חדשות המכללה

עוברים לות"ת (ועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה)

בתום שלוש שנים של משא ומתן ועבודה מאומצת, אישרה הות"ת פה אחד, בישיבתה מיום ה- 21.5.14 את מעבר המכללה לתקצוב הות"ת (ביחד עם מכללת בית ברל), כפיילוט למעבר כלל המכללות לחינוך- בעתיד.
למעבר זה משמעות היסטורית וחשיבות לאומית מבחינת מעמד הכשרת המורים בישראל והשוואתו ליתר המקצועות האקדמיים.


מעבר תחום הרפואה משלימה ל"קמפוס ברושים"

בחודש מאי הושלם מהלך החבירה של המכללה בתחום הרפואה המשלימה ל"קמפוס ברושים". בהתאם למתווה שעליו הוסכם, יתקיימו הלימודים במלואם, באחריות ובניהול "קמפוס ברושים" שנמצא ליד אוניברסיטת תל אביב.
במכללה תוקם יחידה לפיתוח "אורח חיים בריא" שתפעל בחסות הפקולטה למדעים.


קול קורא להגשת תכניות מחקר

הנהלת מכללת סמינר הקיבוצים החליטה להקדיש סכום כסף מיוחד למימון והקצאת שעות מחקר למספר מרצים (10-15) מהמכללה החל מתשע"ה למשך כשנתיים עד שלוש שנים. לפניכם מוגש "קול קורא" להגשת תכניות המחקר שיובאו לשיפוט. ב"קול קורא" מפורטים הקריטריונים לזכאות ושיפוט, ועדת השיפוט, וכל פרטי ההליך עצמו, כולל לוח הזמנים הנדרש.
אנו קוראים לכם להתגייס לעבודה מזורזת ולהגיש את הצעותיכם לרשות המחקר במכללה.

פרופ' אסתר יוגב, רקטור המכללה וד"ר אירית לוי-פלדמן, ראש רשות המחקר
קול קורא שעות עבור מחקר למרצי המכללה


ברכות לאסתי חיים לרגל זכייתה בפרס ברנר לספרות

אסתי חיים, מהפקולטה לאמנויות, זכתה בפרס ברנר לספרות לשנת 2014 של אגודת הסופרים העברים, על ספרה "אנשי פינות" בהוצאת זמורה ביתן. הרומן מסופר בקולה של דבורי, בת למשפחה שבניה עלו לישראל מהונגריה אחרי מלחמת העולם השנייה. דבורי היא ילדה שתמימותה הושחתה בצל הורים שחוויית השואה לא מרפה מהם, פצע שמפרה את יצירתה של דבורי המבוגרת, המבלה את ימיה בכתיבה.
לפרס ברנר הגיעו השנה 118 ספרים. בנוסף לספרה של אסתי, זכה בפרס גם יוסי סוכרי על ספרו "בנגזי ברגן בלזן" בהוצאת עם עובד.
שופטי הוועדה היו הדסה וולמן, פרופ' מירון ח. איזקסון, ד"ר צבי מיכאלי ומרכז הפרס - מאיר עוזיאל.
בין זוכי הפרס בעבר: נתן יונתן, יורם קניוק, מאיר שלו, אהרון מגד, יהודה עמיחי, עמוז עוז, א.ב. יהושוע ועוד.ברכות לליאור שגיא, לרגל זכייתו במקום ראשון בתחרות סרטי הסטודנטים בפסטיבל דוקאביב 2014 לקולנוע דוקומנטרי.

ליאור שגיא, רכז תחום קולנוע במשעול וסטודנט בתכנית M.Teach, , זכה עם הסרט "מילה של פאפא" במקום בראשון בתחרות הסטודנטים בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בת"א, דוקאביב.

 מילה של פאפא

תקציר הסרט:

"ילדות שלי, היום גיליתי כי למרות הכל, נשארו לי 4-5 חודשים של חיים נורמליים. מהיום אדבר איתכם כל זמן שהיד מצליחה להחזיק את העט". אנה, במאית הסרט, הייתה בת 4 כאשר אביה, ד"ר סמיון גורביץ', נפטר בברית המועצות. שנים לאחר מכן, בישראל, היא מוצאת את יומנו האישי, ממנו עולה דמותו ומתגלה המורשת אותה ביקש להנחיל לבנותיו, רגע לפני שהוא נפרד מהן לתמיד.

בימוי: אנה גורביץ'
תסריט והפקה: ליאור שגיא, אנה גורביץ'
עריכה: ליאור שגיא

לעמוד הסרט באתר הפסטיבל לחצו כאן.

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן