כתיבת זיכרון, התבוננות ואִילוּ

מנחה: ליאור גרנות

הסדנא תעסוק באפשרות המשחק עם חומרים ביוגרפיים בכתיבה: בתנועה בין שהתרחש ובין בריאתו באופן אחר.

הסדנא תורכב משני חלקים: החלק הראשון יתמקד בכתיבה "צמודת מציאות" סביב פתק, הודעה או מכתב שמעוררים זיכרון ובהתבוננות מנקודת הווה על הזיכרון ועל הרגשות שמעורר. בחלקה השני של הסדנא ישחקו המשתתפים עם חומרי הגלם של הזיכרון הספציפי ויכתבו אותו באופן אחר משהתרחש במציאות. בשני החלקים יתרחש שיתוף בכתיבה והתבוננות קבוצתית על התהליך. 

למעשה, נעשה שימוש באירוע ביוגרפי הן כחומר גלם לכתיבה והן כחומר גלם נפשי, בהנחה שהאירוע הביוגרפי התרחש כפי שהתרחש אבל לנו יש את היכולת לשנות ברבות הזמן את אופן ההתבוננות עליו ואת הפרשנות שלנו; ובכתיבה – יש לנו את הכוח והחרות לברוא אותו כדבר אחר, באופן שישרת אותנו מן הבחינה הרגשית ו/או הטקסטואלית ובכך לבטא מחדש את קולנו, לתת לו הד ותיקוף.   

*המשתתפים מתבקשים להביא מראש לסדנא פתק/ הודעה/ מכתב מן העבר (מצולם בשני עותקים) שיהיה במרכז כתיבתם בסדנה, ושיוכלו לשתף בו.

מועד: 16.7, יום שני, 9:15-13:00

מחיר: 250  ₪

לפרטים נוספים:
smkb@smkb.ac.il
03-6901200

ליאור גרנות, משוררת וביבליותרפיסטית. פרסמה שני ספרי שירה: "והשמש-שמש" (הליקון, 2010); "שׂמה והולכת" (קשב לשירה, 2012) וספר בפרוזה פיוטית: "נַנִּינָה" (אבן חושן, 2015). את עבודת הדוקטורט שלה כתבה בנושא: "כיצד מרפאת הביבליותרפיה – איכויותיהן התרפויטיות הייחודיות של פרקטיקות ספרותיות-טיפוליות שונות בטיפול בביבליותרפיה – עיון פסיכואנליטי-ספרותי" בתכנית לפסיכואנליזה ופרשנות באונ' בר אילן. כתיבתה העיונית עוסקת בקשר שבין ספרות ונפש, בקריאה פסיכואנליטית של ספרות ושל שירה וספרות ילדים בפרט. מטפלת במבוגרים בקליניקה פרטית בתל-אביב ומלמדת ביבליותרפיה באוניברסיטת בן גוריון ובמכללה האקדמית אחווה.

lior.granot@gmail.com

ליאור גרנות

אני מאשר/ת כי קראתי את נהלי והנחיות הרישום ואת תנאי הקבלה והפסקת לימודים - להרשמה ותשלום לחצו כאן