שירת הגירה

 

הסדנא תועבר באופן מקוון

סדנה לכתיבת שירה
מנחה: אלקס ריף

"בַּיּוֹם בּוֹ יֶבְגֶנִי הִגִּיעַ לַגַּן/ זָרְחָה הַשֶׁמֶשׁ./ הוּא הָיָה קָטָן מִמֶּנִּי/ לָבָן מִמֶּנִּי וּהֵרִיחַ/ מִפַּחַד./ זֹאת כְּבָר הָיִיתִי אֲנִי/ שֶׁהִסְבַּרְתִּי לוֹ/ בְּמִילִים עִבְרִיּוֹת מוּפְרָדוֹת/ שֶׁגַּרְבַּיִים וְסַנְדָּלִים זֶה/ אֵיךְ לוֹמַר, מְכוֹעָר/ שֶׁסֶּנְדְּווִיץ' עִם דָּג מַלּוּחַ זֶה/ אֵיךְ לְהַגִּיד, מַסְרִיחַ,/ וְשֶׁיְּדַבֵּר עִבְרִית./ פֹּה זֹאת לֹא רוּסְיָה!/ בַּיּוֹם בּוֹ יֶבְגֶנִי הִגִּיעַ לַגַּן/ הָיִיתִי מְאוּשֶׁרֶת."  -  אלקס ריף

כולנו מהגרים. גם אם נולדנו בארץ, הרגשנו בשלב כלשהו זרים לנוף בגלל לבושנו, התנהגותנו או אמונתנו. חלקנו לקחנו על עצמנו מנהגים חדשים כדי להשתלב. במקרים אחרים, בחרנו לדבוק במוכר ושילמנו על כך את המחיר. הסיפורים האלה הפכו להיות החיים שלנו ולעיתים רחוקות עצרנו כדי לחשוב עליהם מחדש.
סדנת הכתיבה בהשראת סיפורי הגירה מבקשת לחקור את חוויית ההגירה האישית כחוויה פנימית, שיש בה שייכות וזרות, יציאה וחזרה, ולהביע אותה באמצעות שירה.
בעשרת מפגשי הסדנה נשאל את עצמנו מה הסיפור שלנו. אילו אירועים, מערכות יחסים ואנשים בחיינו הפכו אותנו למי שאנחנו. נדבר על ארץ מולדת, חוויות ילדות, מערכות יחסים עם ההורים ובני זוג, כסף, נשיות וגבריות, האני כיום והחלום לעתיד. נבחן האם הסיפור שאנחנו מספרים היום הוא אכן הסיפור שלנו או שאנחנו רוצים לספר סיפור חדש, שישנה את חיינו ואת חיי הסובבים אותנו.
הסדנה תתקיים בקבוצה אינטימית, תוך כתיבה בשיעורים ובמטלות כתיבה לבית. בסדנה זו יהיה משוב אישי על מטלות הכתיבה. 
לקבלה לסדנה יש לשלוח 3 שירים (עד שני עמודים סה״כ) למייל:  me@alexrif.com


מועדים: ימי שני, 18:30-20:30

9.11.20, 16.11.20, 23.11.20, 30.11.20, 7.12.20, 21.12.20, 28.12.20, 4.1.21, 11.1.21
הקורס מוכר ל-60 שעות אקדמיות לצורך לימודי השלמה ללימודי ביבליותרפיה

מחיר:  1,990 ₪.

לבוגרי טיוטות, לסטודנטים, לסגל או לנרשמים ליותר מסדנה אחת תינתן הנחה בהתאם לנוהל שכ"ל.

לשאלות בנוגע לתכני הסדנה: me@alexrif.com

אלכס ריף

אלקס ריף, משוררת ופעילה חברתית, מקימת ״הבריגדה התרבותית״. זוכת פרס מתנאל ופרס שרת התרבות למשוררים לשנת תשע״ח. ספר שיריה ״טִפשונת משטרים״, המסכם ב-50 שירים את חוויות ההגירה שלה מברית המועצות לישראל, יצא ב-2018 בהוצאת פרדס.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום

הרשמה אונליין