חזון המרכז

"טיוטות" הוא מרחב ספרותי, שמיועד לסדנאות כתיבה, למפגשי קריאה וליזמות ספרותית.

המרחב מעוצב כך שיספק חוויה של אינטימיות, של השראה, של מפגש ושל יצירה.

התפיסה המנחה את המרכז היא כי ספרות רלוונטית לכולם/ן.

למי שעוסק בה באופן קבוע ולמי שכלל אינה פוגשת ספרות. למי שכותבת כבר שנים ולמי שמהסס בכתיבתו. למי שמבקשת להכניס יותר קריאה לחייה, ולמי שקורא הרבה ומבקש לשוחח על הטקסטים וללכת איתם הלאה, למחוזות חשיבה ויצירה נוספים.

מרחב "טיוטות" הופך את המפגש בין ספרות וחברה לבלתי אמצעי. הצורך האנושי בסיפור טוב, הרצון לבטא את העולם הפנימי, המשיכה להיחשף לעולמות של אחרים – כל אלה  קיימים גם בעידן הדיגיטלי, ואף ביתר שאת. מלבד זמן-מסך,  עולה הכמיהה להתכנס, לשוחח, ליצור ולנסח – כל פרט וכל תרבות – את הסיפור שלנו.

"יזמות ספרותית" משמעה אקטיביזם חברתי באמצעות טקסטים ספרותיים. לימודי ספרות או אירועי ספרות נתפסים, פעמים רבות, כמשהו השמור ליודעי ח"ן, כפעילות מעונבת או כמותרות, אבל דווקא טקסטים ספרותיים הם כר פורה שפתוח בפני כולם. הטקסטים זמינים, הספריות מאפשרות השאלה בחינם, יש הנגשה מקוונת, וכל שנותר הוא להיזכר ולחוות מה יכול להעניק לנו מפגש עם שיר, עם סיפור, עם משפט מכונן או עם חרוז מרגש.

יזמות ספרותית מכוונת לקבוצות שזקוקות לתיווך כלשהו כדי להגיע לטקסטים ספרותיים; קשישים, עולים חדשים, ילדים שמאושפזים לתקופות ממושכות. כל גוף שרוצה ליצור איתנו קשר לשם כך – מוזמן בשמחה. אנחנו ערוכים להכשיר נוער וסטודנטים להפעלת תכניות מסוג זה, ומחפשים שותפים.

הצטרפו אלינו - בדפוס, בכתב ובעל-פה...

טלי אשר