תואר ראשון במכללת סמינר הקיבוצים
סגור

הפקולטה לחינוך

מורה בינוני אומר, מורה טוב מסביר, מורה מצוין מדגים, מורה מושלם מעורר השראה (ויליאם ארתור וורד)

 

הפקולטה לחינוך של מכללת סמינר הקיבוצים שמה לה למטרה לפתח ולטפח אנשי ונשות חינוך בעלי זהות אישית-חברתית-מקצועית מודעת, הומניסטים בעלי חוסן (Grit), הלומדים ומתפתחים לאורך כל חייהם האישיים והמקצועיים (Lifelong learner).

בעידן הנוכחי בו המידע זמין לכל אחת ואחד והעולם משתנה כל העת, אנו מאמינים כי תפקידו של המורה הוא לא לתווך ידע אלא להיות מנחה/מנטור של הלמידה, כך שכל תלמיד ותלמידה יוכלו לקבל ידע וכלים ללמוד כל העת וכל חייהם בעצמם. גם הכשרת המורים בפקולטה במגוון המחלקות והחוגים נותנת ביטוי ומענה לתפיסת עולם זו לפיה:

'האנאלפבית של המחר לא יהיה האדם שאינו יודע לקרוא; הוא יהיה האדם שלא למד איך ללמוד' (הרברט גרג'וי,  1970 בתוך: הלם העתיד של אלווין טופלר).

ההתייחסות לפיתוח מורה בעל חוסן אשר לומד לאורך כל חייו המקצועיים באה לידי ביטוי בהכשרה בהתייחסות לשלושת המרכיבים העיקריים של המעשה החינוכי: הוראה, למידה והערכה, וזאת בהתייחסות לכל אחד מהם בנפרד, לזיקות בניהם ולהשפעותיהם זה על זה.

לצד זאת מאתגרת הפקולטה את עצמה בהגשמת החזון החינוכי הומניסטי של המכללה בהתייחסות לכל אחד ממרכיבי המעשה החינוכי, בהוקרת כבוד האדם והשונות הבין-אישית והבין-תרבותית, בטיפוח הוליסטי של האישיות בכלל והאישיות והזהות המקצועית של אנשי החינוך בפרט, תוך העצמת הפרט וחיזוק החוסן, האיתנות וההתמדה האישיים והמקצועיים שלו, מעורבות פורייה והוגנת אשר מזמנת התנסויות אותנטיות לפרחי ההוראה בחברה ובתרבות.

הפקולטה לחינוך מאגדת בתוכה תכניות לתואר ראשון ולתעודת הוראה (B.Ed) במחלקות לגיל הרך, לחינוך יסודי, לחינוך מיוחד, בחוג לניהול עסקי-חברתי ובחוג לחינוך. תכניות לתואר שני (M.Ed) בניהול וארגון מערכות חינוך, בהערכה בחינוך ובטכנולוגיה בחינוך, תכנית לתואר שני (MTeach) ותכנית להכשרת מנהלים של אבני ראשה.

כמו כן פועלות בפקולטה תכניות להכשרה של אקדמאים להוראה ותכניות להשלמת תואר B.Ed למורים בפועל. בפקולטה גם פועל המרכז לאמפתיה אשר בו גם יחידת הסימולציה שמשרתת את באי המכללה וכן בתי ספר וארגונים מחוץ למכללה.

מגוון התכניות שמציעה הפקולטה מבקש לזמן לסטודנטים למידה עדכנית ומאתגרת בהיבטים החינוכיים והאקדמיים, תוך חיבור אותנטי לשדה ובזיקה לצרכי מערכת החינוך והקהילה מתוך מטרה לפתח ולטפח גננות ומורים מצוינים ומעוררי השראה.

סגל המרצות והמרצים של הפקולטה אמון על הוראה איכותית במסגרות עיוניות ומעשיות תוך למידה מתמדת והתעדכנות, כמו גם על ליווי והנחיית תהליכי הלמידה ופיתוח הזהות המקצועית של הסטודנטיות והסטודנטים לכל אורך שנות ההכשרה.

ד"ר אירית לוי-פלדמן
דיקנית הפקולטה
ד"ר אירית לוי-פלדמן


לימודי תואר ראשון בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים כוללים מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון ולתעודת הוראה בתחומי החינוך והאמנויות. המכללה מציעה תכניות לימוד לתואר ראשון בחינוך המחוברות לסדר היום של החברה הישראלית לצד התנסות מעשית בהוראה, ובדגש על מעורבות בחברה ובקהילה. סגל המרצים מעניק ליווי אישי ותומך לכל אורך התואר.
במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך, באמנויות, במדעים ובמדעי הרוח והחברה, במכללה מתקיימות תכניות ייחודיות בליווי מלגות, כגון: תכנית רג"ב לסטודנטים מצוינים, ותכנית הכשרה ייחודית לסטודנטים יוצאי אתיופיה בליווי מלגות. מורים בפועל מוזמנים להשתלב בתכנית להשלמת תואר .B.Ed למורים בפועל.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:
 

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום