חדשות המכללה

הכנס ה- 8 לחינוך מתקדם - ביום ראשון, ל"ג בעומר, 28 באפריל, יתקיים הכנס ה- 8 לחינוך מתקדם של מכללת סמינר הקיבוצים ועיריית תל אביב. הנושא הפעם הוא "העצמה חינוכית: מסוגלות אישית, הכלה חברתית תרבות איכותית", וכמו בשנים קודמות הדוברים והדוברות בכנס נמנים על בכירי אנשי החינוך והתרבות בארץ. במליאת אחה"צ יציג שר החינוך הטרי, הרב שי פירון, את חזונו החינוכי, וכמובן יהיה עימנו קהל נאמן של כ- 1000 אנשים מהאקדמיה, השדה החינוכי והמינהל הציבורי.

כנס לחינוך מתקדם 2013


דרך מהות בכלא מעשיהו
- דרך מהות, מבית מכללת סמינר הקיבוצים, פתחה מרכז מהו״ת מיוחד וחדשני בכלא מעשיהו. המרכז מיועד לטיפול באסירים שאובחנו כבעלי הפרעת קשב.
אנשינו מנחים את צוות השב״ס בכל התהליכים המתרחשים במרכז: פיתוח מודעות וידע בקרב האסירים לגבי הפרעת הקשב והשפעתה על חייהם בכלא ומחוץ לו, בחירת מטרה אישית מקדמת וניסיון לממש אותה, התנסות בשיח של פתיחות ושיתוף, חיזוק נקודות כוח ועוד. בנוסף, מרחיבה דרך מהות את הידע של סגל הכלא באשר לתופעה ומשמעותה.
למיטב ידיעתנו זהו מיזם ייחודי ואיננו קיים בשום מתקן כליאה אחר בארץ או בעולם. אנו ממתינים לסיום ניסוי החלוץ כדי שנוכל לצאת עם הבשורה למתקנים נוספים בישראל.


מיזם חברתי בבסיס חיל האויר בשדה דוב
- היחידה למעורבות חברתית במכללה מקדמת מיזם חברתי, אשר יפעל להכשרת אנשי צבא, חיילים וקצינים, הנוטלים חלק בהוראת חיילים, לקראת בחינות הבגרות. למסגרת זו שני יתרונות: ראשית, זו דרך נוחה מאוד ויעילה לסייע לחיילים להשלים בגרויות במסגרת הצבא. שנית, זהו מיזם חברתי המקשר בין חיילים מרבדי אוכלוסייה שונים. בפרוייקט יוכשרו כ- 25 מדריכים חונכים אשר יגיעו למכללה לסדרה של הרצאות מבוא מרחיבות אופקים ומעשירות את הדעת על ידי מיטב המרצים במכללה בנושאים פדגוגיים שונים. מסגרת זו תאפשר לטפח בקרב אותם המדריכים אוריינטציה חינוכית, והבנה אודות מושגי מפתח בתחום החינוך, כמו גם להעניק היכרות עם כלים, הנוגעים לטיפוח אוכלוסיות מוחלשות בחינוך.


ביום ראשון 21 לאפריל נפתחה "הגלריה של הפקולטה לחינוך"!
הגלריה היא יזמה של המחלקה לחינוך מיוחד ומטרתה לתת במה ליצירות של אנשים עם צרכים מיוחדים. המסורת התחילה בשנה שעברה בתערוכת צילומים של אנשים עם מוגבלות שכלית. בגלריה מוצגת תערוכת צילומים של לירית שמש, יוצרת כבדת שמיעה וכבדת ראייה. לאחריה מתוכננות תערוכות מתחלפות נוספות. לכל תערוכה נילווה פאנל, המיועד לסטודנטים של המחלקה, בהשתתפותם של אנשים עם צרכים מיוחדים ושל מומחים מהתחום. לאחר תהליך "הרצה" של הגלריה ייבדקו האפשרויות להצגה של תערוכות של יוצרים מקרב הסטודנטים, המרצים והסגל המנהלי.


קמפוס תוסס לקראת שבוע אזרחות דיגיטלית 19 - 23 במאי
. במהלך שבוע זה נושא האזרחות הדיגיטלית יבוא לידי ביטוי במגוון פעילויות במכללה. כל מרצה מוזמן להוביל פעילות באחד הנושאים שקשורים בנושא זה עם הסטודנטים במסגרת השיעורים שלו. החומרים שהועלו לאתר "אזרחות דיגטלית" שפותח על ידי המכללה בשיתוף עם איגוד האינטרנט הישראלי הינם בסיס לפיתוח שיעורים מן הסוג הזה. מרצים המעוניינים במידע נוסף מוזמנים לפנות לד"ר תמי זייפרט וד"ר שרה שרירא.


לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן.