"למה מי אתה? (צ'רלי קצ'רלי)"

שלושים שנה לאחר הצגת צ`רלי קצ`רלי (דני הורוביץ) בתיאטרון החאן שהביאה לבמה את דמותו המתפוררת של הצבר המיתולוגי, מוצג צ`רלי קצ`רלי נוסח 2009 בשם "למה מי אתה?" מעל במת ביה"ס לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים.
"למה מי אתה?", הוא רביו תיאטרוני המציג את הטריטוריה הנפשית המקומית של צעירים, בעיקר תל-אביבים, המקיימים דיאלוג כן ועדכני עם הסביבה החברתית והפוליטית כאן ועכשיו.

עם שאלה זאת פנה דני הורוביץ המחזאי והבמאי (שמלמד גם בסמינר) אל מספר כותבים מביה"ס לדרמה ושלח אותם למסע חיפושים אחר תשובה הולמת. כל אחד ועברו, כל אחד ועולם האסוציאציות שלו, האידיאולוגיות, דרכי החשיבה, הדעות והתחושות.

למה, מי אתה?! ומי אני? והאם יש "אנחנו" בכל זה? כל כותבת וכותב מנסים להגדיר עצמם בתוך הבליל הארצישראלי ולסמן במדויק את מיקומם בפסיפס. וכך כל אחד חזר לפשפש בעברו. אחת חזרה לסבתה ניצולת השואה, אחר חזר לבית סבו המזרחי, אחת קונה מגפיים בברלין, לשנייה אין אסוציאציות וחברתה עושה אהבה עם דור שלישי לנאצים. אחת מלצרית תל-אביבית עם כתם זיעה שלא יורד ובחור מנוער הגבעות מדבר עם אחת מנוער הנרות. חיים גורי ואלתרמן יושבים לשאכטה עם אביב גפן ויש גם אחד שעשו לו ברית מילה והפיפי שלו חתוך. זאת עובדה. אז להרים ידיים או להוריד אותן?

מן התמונה הנוצרת בהצגה הבאה של ביה"ס לאמניות הבמה "למה מי אתה" (צ`רלי קצ`רלי 2009) ניתן לראות דור ביניים, מבולבל ודעתן שחי בין הצפה בראש להצפה בשירותים. ובין כולם, יושב לו צ`ארלי קאצ`רלי, דמות הצבר הישראלי ומנסה לקיים דיאלוג עם דור הביניים ולהבין את מקורותיה של תחושת ה"אין ברירה" ומהי תל-אביביות, ישראליות, קוסמופוליטיות, ומי לעזאזל הולך פייפן?
 

עריכה ובימוי: דניאל הורוביץ
כתיבה: דני הורוביץ, אינה אייזנברג, דנה אתגר, ששי בוסי, רוני ברודצקי, נועה גבעון, מאור זגורי, יעל טל, דניאל כהן לוי, דנה רובשוב.
עיצוב תפאורה: דניאלה מור
עיצוב תלבושות: לירון גת
מוסיקה מקורית: יובל מסנר 
עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין
תנועה: אביגיל רובין  
מחול: יעל לוי
במאית משנה: דנה רובשוב
עוזר במאי ראשון: ששי בוסי
עוזרות במאי שניות: אינה איזנברג, דניאל כהן לוי

שחקנים: אלעד אטיאס, סיוון ברונשטיין, רוני דותן , אריאל כהן, הדס לקט, רענן פז , נדב צדקה, ורד רגב ודניאל שמשוני.