הסבת אקדמאים להוראה של הגיל הרך

תוכנית הסבת אקדמאים לגיל הרך עוברת התאמה וחידוש והתאמה לתיקון 11 לחוק החינוך המיוחד (2018). הכשרה בחינוך מכליל ולימודי מוגבלויות מאפשרת עבודה בגני ילדים כלליים (רגילים) ובגני החינוך המיוחד. התעודה בסוף הלימודים היא של חינוך מיוחד לגיל הרך.

תוכנית ההכשרה מכוונת לראות את הצרכים השונים והמגוונים של הילדים והילדות, כמו גם את המשאבים הרבים שעומדים לרשות נשות ואנשי חינוך בגן הילדים כדי לאפשר לילדים מקום בטוח, בריא ומשמין התפתחות. תפיסת העולם שלנו מעודדת ראייה הוליסטית של הילדים, לא מיתוך צורך "לנרמל" או לתקן אותם, אלא מיתוך מחשבה על בניית מצע עליו יתאמנו ובאמצעותו יתקדמו.   

תוכנית הלימודים שמה דגש על איכות החיים של הילדים והילדות בגן הילדים, על הצורך שלהם ללמוד מיתוך הנאה, הנעה ועניין וכן על הצורך בשינויים חברתיים כדי יתאשר שיוויון הזדמנויות לילדים ולהוריהם.

התוכנית מזמנת לסטודנטיות ולסטודנטים הכירות עמוקה עם גן ילדים ותפקידו בחיי ילדים והוריהם ובחיי הקהילה. הסטודנטיות רוכשות ידע רב בתחומי התפתחות מגוונים של ילדים וילדות, בבניית תוכניות לימודים בגן ילדים והערכתם, בתחומי דעת בהם עסוקים בגן הילדים: ספרות ילדים, הגשת חומרי אומנות, טבע, מתמטיקה, מוסיקה, תנועה.... ועוד.

תוכנית הלימודים מהווה מודל לעבודה בגן ילדים: הסטודנטיות מלוות באופן אישי, בקבוצות קטנות ובמליאה של הכתה השלימה. מבנים אלה מאפשרים הכרות עמוקה יותר של כל אחת מהסטודנטיות, עם עצמה ועם הצרכים שלה מאחד, ומאפשרות לצוות התוכנית התאמה של התוכנית לצרכים הייחודיים של כל אחת בתהליך ההכשרה שלה. עוד, התונכית בנויה כמקבצים של קורסים מרתוניים, מה שאפשר הרכבה מודורית של התוכנית והתאמתה לכל אחת ואחד מהלומדים.

אופן הלימודים:

  • הלימודים יתקיימו תוך חיבור הדוק בין האקדמיה לבין גני הילדים
  • תתקיים התנסות במגוון גני ילדים
  • למידה של השיעורים הדיסציפלינריים תתקיים במקבצים על פי תוכנית אישית מותאמת
  • כל סטודנטית בתוכנית תקבל ליווי מקצועי-אישי מותאם לצרכיה המקצועיים. 
  • יתקיים קשר ישיר עם מפקחות בשיבוץ למקום עבודה בתום הלימודים.

 

הלימודים יתקיימו בימי במינימום יומיים, בימי ראשון וששי (מסוף אוקטובר ועד סוף יולי, ללא חופש סמסטר) ועוד 4 ימי שלישי  במהלך השנה. מועמדים שנדרשים להשלמות,  בחינוך  או/ו  בדיסציפלינה,  מעבר לימים האלה יוכלו לעשות זאת בשלושה ימים בשבוע במשך שנה (או בתיאום מראש בפריסה אחרת על פי בחירתו של המועמד, במשך שנתיים).

תוכנית הלימודים  תתואם אישית לכל אחת מהסטודנטיות, בהתאם ללימודיה הקודמים. היא תיקבע בהחלטה של ראשת המחלקה והמדריכות הפדגוגיות.

 

 

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין