חדשות המכללה


השבוע שאחרי סוכות ולפני פתיחת הלימודים מתאפיין בלחץ משמעותי בכל המחלקות בשל ההכנות לפתיחת השנה:

סיום שיפוצים וכיתות חדשות

עד סופ"ש הקרוב יסתיימו כל השיפוצים: חדרי השירותים בקומות התחתונות באגפים, באולם 70 ובקומותיים, צבעוניים ומזמינים להשתמש ולשמור על הניקיון בהם.
בניין הווילה כבר משמש את משרדי התכניות לטיפול באמנויות לתואר שני, שעברו לקמפוס המרכזי.
בקומת הקרקע של משעול "נולדו" שני משרדים חדשים, שם יהיה משכנה של יחידת הסטאז' (דפנה המר וסיגל אדלשטיין).
גם שתי כיתות חדשות "נולדו" בקיץ הזה: כיתה א'4, כיתה גדולה ורחבת ידיים בקומה הראשונה במשעול וכיתה 72, כיתת הדרכה קטנה, הצמודה לאולם 70, במקום משרדי הכשרת המטפלים.


אירועים שהתקיימו במכללה

יום בעלי תפקידים, שנדחה מהקיץ (בשל עיצומי הסתדרות המורים), התקיים בתחילת השבוע ובמהלכו הוצגו תכנית החומש 2020 ויעדי תשע"ה.

מצגת תכנית 2020
מצגת יעדי תשע"ה

בחלקו השני של היום, שאליו הוזמנו גם כלל מרצי המכללה, הוצגו תהליכי התכנון והפיתוח של קורס מסוג ה- MOOC | Massive Open Online Course "ניו מדיה בחינוך", שנעשה בפקולטה לאמנויות בהובלת ד"ר רבקה ודמני, יעקב הכט וערן שפירא.
 

כבכל שנה, גם השנה התקיים מפגש למורים חדשים להיכרות ואוריינטציה עם המכללה, השנה השתתפו בחלקו הראשון המיועד להצגת המכללה בפני המשתתפים גם עובדי המינהל החדשים שנקלטו בחצי השנה האחרונה. בחלק השני הכירו והתנסו במערכות המידע של המכללה.
על ארגון היום המוצלח אחראית ד"ר חנה אבני שיין רכזת היחידה לקידום ההוראה.


קליטת סטודנטים חדשים

מאמצי מחלקת השיווק לקליטת סטודנטים חדשים, נמשכים עד הרגע האחרון ומניבים תוצאות טובות. מספרים מדויקים יפורסמו בגיליונות הקרובים.
 

ברכות

ברכות לד"ר בוורלי טופז, מהמחלקה לאנגלית בפקולטה למדעי הרוח והחברה, על בחירתה לאשת חינוך מצטיינת לשנה"ל תשע"ד מטעם משרד החינוך מחוז ת"א.

דר' בוורלי טופז  דר' בוורלי טופז  דר' בוורלי טופז

אסתי סקר - לזכרה

אסתי עבדה אתנו בפקולטה לחינוך במשך שנה וחצי.
במהלך הזמן בו עבדנו יחד בלטה אסתי בצניעותה, בנועם הליכותיה, ברוחב ידיעותיה, וכן בסולם הערכים אותו הביאה ובנורמות המקצועיות והאישיות הגבוהות שאפיינו אותה. ומעל כל אלה, אסתי הייתה חברת צוות יקרה ואהובה.

עם עזיבתה של אסתי את מסלול הדמוקרטים, לפני כחצי שנה, הפיקו חוברת למזכרת.
מצורפים דברים שכתבה סטודנטית מהמסלול, מלים שמייצגות בצורה מושלמת את אסתי כפי שהכרנו:

"אסתי יקרה,
האם ישנה עוד סטודנטית אשר למדה כל כך הרבה שנים?...
כל פעם מחדש?...
הצטרפה לשלוש חממות שונות?
ובנתה ארבעה ילקוטים ייחודיים?... :))

אולי השנה הזו היא שנת הגאולה... ואשלים את ההסבה בשעה טובה ומוצלחת!
המון בזכותך. יש לך חלק. בזכות הסבלנות האינסופית, בזכות הפניות והזמינות שהתבטאו לא רק רק בזמן, אלא בעיקר בלב גדול ופתוח. בזכות הקבלה וחוסר-השיפוט שנתנו לי תמיד תחושה נעימה ונוחה לפנות, להתחיל ולנסות מחדש, גם כשהרגשתי כבר נבוכה מול עצמי וטפשית לחלוטין. עזרת לי להתארגן, נתת לי כוח ותמיד תמיד, בכל שיחה ולא משנה אם עברו חודשים או אף שנים מהפעם האחרונה בה דיברנו- תמיד זכרת ושאלת על הילדים ועל העבודה, מה שמראה עד כמה את באמת קשובה ואכפתית.

את אדם יוצא דופן, הצלחת להפוך תפקיד אדמיניסטרטיבי למעשה חינוכי של ממש והכל ברוח המכון וברוח של נתינה, אכפתיות, כבוד ואהבה.

מאחלת לך כל טוב והרבה בריאות ואושר לך ולמשפחה.
תחסרי.

מיקה דפני (זית) - מתוך חוברת הפרידה שהפיקו במסלול הדמוקרטי

אסתי נפטרה בחודש אוגוסט 2014, יהי זכרה ברוך.


מזכירות הפקולטה לחינוך

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן