אצלנו בחצר

מסיבת סיום של הקורס הייעודי וההתנדבותי לניהול גן עבור קבוצת גננות מקהילת העובדים הזרים

ביום שלישי, 1 ביולי, התקיימה בסדנת היצירה של משעול מסיבת הסיום של הקורס הייעודי וההתנדבותי לניהול גן עבור קבוצת גננות מקהילת העובדים הזרים. הקורס נערך זו השנה ה- 13, מאז שהמכללה לקחה על עצמה את ההתגייסות למען ילדי הקהילה הזרה, כדי שאלה יזכו עד כמה שאפשר בהזדמנות הוגנת לחינוך נאות. במקביל ליוזמה זו המכללה פועלת עם סטודנטים וסגל הדרכה גם בגני הילדים עצמם ובקמפוס ביאליק-רוגוזין.
הקורס נערך בשיתוף עם ארגון מסיל"ה של עיריית תל אביב, מובילות אותו איריס אפק ואיריס סלונים, והשנה לקחו בו חלק גם עפרה בכר, אופירה טיקוצ'ינסקי, מיכל קדרון, ענת פרישמן שטרית, אירית כהן, איילת סלומון, איילת דברת וחגית שקדי. בין הנושאים שנלמדו בעשרת מפגשי הקורס, מצויים אמנות ותנועה, טיפול בילדים וקשר עם ההורים, בניית סדר יום גני, אקלים חינוכי, הובלת משחקים ועוד.

מסיבת הסיום בסדנת היצירה של משעול הייתה ממש חגיגה אנושית: החל ממשחקי תנועה וריקוד שהובילה חגית שקדי (ויכולנו ללמוד דבר או שניים על קצב ותנועה מהגננות האפריקאיות), דרך ארוחת ערב ממיטב הבישולים של הגננות, אמירות מרגשות על הומניות וסולידריות חינוכית במציאות גלובלית, ועד קבלת תעודות גמר למסיימות הקורס וערכת שי צנועה של חומרי משחק לגני הילדים.
ולא מיותר לציין את תחושת הגאווה הביתית שלנו מכך שהמכללה מעמידה כל פעם מחדש ברצון טוב וביד נדיבה את המשאבים - כולל אוטובוס להסעת החוגגים מדרום תל אביב למכללה - כך שאנו מגשימים הלכה למעשה את המחויבות למכללה המחויבת לערכים הומניסטיים ומעורבות חברתית.

פרופ' נמרוד אלוני

גננות מקהילת העובדים הזרים  גננות מקהילת העובדים הזרים

 

מכתב תודה מאת זוכי תחרות "פורצים דרך, יזמות במכללה"

תחרות היזמות של המכללה הסתיימה והזוכים במענקים הכספיים כבר יצאו לקידום היוזמות.
ירון וקסמן ועומר טולצינסקי, שזכו על יוזמת "הגל שלי", כתבו לנו מכתב תודה המעדכן בהתקדמות היוזמה שלהם בעקבות הזכייה: לכל מארגני התחרות, אנשי הסמינר, כיכר אשוקה וכל מי שהיה מעורב בתחרות "פורצים דרך, יזמות במכללה"...
רצינו לומר לכם ולכן, תודה ענקית מעומק הלב.
בזכות הזכייה במענק יכולנו לעצב ולרכוש עגלת נגרר לגלשנים!!
מה שהפך אותנו לניידים ולאפשרות לקיים עוד פעילויות, בעלות נמוכה יותר...!
כך נוכל לאפשר לנערים ונערות נוספים ליהנות מהפעילות, לגלות עולם שלם, להתמיד, לא לוותר ובסוף גם להצליח! וכמו בים, כך גם בחיים..
אנחנו מאוד מעריכים את ההזדמנות והאפשרות שניתנה לנו.
אין לכם מושג עד כמה העניין משמעותי עבורנו.
תודה, תודה ושוב תודה,
עומר וירון
בשם חניכי ומדריכי הגל שלי
.


פורצים דרך, יזמות במכללה


לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן