חדשות המכללה

היחידה למעורבות חברתית בבית הנשיא

מנהלת היחידה למעורבות חברתית של המכללה, הדסה טרון, התארחה בבית הנשיא בירושלים, במסגרת כנס חינוך בו השתתפו מנהלי בתי ספר, מורים, נציגי קרנות ועמותות ואנשי חינוך בלתי פורמאלי. הכנס נערך במסגרת מהלך כולל שמוביל נשיא המדינה, ראובן ריבלין, למאבק באלימות, בגזענות ולמען ביסוס שותפות בין חלקיה השונים של החברה הישראלית.

בתחילת הכנס הביע נשיא המדינה את תחושתו ״כאילו אנו יושבים על הר געש חברתי, שאחת לכמה זמן מגיע לנקודת רתיחה, אני מאמין שנקודות הרתיחה הללו הן גם שעת מבחן״.

במהלך הפגישה, הוצגה הפעילות של היחידה למעורבות חברתית, לרבות הקורסים הנלמדים, הפעילות בשטח, השבוע הפוליטי ושבוע "הנשמע קולך", פרויקט קמ"ע, שיתופי הפעולה של המכון לחינוך מתקדם וההתנסויות של תכנית המצטיינים.

הדסה טרון מתארת את הגאווה להציג את פועלה של היחידה ובעיקר את העובדה שהמכללה רואה בכך חלק אינטגרלי מהכשרת המורים ומוסיפה:

"הצוות עמו ישבתי גילה עניין רב ואף התבקשתי על ידי השותפים אליו לתת להם חומר כתוב.

זוהי טיפה בים "הסוער" ולהרגשתי צודק הנשיא שאנחנו יושבים על פתח הר געש . המלאכה מרובה זוהי "מלחמה שאף פעם לא די לה..." והיא לא במקום אחר.
שמחתי על ההזדמנות והתרשמתי עמוקות מהאוטנטיות והכנות של כוונותיו של הנשיא הנוכחי לעסוק בנושאים אלו."

הזדסה טרון בבית הנשיא


תחום אוכלוסיות מיוחדות משיק תכנית הכשרה חדשה

תחום אוכלוסיות מיוחדות בבית הספר ללימודי תעודה של המכללה, משיק תכנית חדשה להכשרת מנחים לבוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה בתהליכי שינוי ומעבר. התכנית מיועדת לאקדמאים מתחומי מדעי החברה, הרווחה והבריאות ולאנשי מקצועות הטיפול, ומתמקדת בתקופת הבגרות הצעירה של אנשים עם אוטיזם בתפקוד גבוה.
התכנית, בשיתוף עם אלו"ט, מקנה למשתתפים ידע ומיומנויות לתמיכה, מיקוד והכוונה של בוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה ומשפחותיהם, ומתמקדת בתהליכי המעבר וההסתגלות לחייהם כאנשים בוגרים ומתפקדים בתחומים מרכזיים כגון שירות צבאי, השכלה, עבודה, חברה, זוגיות, משפחה ופנאי.

לפרטים נוספים

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן