חורף בקלנדיה

עיבוד ובימוי: נולה צ'לטון
על פי ספרה של ליה נירגד

עיצוב תפאורה ותלבושות: מרים גורצקי, חיה בירן ואירנה גלוזמן
תנועה ועבודה עם בובות: אביטל דבורי
מוסיקה: חנה הכהן ועופר שלחין
מילים ל"שירה של מורן": יהושע סובול
נגינה: נילי קריס ועופר שלחין
תאורה: ג'קי שמש
תנועה: אריה בורשטיין, דניאלה מיכאלי

שחקנים: קרן אור, אסף אלמגור, יפית אסולין, שרון בורשטיין, דיויד בילנקה, פיליפ דומרב, נעמה דותן, אבי טיירי, מיכל מוסקוביץ, איתמר מלול, ניר נדיר, ענת סבן, חנית סימנה, אייל סלמה, שרד'י ג'בארין, עופר שלחין, יוסי שמן-רובין.

שלוש יוצרות נפלאות התגייסו להעלות את "חורף בקלנדיה". נולה צ'לטון הבימאית, מרים גורצקי התפאורנית וחנה הכהן המוסיקאית.

ההצגה "חורף בקלנדיה" היא יצירתה המיוחדת של נולה צ'לטון, שהתעקשה להעלותה עם שחקנים צעירים בביה"ס לאמנויות הבמה, תלמידי שנה ג' משחק, אליהם הצטרפו חמישה שחקנים שסיימו את לימודיהם. כולם מגלמים את הדמויות בשני הצדדים. לעיתים הם החיילים הישראלים במחסום ולעיתים הם הפלשתינאים המבקשים לעבור במחסום. זהו מסמך תיאטרלי המבוסס על אירועים שהתרחשו במחסום קלנדיה. נולה מציגה את השגרה במחסום ולא את האירועים שמכונים "החריגים" או "הדרמטיים". ג'ון קוטזי אמר (על דרא"פ): "אצלנו יש יותר מדי מציאות מכפי שהאמנות יכולה לשאת". איש אינו יורה בהצגה זו. איש אינו נרצח. והשגרה זוחלת ומצטברת והיא מזוויעה ומפחידה ומלאה בהשפלות ובאימה.

כאן במחסום, אנחנו הישראלים פוגשים את האוכלוסיה הפלשתינאית ואת עצמנו וכאן במחסום, הפלשתינאים: ילדים, זקנים, אמהות ואבות פוגשים אותנו. השחקנים גם מפעילים בובות שמגלמות ילדים וזקנים פלשתינאים. כדי להאיר ולהבליט את ההתרגלות שלנו לאימה ולזוועה נולה נעזרת בסגנונות תיאטרליים שונים השוברים את השגרה. מוסיקת קברט אירונית למילותיו של יהושע סובול ותנועה רבת פנים של שלושה כוריאוגרפים: אביטל דבורי, אריה בורשטיין ודניאלה מיכאלי.