אז איך בונים קהילה יוצרת ומקיימת? כנראה שהיא כבר כאן - רועי שטרנין, סטודנט במחלקה לחינוך על יסודי דמוקרטי בפקולטה לחינוך

רועי שטרנין


בחודשיים האחרונים עמלנו, חבורת סטודנטים, סגל אקדמי וסגל מנהלי על פרויקט יוצא דופן, שכולי תקווה שיהיה שגור בפינו בשני הקרובות כמו כל כנס חינוך אחר בסמינר, כנס טד אקס.
 

זה התחיל בחלום קטן והפך לתשוקה גדולה של קרוב ל- 60 אנשים, שהחליטו ליצור ולעשות משהו שטרם נעשה כאן בסמינר, ושחדש לחלוטין כמעט לאקדמיה הישראלית בכלל.
 

למידה כתהליך חיים היה הנושא המרכזי, וכקהילה לומדת, העוסקת בחינוך ולמידה בשגרת ימיה למדנו רבות. אז מה למדנו? שניתן להפיק כנס ברמה בינלאומית ולשדר אותו לעולם ממשאבים הקיימים אצלנו במכללה. שיש לנו סטודנטים, מרצים וחברי מנהלה נהדרים אשר מוכנים להתגייס ולעשות ימים כלילות בכדי שאירוע כזה יצליח. ובעיקר - שאם נגיע עם חלום להנהלת המכללה, יגידו לנו: קחו ותעשו. וזאת לדעתי ההכשרה האמיתית לחיים שבחוץ, שלא מחכים לנו שנסיים ללמוד, אלא שוזרים לנו עשייה תוך מהלך לימודינו. שניתן להתנסות בפרויקטים גדולים וקטנים, תוך ליווי והכוונה באווירה חממתית, ולצאת אל העולם שבחוץ עם ניסיון עשיר יותר, בין אם בחינוך, ביזמות או בלמידה.
 

מלא אני גאווה, על שאני לומד במוסד נפלא שכזה, אשר אפשר לי ולחבריי להתנסות בכך ולהביא לאקדמיה שלנו את עולם כנסי הטד הכה מוערך והיוקרתי. אך בעיקר, חשוב הדבר כל כך, בגלל שהוא מאפשר שיתוף ברעיונות פורצי דרך ומהפכניים. וכך אנחנו שוב על המפה. אך הפעם על מפת העולם כולו.
 

ורק בכדי לסבר את האוזן, כל מה שראינו מולנו ביום האירוע הינו יצירה מקומית, החל מהבמה המדהימה אשר נבנתה ועוצבה על ידי בוגרת מוכשרת שלנו של החוג לעיצוב במה - מאיה ארבל, אשר בנתה במה שטרם נראתה על בימות טד אקס תרתי משמע. עיצוב החלל החיצוני והאווירה עוצב על ידי מור כהן הנפלאה, סטודנטית שלנו לחינוך יצירתי בשנה ב', אשר עשתה ימים כלילות בעיצוב האירוע, ושאחראית על האווירה המיוחדת אשר נוצרה בו, יחד עם חברותיה לכיתה.
 

המיצגים האמנותיים והאווירה האמנותית הושרתה, תואמה והוכנה על ידי רותם גרינברג, סטודנטית שלנו לתיאטרון מחול, שנה ד', אשר הפיקה אמנותית את האירוע והפיחה בו רוח.
 

הניהול האמנותי הכולל, החיבור לעולם המדיה והפקת האירוע כתוכנית טלוויזיה הופק על ידי ליונל מיטלפונקט, שהיה שם מהימים הראשונים, והיה למארגן, שותף ולמנהל האמנותי של האירוע. בזכות כישרונו ומקצוענותו, הדברים נראו כפי שהם נראו.
 

שמוליק בלו ויוסי שוורץ, מהחוג תקשורת וקולנוע, גרמו לנו להיכנס לליגה של הגדולים ולשדר לעולם ב- HD, בתמיכת החוג לקולנוע ותקשורת ובליווי כעשרים מתנדבים מהחוג אשר הקימו באולם 80 אולפן טלוויזיה אמיתי ומקצועי, ועשו זאת ברמה מעוררת התפעלות. נעמה באור מהחוג לעיצוב הייתה אחראית לשפה העיצובית בה דיברנו אל העולם, ותמיר הגואל, חברה לפקולטה, מיתג אותנו אל מול העולם.
 

יש עוד טובים ורבים, ואין בי מילים מספקות בכדי להודות לשאר המתנדבים. אך לא הלאה מילים, חשוב היה לי מאוד לציין את אותם השמות ולהבהיר שהכל זה אנחנו, הכל יצרנו בעצמנו, כקהילה מגובשת ויוצרת והראינו שוב שיש בנו הכל, ושאין גבול למה שחבורה של אנשים יכולה לעשות באם היא מחליטה לעשות טוב לעולם הזה. אני מלא גאווה על היותי חבר שלהם לספסל הלימודים, ומתחיל להיעצב שעוד שנה כל זה נגמר.
 

ההרצאות יהיו זמינות לצפייה באתר המכללה ובערוציה השונים בעוד כשבועיים, ועל כך תבוא הודעה מסודרת. תודה לכם, הנהלת המכללה וכל הקהילה היקרה שלה, על שאפשרתם לנו ולי אישית, להגשים חלום!
 

TEDxKibbutzimCollegeofEducation

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן.