חדשות המכללה

בשעה טובה: המכללה עברה לות"ת

משרד החינוך והוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה חתמו על המעבר של המכללה ושל המכללה האקדמית בית ברל לאחריות תכנונית ותקציבית של ות"ת.
המעבר מתבצע בחלקו כבר השנה ויושלם בתחילת שנת הלימודים תשע"ו (1.10.15). זוהי הפעימה הראשונה במעבר של מכללות לחינוך מאחריות ותקצוב של משרד החינוך לאחריות ות"ת, כאשר בשנים הבאות צפוי מעברן של מכללות נוספות.
הרעיון של מעבר מכללות לחינוך לאחריות ות"ת נרקם עוד בתחילת שנות ה- 90 אך רק עתה יוצא לפועל. המעבר לות"ת יעניק למכללה עצמאות אקדמית, ניהולית ותקציבית כמו גם שיפור הדרגתי בתנאי ההעסקה של סגל ההוראה. זאת ועוד, המעבר יאפשר, כנהוג ביתר מוסדות ות"ת, בניית תכנית חומש לפיתוח אקדמי של המכללה, תוך הרחבה וגיוון באפשרויות התעסוקה של הסגל האקדמי.
מכללת סמינר הקיבוצים והמכללה האקדמית בית ברל ימשיכו את הקשר ושיתוף הפעולה עם משרד החינוך בכל הנוגע לנושאים של הכשרת מורים, סטאז', רישוי, פיתוח מקצועי וקידום מערכת החינוך.

פרופ' ציפי ליבמן, נשיאת המכללה אומרת: "המעבר של המכללה לות"ת הנו מפנה היסטורי חשוב בחיי המכללה. הבחירה בנו כאחת משתי המכללות הראשונות שיעברו לות"ת מהווה תעודת כבוד והערכה למכללה, לדרכה ולאיכותה בזירת ההשכלה הגבוהה. מהלך זה יפתח לנו אופקים חדשים, ערוצי התפתחות וקידום, יעניק לנו רמת אוטונומיה גבוהה יותר ותכנון ארוך טווח לפיתוח המכללה, ויוביל לשימור ובהמשך לשיפור הדרגתי בתנאים של סגל המרצים במכללה. מדובר בתרומה משמעותית למכללה כמוסד, לסגל שלה, ובעיקר – למעמד מקצוע ההוראה בישראל".

בנוסף שלחה פרופ' ציפי ליבמן, השוהה בתקופה זו בחו"ל, ברכה מיוחד לרגל החתימה:
"ליבי במזרח ואני בסוף מערב...
כפי שכולכם יודעים עבדנו קשה, במסירות ובנחישות על מנת להגיע לרגע זה של החתימה המיוחלת.
עבורי - אירוע זה הוא אירוע מכונן. גם אישית וגם למען קידום מעמד החינוך בישראל.
ברצוני להודות לכל השותפים בות"ת, במשרד החינוך ובמכללה היקרה לי מאוד.
שלכם, ציפי"

לקריאת כתבה אודות המעבר לות"ת, שפורסמה בעיתון דה מארקר.

מעמד החתימה של מעבר מכללהת סמינר הקיבוצים ומכללת בית ברל לותת


כנס בינלאומי של קבוצת חברי טמפוס

בימים שני עד חמישי (ה- 9.2.15 עד ה- 12.2.15) התקיים במכללה כנס בינלאומי של קבוצת חברי טמפוס: LLAF Life Long Learning in Applied Fields.
האירוח כולו, על היבטיו התוכניים, האדמיניסטרטיביים והחברתיים היה בחסות הרשות למחקר ולהערכה ובאחריות חברות טמפוס במכללה: פרופ' רות זוזובסקי, ד"ר סמדר דוניצה-שמידט וד"ר אירית לוי-פלדמן.
בכנס השתתפו כ-40 חברים ממוסדות אקדמיים ממדינות באירופה (איטליה, אוסטריה, פורטוגל, קטלוניה, לטביה, גרמניה, אירלנד) וממוסדות אקדמיים בישראל (הדסה, בר-אילן, כנרת, גורדון, ספיר, נצרת וכמובן מהמכללה).
במהלך הכנס זכינו גם לביקור של נציגי טמפוס (אירסמוס+) בישראל.
בסיכומו של הכנס הביעו כל המשתתפים שביעות רצון גבוהה מאוד מן האירוח.
אין ספק שהמכללה שלנו זכתה לייצוג מקצועי, מכובד והולם.

כנס של חברי קבוצת טמפוס במכללה


לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן