טיפול בעזרת בעלי חיים בפינת החי ע"ש רינת במרכז אורנית לילדים חולי סרטן

העוברים בדלת פינת החי ע"ש רינת, מוצאים את עצמם לפתע בעולם אחר. מקום שקט וקסום, נעים ושלו. צ'ינצ'ילות, ארנבונים, צבים, דגים, עטלפים, חמוסים, דגים ולטאות כל אלה ואחרים מחכים לילדים, המגיעים למקום - כדי להירגע ולהתאושש מעוד יום טיפולים מפרך במחלת הסרטן.

פינת החי ע"ש רינת בקשי ז"ל, שנפטרה ממחלת הסרטן, היא חלק ממרכז אורנית בית החלמה המארח ילדים ונוער חולי סרטן ובני משפחותיהם בתקופת הטיפולים הקשה ומעניק להם חום, אהבה ותחושה של בית. המרכז נבנה על ידי עזר מציון וקרן ברכה ומוטי זיסר, בסיוע המוסד לביטוח לאומי, כשירות לחולי סרטן, המטופלים במרכזים רפואיים במרכז הארץ ומתגוררים במקומות מרוחקים

ממקום הטיפול. בשבועות שבהם מקבלים הילדים את הטיפולים, הם מוזמנים יחד עם הוריהם להתארח באורנית ללא כל תשלום וליהנות מהפעילויות ומהמתקנים השונים במקום.

פינת החי במעון אורנית שתוכננה על ידי צוות ברשות ד"ר רוני רדו היא פינת חי ייחודית, המותאמת לילדים ובני נוער חולי סרטן. היא אינה רק מקום שלו ומרגיע, אלא פינת חי טיפולית פעילה, שבה עובדים מטפלים בעזרת בעלי חיים. לא רק ילדים חולי סרטן מטופלים בפינת החי, אלא גם ילדים שהוריהם חולים בסרטן, הזקוקים אף הם לתמיכה עקב מחלה ההורה או האח/ות.

 טיפול בעזרת בעלי חיים     טיפול בעזרת בעלי חיים

                                        טיפול בעזרת בעלי חיים