סיוע רגשי

מפגשי ייעוץ לסטודנטים

במסגרת התכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי מוצעים לסטודנטים בסמינר הקיבוצים מפגשי יעוץ פרטניים.
המפגשים הינם אישיים, אחת לשבוע, במועד שיתואם באופן אישי עם היועצ/ת. הייעוץ הינו ורבאלי (באמצעות שיחות).
היועצים הינם מתמחים במסגרת לימודיהם בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי, והם בעלי תואר ראשון ומעלה.
לסטודנטים הלומדים בסמינר מוצעים המפגשים ללא תשלום, עד 16 מפגשים (במקרה הצורך ניתן להאריך את סדרת המפגשים).
סטודנטים המעוניינים בייעוץ מוזמנים לפנות לדיקנאט הסטודנטים

מעט על הגישה האקזיסטנציאליסטית

הגישה האקזיסטנציאליסטית עוסקת בהבנת דרכם של אנשים בעולם, ובבירור השאלה מהי משמעות המושג "לחיות" עבור כל אחת ואחד מאיתנו.
מטרת הייעוץ היא לסייע לפרט לשוב וליטול את מושכות חייו, תוך חיפוש משמעות והתחשבות "בקרקע הקיום" שלנו. כל זאת, תוך הקפדה שלא לשפוט או לקטלג את הצועדים בדרך או את מסלולם.
הגישה קוראת להקשיב לקול הפנימי, האותנטי, הנמצא בתוכנו. קול הקורא לנו לשמוע את האמת שלנו, את האותנטיות, את ההסכמה הפנימית. קול פנימי שכזה, אומר היידגר, אינו רק חלק "מסופר אגו" או "איד". קול זה הוא לא קול המוכתב מבחוץ. זהו קול הבא ממעמקי הנפש של כל אחת ואחד מאיתנו.
הגישה האקזיסטנציאליסטית מציבה את היועץ כמלווה החוקר עם האדם את סערות החיים, עד אשר ידעו לצעוד בעצמם אל חופי המבטחים האותנטיים.
בין הדמויות הבולטות בגישה האקזיסטנציאליסטית נמצאים: מרטין בובר, סרן קירקגור, מרטין היידגר, ז'אן פול סארטר, ויקטור פרנקל, ארווין יאלום, אמי ואן דרזן ואחרים.

* פרטים נוספים על הגישה ניתן למצוא באתר המכללה.


טיפול נפשי וייעוצי בת.ל.מ תל אביב

ת.ל.מ - סניף תל אביב מציע עזרה וטיפול נפשי וייעוצי לסטודנטים שמתמודדים עם שינויים, התלבטויות וקשיים שונים במהלך הלימודים בסמינר הקיבוצים.

ת.ל.מ תל אביב מציעה מגוון של שיטות טיפול מקצועיות ועדכניות, הניתנות על ידי צוות מקצועי המורכב מפסיכולוגים, עובדים סוציאליים-פסיכותרפיסטים, ומטפלים בהבעה ויצירה. המענה הניתן לסטודנט כולל טיפולים דינמיים קצרי מועד וארוכי טווח, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים, טיפולים קבוצתיים וסדנאות להתמודדות עם חרדת בחינות, הניתנות בהתאם לצרכיו של כל סטודנט/ית

סודיות מרבית מובטחת לכל פניה.

הייעוץ הוא מסובסד, סטודנטים של המכללה זכאים ל-15 מפגשים  בעלות של 110 ₪ למפגש. לצורך יצירת קשר עם ת.ל.מ יש לגשת למשרד הדיקנט ולבקש טופס הפניה.