חדשות המכללה

השם הנבחר למידעון הוא ... ברוב קולות נבחר השם "המילה האחרונה" לשם המידעון של המכללה. יישר כוח למירב וילנר מיחידת השיווק שהציעה את השם הנבחר.


סמנו ביומנים: ב- 22/4/13 כל זה קורה!
10:00-14:00 - כנס TEDx לחינוך. הראשון שמתקיים במוסד להשכלה גבוהה בישראל !
14:00-18:00 - היום הפתוח הגדול, למתעניינים בכל תחומי הלימוד במכללה: לתואר הראשון, לתואר השני, להסבה וללימודי התעודה
18:00 ועד השעות הקטנות של הלילה - יום הסטודנט והסטודנטית של מכללת סמינר הקיבוצים.
יום עמוס פעילות מכוננת, העוסק בהווה ובעתיד של מכללת סמינר הקיבוצים בפרט ועולם החינוך וההוראה ככלל. אנו מזמינים את סגל המכללה האקדמי והמנהלי לקחת חלק בפעילויות השונות, לתרום ולהיתרם.


"הנשמע קולך"- שבוע מודעות לשוויון בין המינים התקיים בשבוע שעבר . זהו שיתוף פעולה של היחידה למעורבות חברתית ואגודת הסטודנטים ויוזמת הסטודנטית , רוני מנט מהמחלקה לחינוך מיוחד , במסגרתו התקיימו 44 הרצאות בנושא על ידי מרצות/ים מהמכללה ואורחים. בהפסקות התקיימו מופעים של שירת נשים "תוצרת בית" כחלק ממחאה על הדרת שירת נשים ודוכני מכירה של יצירות נשים וארגונים פמיניסטיים. בפעילויות לקחו חלק סטודנטים , אנשי סגל ואורחים מבחוץ.
ברכת תודה לסטודנטים, למרצים ולכל מי שתרם מזמנו וממרצו להצלחת השבוע.

משחק כדורשת במסגרת שבוע 'הנשמע קולך'

במסגרת שבוע "הנשמע קולך" במכללה נערך משחק כדורשת בין סטודנטיות לנשות הסגל - נחשו מי ניצח?


"מסינדרלה עד הנסיכה חוכמולוגה: התפתחות דמות האישה בספרות הילדים הישראלית והכללית משנות הארבעים ועד היום". - לכבוד יום האישה מוצגת בספריית הילדים תערוכה של ספרי הילדים המציגים את התפתחות דמות האישה והבת לאורך השנים. מדמות סינדרלה, כיפה אדומה, היפיפיה הנרדמת המייצגות סטראוטיפ מיני של דמות כנועה ונשלטת, דרך ספרים המיצגים את תפקיד האישה כאם וכעקרת בית מושלמת מול הגבר החזק והגיבור לכיוון השינוי החל בה, בהתקרבה אל תפקידי הגבר ובהתאמה הגבר לוקח גם הוא חלק בתפקידי הבית (אבא עושה בושות, אבא מכין עוגה סודית, אבא בחופשת לידה ועוד) לעבר הזמן המודרני כאשר ספרות הילדים מתחילה ללבוש אופי פמיניסטי יותר ומופיעות דמויות כ"הנסיכה חוכמולוגה, הנסיכה האבירה, בילבי ועוד, שכבר אינן צריכות את עזרת הגבר והן שולטות בגורלן. כדאי לבוא ולהתרשם מהתצוגה!!


מפגש עם שגרירות פינלנד - ב- 7.3.13 התקיים בבית שגרירת פינלנד בישראל מפגש ראשון וייחודי, שמטרתו למידה הדדית ושיתוף פעולה בין אנשי חינוך בכירים פינים וישראלים, ביניהם פרופ' ציפי ליבמן, פרופ' נמרוד אלוני ואנשי חינוך בכירים נוספים, יהודים וערבים. המפגש נערך בחסות המכללה שלנו, והוא פרי של יזמה משותפת של פרופ' נמרוד אלוני וסוזאן מילנר – נספחת התרבות של פינלנד בישראל. במפגש התארחה ד"ר כריסינה וולמרי ממשרד החינוך הפיני, שאף נשאה דברים. המפגש הוא בבחינת התנעה לקראת מפגשים נוספים בנושא.

מפגש עם שגרירות פינלנד

מפגש עם שגרירות פינלנד


יום מעשים טובים בחוג לעיצוב - מצורפת כתבה אשר פורסמה ב- YNET ומציגה את שיתוף הפעולה בחוג לעיצוב עם מפעל לבעלות מוגבלויות בבני ברק, במסגרתו ייצרו הסטודנטים מוצרים שאותן נשים תוכלנה להמשיך ולייצר במסגרת המפעל. כתבה זו הינה כחלק מכתבות העוסקות ב"יום מעשים טובים" ומתארות שיתופי פעולה ייחודיים. קישור לכתבה.


יום חשיפה של הפקולטה לאמנויות - הפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים קיימה ב- 5.3.13 מפגש היכרות שני לשנה זו. למפגש הגיעו מתעניינים רבים, הכירו את ראשי בתי הספר והמחלקות, התרשמו מתכניות הלימודים, טעמו מאווירת הקמפוסים התוססת ורבים מהם אף נרשמו ללימודים לשנת לימודים הבאה. מפגש היכרות נוסף יתקיים ב 28 במאי, יום ג' בשעה 12:00 – ספרו לחברים!


כנס לחינוך נגד גזענות "לא רק בספסלי היציע אלא גם בספסלי התלמידים" - גזענות בישראל וחובת מערכת החינוך להיאבק בה, התקיים ביום ראשון 17.3.13 ביוזמתם של היחידה למעורבות חברתית והאגודה לזכויות האזרח. בין המשתתפים היו פרופ' נמרוד אלוני, שקרא להרצאתו: "גזענות: בלתי מוסרי בעליל"
בכנס התקיים פאנל בו דיברו על סיפורים של גילויי גזענות בתוך בתי ספר והשתתפו בו יהודית ואשר שפרינגר - מורים- מחברי הספר ״הורים בכל מני צבעים״, אמנון אברמוביץ - מורה בבי"ס זיו, בלאל יוסף -  במאי ומורה - צלם הסרט העוסק בקבוצת נערות שחורות מכפר קאסם המתמודדות עם תופעת הגזענות כלפי שחורים בתוך החברה הערבית.
בהמשך התכנסנו סביב שולחנות עגולים שנושא הדיון בהם היה: פרקטיקות של התייחסות לגזענות בתחומי הוראה שונים". קינח את הכנס הסופר סמי מיכאל נשיא האגודה זכויות האזרח שדיבר על "הגזענות –חומות הרעל המפרידות בין בני האדם"..

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן.