אצלנו בחצר

אלה גולדמן מציגה במוזיאון אילנה גור ביפו

אלה גולדמן, מהסדנה במשעול, זוכה בימים אלו להציג את עבודת הוידאו- ארט שלה
" POGRANICZE " במוזיאון אילנה גור היוקרתי ביפו. עבודתה של אלה, מוצגת במסגרת פרויקט "מקרינים אמנות"- הקרנת עבודות של אמני וידאו ישראלים בולטים לצד צעירים מבטיחים, שעבודתם עוסקת בנושא זהות אישית, חברתית, תרבותית ומגדרית. 

"POGRANICZE" (בעברית "אזורי הגבול") היא עבודת וידאו-ארט, המתעדת מיצב העוסק בקו שבין עבר להווה, תוך העלאת שאלות לגבי האפשרות לקיום משותף והשפעה הדדית בין תרבויות שונות ובין מסורת לזהות. למעשה, מדובר באזור הגבול העובר בחייה האישיים, בזיכרונותיה ובחוויותיה של אלה, שנולדה וגדלה בפולין ואשר מתגוררת כיום בישראל.

המיצב, המתועד בעבודת הוידאו-ארט, מורכב מ- 432 סביבונים המסודרים על הרצפה כשטיח. הסביבונים מסתובבים לסירוגין ויוצרים דוגמה כמעט מופשטת של צבע וצורה, המייצגת את מעגליהם של הטבע, העונות והחגים והמאפשרת תחושה של המשכיות אין סופית, כיוון שכמו המסורת, למעגל אין סוף והתחלה. מסביב לשטיח הסביבונים, ממוקמים שבעה מבני מתכת או "בתים" המסמלים את מחזוריות הטבע והאחיזה בשני הקצוות של פריחה וקמילה, או לידה ומוות.
הסביבונים עצמם, מציגים את אותיות נ.ג.ה.פ (נס גדול היה פה) ובנוסף את האות ש' אשר מופיעה בסביבוני הילדות של אלה בפולין (נס גדול היה שם), מה שמדגיש את המתח שבין ה-"פה" העכשווי בישראל, לבין ה- "שם", היכן שחיה וגדלה אלה. הקשר זה מעלה דילמות נרחבות יותר של הגירה, הנצחה וזהות אישית ולאומית.
כאמנית יהודיה שגדלה בפולין, עבודותיה של אלה עוסקות לעיתים קרובות בשאלות הנוגעות להיסטוריה, מסורת וזהות, מיקומו של הבית ובין החלום הציוני של חיים בארץ היהודים לבין המציאות שהכירה בשנות ילדותה בפולין.
עבודת הוידאו-ארט מלווה במוזיקה שהולחנה ע"י המוזיקאי הפולני המפורסם, מיקולאי טרזאסקה, שהחל בשנים האחרונות להתעניין בשורשיו היהודיים וליצור מוזיקה המושפעת ממסורת הכלייזמר.

POGRANICZE יוצג במוזיאון אילנה גור עד לתאריך 25.10.2014 , לצד עבודות האמנים ז'וזף דדון, מיכל היימן, בלו סימיון פיינרו, גילי אבישר, מיכל קול, רבקה פוטשבוצקי, לי ינור, יואב רבן ולירון שלו.
 

1 אלה גולדמן   2 אלה גולדמן   3 אלה גולדמן  4 אלה גולדמן


מחלקת החשבות מסיימת את השנה בהתנדבות

ביום שני, ה- 22.9.2014, יצאה נציגות ממחלקת חשבות לפעילות התנדבותית בבית הנוער "בית קדימה" ביפו, הפועל לקידום וטיפול של ילדים ובני נוער בסיכון בכיתות ב' עד ט'. במהלך היום עסקו המתנדבים והמתנדבות בפעילות משותפת עם הילדים, שכללה בין השאר הכנת כדורי שוקולד. המצרכים, ההפתעות, מצב הרוח והאהבה הרבה שהורעפה על הילדים נתרמו על ידי מחלקת החשבות ומכל הלב.
 

2 מחלקת החשבות מסיימת את השנה בהתנדבות   1מחלקת החשבות מסיימת את השנה בהתנדבות  3 מחלקת החשבות מסיימת את השנה בהתנדבות

 

לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן