אירועי המכללה

שבוע אזרחות דיגיטלית במכללה 25-29 במאי, 2014

מכללת סמינר הקיבוצים, בשיתוף עם איגוד האינטרנט הישראלי, מובילה משנת תשע"ב מיזם לפיתוח המודעות להיבטים השונים של התפקוד שלנו כאזרחים במרחב הדיגיטלי. במסגרת המיזם יתקיים במכללה שבוע פעילות בנושא אזרחות דיגיטלית בשבוע שבין ה- 25 ל- 29 במאי 2014, במהלכו נוסיף להטמיע את התרבות הדיגיטלית במכללה.

השנה, נקשר את הפעילות לנושא "הצד המואר של האינטרנט: אנשים טובים ברשת". במהלך השבוע, יוצגו מיזמים של אנשים בעלי חזון ומוטיבציה הרותמים את רשת האינטרנט למטרות חברתיות-קהילתיות ללא כוונות רווח. בין המיזמים פרויקט אגורה לשיתוף חפצים, קהילת שתיל הפועלת למען שינוי חברתי, מיזם הרשת הירוקה GEF ועוד.

לצורך שבוע הפעילות, נרתמו מרצים מהמכללה לפיתוח חומרים ופעילויות בנושא, אשר מוצגים באתר אזרחות דיגיטלית, שפתוח לכל קהילת המכללה. האתר עוסק בתכנים בתחום האתיקה הדיגיטלית, האוריינות הדיגיטלית, תקשורת דיגיטלית ונושאים נוספים הנוגעים לחיים הפרטיים שלנו כגון בריאות וצרכנות דיגיטלית. האתר בנוי מתשע יחידות המוצגות במבנה דמוי כוורת ובה מתפרשים משושים המהווים תמות ואזורי פעולה שונים. לכל נושא קישורים למקבץ מקורות ספציפיים, לפעילות ויקי ו/או לדיון בפורום.

שבוע אזרחות דיגיטלית

כל מרצה מוזמן להוביל פעילות כיתתית עם הסטודנטים באחד הנושאים שקשורים באזרחות דיגיטלית במסגרת השיעורים שלו באותו שבוע. כמו כן, מרצים מוזמנים לשתף אותנו לגבי התכנון והבצוע.

בברכה,
ד"ר תמי זייפרט וד"ר שרה שרירא, רכזות הפרויקט
 

 "נקודה לאין סוף"- 28.5.14

התערוכה "נקודה לאין סוף" מתקיימת במסגרת הקורס "הרפתקה במוזיאון" בהנחיית ורד גינזבורג, העוסק בחוויה המוזיאלית כפי שהיא באה לידי ביטוי במדיומים שונים: ספרי ילדים, סרטי קולנוע, מוזיאונים וירטואליים ומוזיאונים "ממשיים".

במסגרת הקורס נחשפו הסטודנטים למוזיאונים ולאמנים שונים, אשר היוו מקור למידה והשראה ליצירה אישית וקולקטיבית ובכללם האמנית היפנית ייוי קוסמה (Yayoi Kusama), אשר נחשבת לאחת האמנויות היפניות המובילות בעולם ומהווה אחד ממקורות ההשראה הפוריים ביותר בקרב הסטודנטים והילדים.

התערוכה מתמקדת ביצירה בעקבות Yayoi ובהשראת עבודותיה המרהיבות והמתעתעות, הנראות כמשחק בארץ הפלאות. בתוך המשחק הזה מסתתרת האמירה שיש דרכים רבות להתבונן בעולם, והצופה מוזמן להתבונן בו, דרך נקודות אין סוף.

מבקרי התערוכה מוזמנים להשתתף ב- "חגיגת הנקודות" של המסלול היצירתי, ולקחת חלק ביצירה ובתרומה לפרויקט "נקודה" הייחודי, למען הפקת ספרי ברייל משולבים ומאוירים לגיל הרך. הספרים המשולבים הינם ספרים הכוללים את דפי ספר הדפוס המקוריים, לצד דפי ברייל שקופים המונחים עליהם. שילוב זה של דף ברייל שקוף על גבי דף מודפס, מאפשר להורה העיוור לחלוק עם ילדיו הרואים את חווית הקריאה – ההורה מקריא לילד את הספר באמצעות דפי הברייל, והילד נהנה מאיורי הספר, ולומד להכיר את המילים המודפסות.

עלות הפקת ספר משולב אחד הינה 200 ₪. אנא הצטרפו אלינו לפעילות חברתית-חינוכית חשובה זו!

התערוכה תתקיים ביום ד', 28.5.14, בין השעות 12:15-16:00, בחדר 86 בבניין הפקולטה לחינוך.

נקודה לאין סוף


טקס הענקת תואר מוסמך M.Ed. | M.Teach

טקס הענקת תואר מוסמך יתקיים ביום רביעי, 28.5.14, בשעה 19:15.
למידע נוסף לחצו על ההזמנה המצורפת


טקס הענקת תואר בוגר .B.Ed ותעודת הוראה

הטקס יתקיים ביום חמישי, 29.5.14, בשעה 19:15
למידע נוסף לחצו על ההזמנה


כן בחצר הקדמית שלנו - בואו לפגוש אנשים מיוחדים

חברה מתוקנת נבחנת, בין השאר, ביחסה לאוכלוסיות מוחלשות החיות בקרבה.
שילוב והכלה של אנשים עם מוגבלויות במערכת החינוך, בתעסוקה, בדיור ובפעילויות פנאי בקהילה
מקובלת ומיושמת בישראל, כמו ברחבי העולם המערבי.
המחקר והניסיון מעידים על כך שלחיים המשותפים של אנשים עם מוגבלויות שונות ושל אנשים ללא מוגבלויות מוכרות, יש תרומה הדדית משמעותית ביותר עבור כולם.
לצערנו אנחנו נתקלים בתקופה האחרונה באמירות ובהתנהגויות של בעלי תפקידים ברשויות המקומיות ושל אזרחים, המתנגדים לשילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילותיהם (NIMBY- not in my back yard).
התנהגויות אלה פוגעות באופן בוטה ביותר בזכותם הבסיסית של אנשים עם מוגבלויות לממש את זכאותם לחיים מיטביים בקהילה בתנאים העונים על צורכיהם הייחודיים בפרט, ובכבוד האדם באשר הוא אדם, בכלל.
המחלקה לחינוך מיוחד, שמטרתה להכשיר מחנכים מקצועיים ואנושיים לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים, יזמה אירוע "כן בחצר הקדמית שלנו!" , בו בתי ספר וארגונים הפועלים עם אנשים עם צרכים מיוחדים יציגו את עצמם ואת יצירתם בפני באי המכללה.

האירוע יתקיים ביום ראשון 1.6.14 בשעות 10:00-14:00 ברחבי המכללה.
כולכם מוזמנים!
למידע נוסף על היריד לחצו על ההזמנה המצורפת


עשור לאירוע SHOW CASE

תלמידי המחלקה להוראת אנגלית וצוות המורים שמחים להזמינכם לאירוע SHOW CASE השנתי, המציין השנה עשור.
במהלך המפגש יציגו הסטודנטים והסטודנטיות את פועלם במהלך השנה.
האירוע יתקיים ביום ראשון, 1.6.14, באולם 70 במכללה בין השעות 14:00-17:00 .
למידע נוסף לחצו על ההזמנה המצורפת


 פסטיבל אקולנוע 2014 מגיע למכללת סמינר הקיבוצים!

במסגרת אירועי פסטיבל אקולנוע הארצי, תתקיים במכללה הקרנה חגיגית לסרט קרפדה: מסע כיבוש / Cane Toads: The Conquest
הסרט של יוצר הסרטים האוסטרלי מארק לואיס, סוקר באופן משעשע ופרובוקטיבי את נסיונות ההתמודדות של האוסטרלים לעצור את "פלישתה" של הקרפדה ליבשת,  לאחר שיובאה במיוחד מברטניה בשנות השלושים.
ההקרנה החגיגית תלווה בהרצאה מקדימה של ד"ר דני סימון.

ההקרנה תתקיים ביום ראשון, 8.6.14, בשעה 19:20 באולם 70.
למידע נוסף לחצו על ההזמנה המצורפת


קורס קיץ מרוכז: מה בין אתגרים חברתיים-סביבתיים, קיימות והכשרת מורים?

היחידה לקידום הוראה והמועצה הירוקה מזמינים את הסגל האקדמי במכללה לקורס מרוכז של 60 שעות נושא גמול השתלמות להיכרות מעמיקה עם עולם הקיימות.

ניהול וריכוז הקורס: ד"ר אילנה אבישר, דיקאן הפקולטה למדעים, ד"ר אדיב גל, מרכז התמחות המדעים ומסלול הביולוגיה, ושחר כהנוביץ', רכז סביבה וקיימות.
מבנה והיקף הקורס – ששהימי מפגש מלאים, מחציתם ויום נוסף שיוקצה ללמידה מקוונת אסינכרונית והכנת עבודת סיכום הקורס.

מועדי המפגשים
18.6.14; 19.6.14; 22.6.14; 23.6.14; 26.6.14; 22.10.14

רציונל
פערים חברתיים, גרעון בדמוקרטיה ובחוסן הקהילתי, שינויי אקלים ופגיעה ממשית במערכות תומכות החיים, מהווים אתגרים מרכזיים בחברה הישראלית והגלובאלית במאה ה– 21. מסביב לעולם פועלים כיום מיליוני ארגונים, במה שמכונה "התסיסה המבורכת", בכדי לפעול ולכונן תרבות, כזו שתביא לשגשוג הוגן ובר קיימא לחברה האנושית. ארגונים אלו עוסקים בזכויות אדם, בקידום שלום, במעבר לאנרגיות מתחדשות, בשיתוף ציבור והעצמת קהילות, בכלכלה מקומית ומקיימת, בתחבורה ציבורית איכותית ונגישה, בתמיכה ושימור מגוון ביולוגי, בשקיפות שלטונית ועוד.
קיימות, הינה השקפת עולם חברתית-סביבתית, דמוקרטית והומניסטית, המבקשת לכונן תרבות בת קיימא במערכות היחסים בין אדם לאדם ובין אדם לסביבתו. זו השקפת עולם אופטימית המבקשת לעשות שימוש מיטבי בהון החברתי והסביבתי הזמין לנו בהווה מבלי להתפשר על זכויותיהם של הדורות הבאים לעשות את אותו הדבר.

מטרות הקורס
• הכרות עם מושגים מרכזיים ואתגרים חברתיים-סביבתיים.
• מפגש עם פרדיגמות ופדגוגיות בחינוך לקיימות.
• יצירת מרחב לדיון עומק בין תחומי ההוראה של המשתתפים לבין נושאי הקורס.

דרישות הקורס
• נוכחות מלאה.
• הכנת עבודה והצגתה במליאת הקורס (במפגש האחרון לאחר פגרת הקיץ).

מספר המקומות מוגבל, הרשמה לא יאוחר מה 9.6.14.
לפרטים נוספים ולהרשמה

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן