אצלנו בחצר

יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

בכל שנה בכ"ח באייר, במקביל ליום ירושלים, מצוין באופן רשמי יום הזיכרון הממלכתי ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל. 4,000 איש ואישה וילדים נספו במסע הזה לארץ ישראל, כתוצאה ממגפות, רעב, תשישות ואף כתוצאה מהיתקלויות אלימות עם שודדים וחיות טרף שניצלו את חולשתם. השנה,ביום שלישי ה-19.5.2015, נערך במכללה טקסט מרגש לציון יום זיכרון זה, במעמד עשרות אנשי סגל, סטודנטים וסטודנטיות ובהובלת הסטודנטיות מתכנית פלח במכללה, להכשרת מורים וגננות יוצאי אתיופיה.
בעקבות הטקס המרגש כותבת רקטור המכללה הפרופ' אסתר יוגב: 
"לא תמיד אירוע כל כך חריג מתאזרח בתודעה הציבורית, לוקח לו זמן. זוהי עדה שקטה שרק עכשיו בשל נסיבות אחרות לגמרי יצאה לרחובות וראינו אותה גם ברגעים של אלימות בשל כאב וגם ברגעים של זקיפת קומה. אני מסירה את הכובע בפני הבנות של קב' פלח שהרימו את אירוע הזיכרון הזה בצורה כה מכובדת ומכבדת ויצרו בעצם הפעולה הזו את ראשית התודעה של הזיכרון של מסע הקשה של יהודי אתיופיה לא"י. אני מאוד מקווה שיום הזיכרון הזה יהפוך להיות חלק מהפעילות השוטפת של מכללת סמינר הקיבוצים בצורה מכובדת. רק בדרך זו הזיכרון הזה יהפוך להיות חלק מההיסטוריה הנלמדת ותודעה היסטורית שלמה יותר של הקהילה הישראלית" .

יום הזיכרון ליהודי אתיופיה   יום הזיכרון ליהודי אתיופיה   יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

יום הזיכרון ליהודי אתיופיה   יום הזיכרון ליהודי אתיופיה   יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

 

פרסים לסטודנטים מהפקולטה לאמנויות במסגרת פסטיבל דוקאביב ובפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

במסגרת פיצ'ינג לפסטיבל דוקאביב שהתקיים ביום ה', 7.5.15 , הוצגו סרטיהם של שלושה סטודנטים מביה"ס לתקשורת וקולנוע בפקולטה לאמנויות ושניים מהם זכו בפרסים:

מקום ראשון - רון אזולאי - "המקום של מתי המקלל":
בין דג מלוח לבירה טרייה, בהמולת יומם של הסוחרים בדרום העיר, ניצב לו אדון מתי המקלל במשך 41 שנה מספק שיכר ומזון, מספר את סיפורו וסיפור לקוחותיו המגוונים, ללא נימוס ובכנות גמורה.

מקום שלישי - חיים בלילה - אין דה צנטרום אוף תל אביב:
התבוננות באחורי הקלעים של חברת סיעוד ורווחה במרכז תל אביב. הסרט מתעד מורכבות של עולם בו הגירה, זקנה וקפיטליזם מנסים לדור יחד בשלום.

הסטודנט סרגיי סטרודובצב העפיל לשלב הגמר וסרטו הוקרן בפסטיבל - "ויקטוריה":
כעובדת מדינה, בערבים ויקטוריה משוטטת ברחובות במטרה למצוא משפחות שמייצגות את המצב החברתי והכלכלי בישראל. ביום ויקטוריה עסוקה במעבר לדירה עם אישה זרה, בזהות עצמית כיהודייה שהולכת לכנסייה נוצרית ובהתגברות על מכשולים רבים. העיסוק בגידול החתולים ותערוכות שהיא מארגנת כתחביב, מאפשרים לה לצאת מהרוטינה המאתגרת שהחיים מציבים בפניה.

בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, זכו בוגרי בית הספר לאמנויות הבמה בפרסים נוספים:

אתי ועקנין - זכתה בצל"ש על המשחק בהצגה "סיפורי סבתא וסבא גם"

מאי ברנע - זכתה בפרס על עיצוב התלבושות בהצגה "הסיפור על יאללה ורגע"

דניאל בלנקט ומיכל פרידמן - זכו בפרס על עיצוב תפאורה בהצגה "התיאטרון של אמיליה"

ערן לביא, מורה בביה"ס לאמנויות הבמה  זכה בפרס עיצוב תנועה להצגה "אבא ברח עם הקרקס"

כל הכבוד
ישר כוח!
רבקה ודמני וכל סגל הפקולטה לאמנויות


Meetup בנושא MOOC

המכון הישראלי לחדשנות במשרד ראש הממשלה ארגן Meetup בנושאMOOC - Massive Open Online Course בהשתתפות יזמים ואנשי תעשיה ניהול וחינוך בכירים. בין המשתתפים היו: זיו בר, מנהל תחום חינוך במכון הישראלי לחדשנות, פרופ' יואב שוהם מאוניברסיטת סטנפורד, אייל רם, סמנכ"ל מנהל עובדי הוראה, משרד החינוך, יעקב הכט ורועי ציקורל, ערי חינוך ועוד.

את המכללה ייצגה בקורס ה - MOOC החדשני והראשון מסוגו בהכשרת מורים "ניו מדיה בחינוך", ד"ר רבקה ודמני, ראש תכנון ופיתוח הפקולטה לאמנויות. קורס זה משלב כלים של ניו מדיה בתהליכי הלמידה וההוראה, בתכנון ובפיתוח מיזמים חינוכיים ומתמקד בשני היבטים: טכנולוגיה רשתית ופדגוגיה דיגיטלית רשתית. קורס זה ייחודי בשל היותו קורס ראשון בשפה העברית במכללות לחינוך בכלל ובמכללת סמינר הקיבוצים בפרט. כמו כן, זהו קורס ראשון בנושא "ניו מדיה בחינוך" בהכשרת מורים, המבוסס על פדגוגיה רשתית. הקורס משלב תכנון מיזמים חינוכיים בסביבה דיגיטלית ומבוסס על חוויות למידה אינטראקטיביות המאפשרות פיתוח תוכן ללא הגבלה, חשיפה לקולות שונים, לממדים חזותיים, ועוד.

Meetup בנושא MOOC    Meetup בנושא MOOC

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן