חדשות המכללה

נפרדים מחגי מירום

בימים אלו אנו נפרדים מיו"ר הוועד המנהל של המכללה, עו"ד חגי מירום, אשר ליווה את המכללה במשך שש שנים. חגי מירום נכנס לתפקידו בשנת 2008 והחליף את הגב' רחל רבין יעקב. חגי ליווה וקידם באופן אינטנסיבי את שני התהליכים המרכזיים שעוברת המכללה בעשור האחרון: בניית המכללה החדשה והמעבר של המכללה לות"ת.
יודגש שבכל משך כהונתנו של חגי ובהנהגתו בנחישות, קודם פרויקט הבנייה והבשיל לשלב היישום, בו אנו נמצאים כעת.
החלטתו של חגי לפרוש מהתפקיד במועד זה, התקבלה על ידי הוועד המנהל בצער רב. גם לאחר הפצרות מרובות חגי לא ניאות להמשיך בתפקיד לתקופה נוספת.
אנו מעריכים ומוקירים את תרומתו הרבה והמשמעותית של חגי לקידום החזון "להיות אוניברסיטה של החינוך בישראל" ואת פעילותו כיו"ר תומך ומאפשר ובה בעת מעורב ומקדם.

את חגי מחליפה חברת הוועד המנהל ד"ר גבי אוסם שהיא מרכזת ועדת החינוך של התנועה הקיבוצית, חברת קיבוץ אפיקים. נאחל לה בהצלחה.

דברי פרידה מעו"ד חגי מירום
אני מבקש לנצל את הגיליון הזה על מנת להיפרד מכל באי המכללה אחרי קרוב ל- 8 שנים בהן כיהנתי כיו"ר הוועד המנהל שלה.
עוד בטרם בואי למכללה כבר יצא שמעה למרחוק. לכן הסכמתי ברצון ובגאווה לשמש בתפקיד הזה.
פגשתי במהלך הכהונה בסגל אקדמאי מדהים, בצמא לפתח , לגדול , לגוון ,להעמיד מסלולי לימוד חדשים וכל אלה ברמת מחויבות נדירה לצרכי ולטובת הסטודנטים, את כל מה שעשינו כאן , עשינו למען הסטודנטים. הם "משתמש הקצה" אבל הם גם הלב, הם הדמות אותה אנו מעצבים, הם מחנכי המחר.
בשפת העסקים אפשר לראות במכללה קו ייצור של מחנכים.. אבל להבדיל מהתעשייה ,כאן מטעינים את הסטודנטים במטען ערכי כבד וחשוב, אותו ייקחו עימם לבתי הספר, לאולפנות, לכל מקום עבודה בו יהיו מעורבים. זהו חלק חשוב של המערכה שלנו על דמות הארץ שלנו וערכיה. מחנכים טובים וערכיים שאנו מצמיחים כאן יגדלו דור צעיר טוב מחונך וטעון ערכי אדם חירות ושוויון.
זה למה הייתי כאן...
אני מסיים את תפקידי במכללה בתחושת סיפוק על מה שקידמנו ויותר מכך בשלמי תודה על הזכות שנפלה בחלקי להיות עימכם בפיתוח וקידום היצירה הזו של המכללה.
מכללת סמינר הקיבוצים נחשבת כיום למובילה במכללות הן בגודלה ובהיקפי מסלולי החינוך שלה והן בהישגיה וברמת תוצאותיה.
ליד המכללה צמחו כפנינים גם מסלולי התיאטרון, הזמר והשירה, הפרויקטים הייחודיים של מעורבות בקהילה ושאר יוזמות ייעוץ והדרכה.
זה מעורר בי געגוע החל מרגע הסיום וזה סימן שכאן טוב.
היו ברוכים בדרככם המיוחדת ובעבודתכם סטודנטים, סגל אקדמאי, עובדי מינהלה והנהלה.
בברכה – חגי מירום


מקום ראשון מבין המכללות לחינוך בסקר אגודת הסטודנטים הארצית

סקר שביעות הרצון של אגודת הסטודנטים מיקם את המכללה במקום הראשון במדד שביעות הרצון של הסטודנטים מיחס הסגל ובמקום השלישי במדד רמת המרצים. במדד הכללי של המלצות הסטודנטים על מוסדות לימוד, מוקמה המכללה ראשונה מבין כלל המכללות לחינוך.
סקר אגודת הסטודנטים הארצית
 


פעילויות החקר של המרצים עולות כיתה

אנחנו מתקדמים היטב עם פעילויות קהילות החקר של המרצים. השנה יפתחו ארבע קהילות חקר חדשות וישנם כבר שישה ספרים המוכנים לפרסום בבמות שונות.


כנס המחקר של ראשית השנה

כנס המחקר של פתיחת השנה היה מרתק. בכנס השתתפו אנשי סגל רבים הן כמרצים והן כלומדים.
במהלך הכנס נפרדנו מפרופ' יצחק קשתי שליווה את המכללה כ- 14 שנה כיושב ראש המועצה האקדמית וראש וועדת מינויים. יצחק תרם לקידום התרבות המחקרית של הסגל האקדמי ולמדנו ממנו רבות. בהזדמנות זו נאחל הצלחה לפרופ' אייל נווה שמחליף אותו בתפקיד זה.
ברכות גם לראשת רשות המחקר ד"ר אירית לוי פלדמן וקבוצת החוקרות שלה, שהרימו כנס לתפארת והוקרה מיוחדת לשירה ניב על ארגון למופת של יום זה בכל הפרטים הנדרשים.


ברכות לפרופ' רות זיו אייל ולמוטי לרנר, על זכייתם בפרסים מתחום האמנויות

פרופ' רות זיו אייל, מבית הספר לאמנויות המחול, זכתה בפרס "קיפוד הזהב" לשנת 2014 על מפעל חיים בתחום התיאטרון. בהחלטתם של השופטים, להעניק את הפרס לרות זיו אייל, הם ציינו כי שפת הבמה ביצירותיה הינה חדשנית, בלתי מתפשרת ומחפשת תמידית אחרי עולמות של תוכן וצורה המאפיינים את מכלול יצירתה.
תיאטרוני הפרינג' יעניקו את הפרס לרות בטקס פרסי קיפוד הזהב שיתקיים בתאריך 14.11.14 בתיאטרון יפו.


מוטי לרנר, מהפקולטה לאמנויות, זכה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו לשנת 2014 בקטגוריה: קולנוע וטלוויזיה-פרס לתסריטאי.
הפרס מוענק מדי שנה לשישה אמנים על תרומתם לקידום האמנות בתחומם בתקופה האחרונה.
בין התסריטים שכתב לקולנוע ולטלוויזיה: "משפט קסטנר" , "קו-300", "שתיקת הצופרים", "אביב 1941", "אלטלנה" ו"קאפו בירושלים" אשר בכורתו תתקיים בחודש הבא.

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן