חדשות המכללה

שיתוף פעולה עם אוניברסיטת מידלסקס בלונדון: לפני כשבועיים נחתם הסכם שיתוף פעולה ראשון וייחודי בין אוניברסיטת מידלסקס שבלונדון ובין מכללת סמינר הקיבוצים. ההסכם מאפשר לסטודנטים שלנו הלומדים בתכנית התעודה הארבע-שנתית ברפואה סינית להתקבל ללימודי תואר שני (M.Sc.) באוניברסיטה שבלונדון ולהשלים בשנה אחת את לימודי התואר השני.
ב - 9.4.13 בשעה 18:00 – יתקיים כנס חשיפה של שיתוף הפעולה הייחודי. בכנס תשתתף גב' לזלי מרקס - נציגת אוניברסיטת מידלסקס.

middlesex university agreement


המכללה מצטרפת לשני פרויקטים בינלאומיים: בימים האחרונים הצטרפה המכללה שלנו לקול קורא בשני פרויקטים של ארגון tempus (ארגון של האיחוד האירופי התומך בקידום שיתופי פעולה בין מוסדות אקדמיים במדינות אירופה והמזרח התיכון). שני הפרויקטים שהוצעו לארגון הם: חינוך ואמנויות, ולמידה לאורך החיים. בשני הפרויקטים שותפה המכללה עם מוסדות אקדמיים נוספים בישראל כמו: אוניברסיטת בן-גוריון, בצלאל ומכללת הדסה.


היום הפתוח של מכללת סמינר הקיבוצים יתקיים ב- 22.4.13 בשעות 14:00-18:00. במסגרתו יוכלו המתעניינים לשוחח עם ראשי המחלקות והסטודנטים ולהתרשם ממגוון התכניות והתחומים אותם ניתן ללמוד במכללה.
קמפיין היום הפתוח מציג בתקשורת את תוצאות הסקר שנערך ע"י מכון המחקר "מאגר מוחות" עבור התאחדות הסטודנטים הארצית ובו מכללת סמינר הקיבוצים יצאה במקום הראשון בשביעות רצון מבין המכללות לחינוך ( ובמקום השני מבין כל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל ! ).
הפנייה למתעניינים מתבצעת במגוון כלי תקשורת: ברדיו ( גל"ץ, גלגל"צ), בשילוט על גבי אוטובוסים, בפייסבוק, במדיה הסלולארית, בעיתונות ( פנאי פלוס, ישראל היום) ולמתעניינים מה 1/12/12 ישלחו גלויות.

מצורפים תשדיר הרדיו ומודעה להמחשת הקמפיין:
מודעת קמפיין
תשדיר רדיו

לידיעתכם, ביום זה יתקיימו מס' אירועים נוספים במכללה:
כנס טד - בין השעות 10:00-14:00, בניהולם של אגודת הסטודנטים, יתקיים באולם 80 ויועבר בשידור חי לאולם 70.
יום הסטודנט - בין השעות 18:00 עד חצות, יתקיים במגרשי הטניס במכללה
יום כדור הארץ - כמו מאות אלפי ארגונים ברחבי העולם גם אנחנו נציין במכללה את יום כדור הארץ, שחל ביום זה. היום יכלול דוכנים, הפעלות והפתעות נוספות יחכו למבקרים בקמפוס.


שבוע החומש! (שם זמני) –יתקיים בין התאריכים 7.7.13 - 11.7.13 בשבוע זה נעסוק כולנו, סגל אקדמי ומנהלי ביחד – בתכנון החומש הבא של המכללה. בתכנית: ימי למידה ודיון מרוכזים.
שמרו את הימים האלו ביומניכם כימי חשיבה, מעורבות והשפעה, בתהליך חדש וייחודי שנעבור במכללה (חלק מהפעילות תתקיים גם בשעות אחה"צ והערב).


"רגע לפני" - טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה הופק השנה על-ידי כיתת בימוי ב' בהנחיית איציק ויינגרטן ועוצב על ידי קבוצה מכיתת עיצוב שנה א' בהנחיית פרידה שוהם, כשחלקה השני של כיתה מעצב את הארוע לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל .
בטקס ליום השואה יועלו קטעים על רגעי ה"טרום", לפני היות השואה שואה, ואיזכור מרד גטו ורשה.

טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל יתקיים ביום ראשון 14.4.13 בשעה 10.00. הטקס יופק על ידי תיאטרון מחול שנה ב', בהנחיית תרצה ספיר, חדווה מלר ולאה מרזל, כשהמוטיב המרכזי הוא הזיכרון והטבע.

שני הטקסים מלווים על ידי אסתר לבנון-מורדוך, ומונגשים לשפת הסימנים הישראלית.


מה חדש בספריה? במדור ספרות ילדים מוצגות שתי תערוכות : תערוכה בנושא יום השואה המתמקדת בספריו של יאנוש קורצאק ופועלו בנושא זכויות הילד מוצגת באולם ספרות הילדים.
ותערוכה בנושא יום העצמאות ברוח ערכי מגילת העצמאות תוצג בשבוע הבא ותתמקד בקבלת השונה ושוויון הזדמנויות לחריגים בחברה. מומלץ להגיע ולהתרשם!
  

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן.