פקולטות...

המבנה האקדמי של המכללה מאורגן בארבע פקולטות, ובכל אחת מהן מוצעות תוכניות לימוד לתואר ראשון בחינוך בהתמחויות ייחודיות ומבוקשות:

הפקולטה לחינוך הבחירה בין חמש המחלקות ללימודי תואר ראשון בחינוך בפקולטה זו היא אחת המאתגרות – הגיל הרך? בית הספר היסודי? החינוך המיוחד או אולי הבלתי פורמלי? כל אחת מההתמחויות יכולה להוות קרש הקפיצה בשבילכם לקריירה מתגמלת בעולמות החינוך וסביבו, וכל כיוון שתבחרו יהיה מבוקש ומרתק:

 

הפקולטה למדעים אם הנטייה שלכם היא ריאלית ואתם אוהבים ללמד, או אם אתם מעולים בספורט, ותמיד רציתם להעביר את זה הלאה – הגעתם ליעד, מקומכם אתנו בפקולטה למדעים. תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במדעים, זו בהחלט נקודת זינוק חשובה להמשך החיים המקצועיים. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את התוכנית שלכם בין המחלקות והחוגים המעניקים תואר ראשון בחינוך לבוגריהם בתחומי העתיד של החינוך:

 

הפקולטה למדעי הרוח והחברה כאן מחכים לכם מיטב התחומים המחוברים להוויה הישראלית הצופה פני עתיד:

 

קמפוס אמנויות – הפקולטה לאמנויות אם התשוקה שלכם לאמנות מובילה אתכם אל מחוזות שמעבר לכל דמיון, אבל מנגד תמיד רציתם לשלב את הצד האמנותי שלכם עם לימודים אקדמיים פרקטיים באווירה אורבנית מעוררת השראה – הלימודים לתואר ראשון בחינוך לאמנויות בקמפוס האמנויות ברחוב אחד העם 9 בתל אביב מייצרים עבורכם בדיוק את החיבור הזה.

במה תרצו להתמחות? נותר לכם רק לבחור את החוזקות שלכם, והבמה כולה שלכם – תתחילו לחוות ולהתפתח בחממה אולטימטיבית תומכת ומקדמת למקצוענות שבסופה תצאו מצוידים גם בתואר ראשון בחינוך, מוכנים למימוש טוטאלי של עצמכם:

 

הידעתם? סמינר הקיבוצים הוא מוסד אקדמי וותיק בישראל להכשרת מורים ומורות. הוא הוקם בשנת 1939 ושמו שיקף את חזונו: "מפעל ההכשרה למורים וגננות". השם הוסב לאחר מכן ל"סמינר למורים וגננות של התנועה הקיבוצית והמרכז לחינוך". מאז ועד ימינו סמינר הקיבוצים נחשב מוסד רב מוניטין בתחומו, וזאת אחת הסיבות שהוא מהווה מאז ומתמיד מוקד משיכה למרצים בכירים ומבוקשים.

 

יש עם מי לדבר?

בהחלט כן, ולכל מסלול התואר: סגל המרצים מעניק ליווי אישי ותומך לכל סטודנט וסטודנטית, ויתרה מכך – ברוב תוכניות הלימוד תוכלו ליהנות מליווי של מנטור אישי, הדואג למענה לפניותיכם ולצרכים המתעוררים בכם במהלך הלימודים. לרשותכם גם הנחיה קבוצתית ואישית לצד מסגרות תומכות שישמשו אתכם לתרגול וללמידה פעילה וחווייתית: מרכז מהו"ת משמש בית ומקור להעצמת סטודנטים עם לקויות למידה או עם הפרעות קשב; המרכז לחדשנות ולעיצוב למידה משמש בית למחקר ופיתוח תהליכי חדשנות סביב פרויקטים בתחומים של טיפוח פדגוגיה מוכוונת עתיד, כגון למידה היברידית ותכנון סביבות לימוד חווייתיות.

 

משך הלימודים

התוכניות לתואר ראשון בחינוך נמשכות ארבע שנים. אם כי כבר מהשנה השנייה ללימודים תוכלו להתנסות בבתי ספר וליישם בפועל את המטען התיאורטי העשיר שתרכשו במכללה במסגרת התואר.

 

מלגות וסיוע בלימודי תואר ראשון בחינוך

במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך במכללה מתקיימות תוכניות ייחודיות בליווי מלגות, ובהן תוכנית רג"ב לסטודנטים מצטיינים וכן תוכנית פלח – תוכנית הכשרה ייחודית לסטודנטים ממוצא אתיופי. תוכניות אלה ואחרות נועדו ללוות את הסטודנטים גם לאורך כל שלבי הלימוד והכניסה לעבודה בהוראה. במסגרתן מתקיימת פעילות העשרה ייעודית, והסטודנטים זוכים לתמיכה ולליווי פרטניים בהתאמה לצורכיהם האישיים. למידע מפורט על מלגות ללימודי תואר ראשון בחינוך חפשו באתר את דיקנט הסטודנטים, או לחצו כאן: מלגות לסטודנטים

 

חוויה סטודנטיאלית אחרת, יש דבר כזה?

אם אתם מחפשים לימודים אקדמיים לתואר ראשון בחינוך, אבל "קצת אחרת" – הגעתם למקום הנכון. הלימודים במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים בקמפוסים מושקעים וירוקים המזמנים סביבה נעימה ואווירה עשירה ומרתקת. יתר על כן, אצלנו תוכלו ליהנות מקורסים מבוססי למידה חווייתית ויצירתית במסגרת לימודי חס"א – חוויה סטודנטיאלית אחרת: לא עוד כיתה ולוח, עיניים בגב וצלצול, אלא למידה בסביבה מגוונת ובאמצעים מוחשיים שהופכים את תהליך הלמידה ואת התוצרים לחוויות ייחודיות שישמשו עבורכם השראה להמשך החיים המקצועיים. במקומה של ההוראה המסורתית קבלו אולפני צילום ועריכה, פעילויות מאתגרות בחדרי בריחה, שיעורי דיבייט וסימולציות לצד סיורים בטבע, במוזיאונים ובחוף הים.

 

חזון המכללה

מכללת סמינר הקיבוצים חרטה על דגלה שילוב של יצירתיות ומצוינות בצד ערכים של סובלנות וכבוד הדדי. חזון המכללה מעוגן בשלושה מוקדים עיקריים: מוקד המעורבות החברתית והחינוך האקטיביסטי, מוקד האיכות האקדמית ומוקד הקיימות הסביבתית והחברתית. המכללה הציבה לעצמה יעד לטפח מורים שיהיו מצוידים בתשתית ידע מעמיקה ובכישורים עדכניים, שיצמחו להיות מורים מצוינים, ומעבר לזה – מחנכים בעלי יוזמה וחדורי תחושת שליחות. כמכללה הגדולה והמובילה להוראה בישראל, איכות הלמידה, איכות המרצים והמרצות וכן ההתאמה של תוכניות הלימוד לצרכים שעולים מהשטח הם בראש מעייננו. המכללה שוקדת בהתמדה על פיתוח תוכניות לימוד חדשות, על שיפור תהליכי ההוראה והלמידה, על יחס אישי לכל סטודנטית וסטודנט, וכן על טיפוח אקלים של סובלנות והומניזם. כל זאת בשאיפה לאפשר לכם הסטודנטים חוויית לימודים מעצימה ומרחיבת אופקים שתמצה את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחת מכם בדרך לתואר ראשון בחינוך והרבה מעבר לו.