התמחות באוצרות

במסגרת לימודי התואר השני באוריינות חזותית מוצע שילוב אשכול בחירה ייחודי בהתמחות אוצרות.

ההתמחות, הממקדת את קורסי הבחירה בתחומי האוצרות משתלבת באופן אורגני בתוכנית הלימודים הרב תחומית של אוריינות חזותית, הבוחנת את השדה החזותי מהיבטיו השונים. בתכנית נדונים יכולות חקירה, פענוח, פרשנות, ביקורת ויצירה בשפות חזותיות שונות לשם העצמה חינוכית וחברתית. נכללים בתכנית גם קורסים העוסקים בשיח תיאורטי ויישומי בתחומי יצירה חזותית שונים: קולנוע, עיצוב, אמנות פלסטית, צילום, מחול ותיאטרון. 

אשכול ההתמחות באוצרות יהווה 17 ש"ס מתוך 44 ש"ס בכלל התוכנית. 

ההתמחות באוצרות מאפשרת לציבור המורים לאמנויות, להתמקד ולהעמיק את השכלתם בנושאי לימוד של אוצרות תערוכות אמנות וסביבות למידה בהיבטים ובנושאים מגוונים הנקשרים לאוצרות בדגש אלטרנטיבי וקהילתי. נושאי הקורסים באשכול בוחנים את הקשר שבין סגנונות שונים של תצוגת אמנות לבין זירות חינוך שונות באמצעות מחקר ופעולה במרחב הציבורי ומעורבות בשיח התרבותי בכלל ובתרבות החזותית בפרט. נושאי הקורסים יעמיקו בנושאים, כגון: היסטוריה ותיאוריה של האוצרות, אוצרות אלטרנטיבית בהיבטים תיאורטיים ומעשיים, פיתוח קונספט אוצרותי, סגנונות אוצרות, פרקטיקות של עיצוב תערוכות, כתיבת מאמר אוצרותי ופיתוח קטלוג לתערוכה.  

            התמחות באוצרות

ההתמחות באוצרות מעניקה ללומדים אפשרות להשכיל בהיבטים תיאורטיים ומעשיים של תהליכי האוצרות. ובכך נותנת מענה לקהל נכבד של בוגרי מכללות אקדמיות המכשירות מורים לאמנות. קהל זה יוכל לשכלל את יכולותיו בתחום האוצרות האמנותית, וגם יתמחה באוצרות כמעשה פדגוגי וחברתי. ההתמחות נותנת מענה לצרכיו של ציבור המורים לאמנות המעוניינים להעשיר את נושאי ודרכי ההוראה שלהם ואת האפשרות להרחיב את עיסוקם המקצועי בזירות החינוך השונות הפורמאליות והבלתי פורמאליות; במתנ"סים ובמרחבים קהילתיים שונים.

פרויקט הגמר:
על המתמחים באוצרות להקדיש את פרוייקט הגמר שלהם להקמת תערוכה במרחב הממשי, תוך בחינת נושאים המעניינים אותם כמורים ו/או יוצרים בשדה המחקר באוצרות, בדגש פדגוגי וחברתי.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית
הרשמה אונליין