בחדרי חרדות

בית הספר לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים ותכנית "עמיתים" מציגים:

"בחדרי חרדות"

יצירה משותפת של סטודנטים למשחק ואנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות

ביה"ס לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים מקיים זו השנה השישית שיתוף פעולה ייחודי עם משתתפי "עמיתים", תכנית ארצית משותפת של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות, בה לוקחים חלק אנשים עם מגבלה נפשית.

מדובר בפרויקט ייחודי ומרגש, המשלב סדנת יצירה משותפת לסטודנטים למשחק ובימוי במכללת סמינר הקיבוצים עם משתתפים המתמודדים עם מגבלה נפשית, ומגיע לשיאו בהצגה משותפת בהנחייתם ובימויים של ד"ר אילנה אליקים ונדב פרידמן.

המופע המשותף "בחדרי חרדות" מאפשר הצצה ייחודית אל המסע המשותף, בו משתתפי הקבוצה המשולבת מציגים את המפגש בין הדומה והשונה, כפי שעלה במעגלי השיח, במשחקי התיאטרון ובהפסקות על הדשא. תוך שהיא נרקמת, נפרמת ונשזרת מחדש, ההצגה מביאה את סיפורה של קבוצת התיאטרון, כך שבנקודת המפגש בין השיח במעגל הקבוצתי, נולדו סיפורים וחוויות הכותבים את הפסיפס האנושי למחזה ויוצרים פעולה על הבמה. חברי הקבוצה מחפשים זהות, רוקדים אהבה, שואלים שאלות ומשחקים עם התשובות, תוך כדי נגיעה ובחינה של החרדה בחייהם. ההצגה משלבת טכניקות מעולם הדרמה, הפסיכודרמה והפלייבק.

המשתתפים לוקחים חלק בתכנית "עמיתים", הפועלת לקדם את השתלבותם של אנשים עם מגבלה נפשית בקהילה, באמצעות פעילויות פנאי שונות המייצרות אינטראקציות חברתיות. פעילות "עמיתים", דרך הקבוצות המשולבות ברחבי הארץ, נובעת מהתפיסה כי יצירת מפגש בין-אישי הנוגע לתחום האמנותי, מאפשר דיאלוג, יצירה וחוויה משותפים לצד קשר משמעותי מתמשך.

בנוסף, מדובר במהלך שהינו חלק בלתי נפרד מהרצון להוביל לשינוי עמדות ולצמצום הסטיגמה כלפי אנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות.

הפעילות המשותפת עם הסטודנטים מהווה לשני הצדדים חוויה מיוחדת, תהליך אישי מעצים ואפשרות לקחת חלק בעשייה חברתית ייחודית הפועלת לשינוי עמדות בחברה.

ההצגה תעלה ביום רביעי ה-11/6 וביום חמישי ה-12/6 בשעה 19:30 בביה"ס לאמנויות הבמה, מכללת סמינר הקיבוצים, אולם התיאטרון אגף ג'

להזמנת כרטיסים:

03-6902357
03-6902311
 

לצפיה בזמנה