אצלנו בחצר

תערוכות ומופעי סוף שנה של הפקולטה לאמנויות

סוף שנת הלימודים הוא מועד חגיגי עבור תלמידי הפקולטה לאמנויות. הסטודנטיות והסטודנטים מציגים את יצירותיהם עליהן עבדו במהלך השנה במסגרת תערוכות ומופעים הזוכים להתעניינות ציבורית וחשיפה תקשורתית.

תערוכת הבוגרים של ביה"ס לעיצוב ואמנות מורכבת מ- 23 בוגרי המחלקה לעיצוב המציגים עבודות בתחום עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, לבוש ואביזרים, ו-11  עבודות של בוגרים/ות של המחלקה לאמנות המציגים/ות עבודות המשלבות וידאו, פיסול, רישום וציור, מיצב וצילום. התערוכה מוצגת במרכז עמיעד במתחם שוק הפשפשים ביפו.

רונן לייבמן, ראש המחלקה לעיצוב, מסביר כי "מספר רב של פרויקטים בחרו השנה לעסוק בנושאים הקשורים לאורבאניות ולאורבאניות החדשה - עיצוב ואמירה הבוחנים את התפקיד של העיר בעיצוב התרבות העכשווית. הדבר מצטרף למגמה הולכת ומתחזקת של השנים האחרונות לחזור ולהתעסק באמירות חברתיות רחבות, שמונעות ממודעות חברתית ותרבותית, ומתייחסות למציאות הקיומית בארץ ובעולם. בנוסף ניתן לזהות יותר ויותר פרויקטים הנוטים לעשייה שהיא פונקציונאלית, ולא רק תרבותית קונספטואלית".

ד"ר הדרה שפלן-קצב, ראש המחלקה לאמנות, מוסיפה ואומרת כי "התערוכה של המחלקה לאמנות מתמקדת בנושא "מיפוי". העבודות מציעות מיפוי אישי וחוויתי של טריטוריות גופניות, גיאוגרפיות, לאומיות ונפשיות. הסימונים עוברים מהציבורי לאישי וחוזר חלילה תוך שימוש בכלים שונים כשבקוטב אחד נמצא הגוף האישי ובשני בכלים דיגיטליים".

תערוכת בוגרים אמנוויות העיצוב 2014

לצפייה בגלריית התמונות של תערוכת הבוגרים לחצו כאן

במקביל , הוצגה בתיאטרון יפו תערוכת בוגרים של המגמה לעיצוב במה של ביה"ס לאמנויות הבמה. בין העבודות בתערוכה ניתן לראות מודל תפאורה עבור המחזה "בית ברנרדה אלבה", מודל תפאורה עבור "אופרה בגרוש", מסכת קומדיה דה ל'ארטה ומסכת אופי, תלבושות ועוד.

תערוכת בוגרים של המגמה לעיצוב במה  2014

לתמונות נוספות לחצו כאן

ביום ראשון, 6.7.14, נערך מופע האופנה של המחלקה לעיצוב, במסגרתו הוצגו עיצובים של סטודנטיות, סטודנטים ובוגרים. המופע נערך במחסן 2 בנמל יפו כשהדוגמניות והדוגמנים בתצוגה היו הסטודנטים עצמם וחבריהם. מרבית העבודות שאבו השראתן מהסביבה האורבאנית. כך למשל פרויקט "שפת רחוב" של גיתית קלנר, כלל סדרת מערכות לבוש בהשראת חתולי רחוב, כמטאפורה לאנשים החיים בסביבה האורבאנית, בדגש על מצבים בעיר שמוציאים את "החיה שבאדם". גם יניב לוריא שאב השראה אורבאנית והציג שלוש מערכות לבוש לגברים, המורכבות מפריטי לבוש, תיקים וחפצים נוספים המיועדים לגבר האורבאני העכשווי, בטכניקת עיצוב של "בריקולאז'".
רונה שפר, התייחסה לאורבאניות מזווית שונה והציגה סט מערכות לבוש הבנוי מגזרות וטקסטיל, אשר פותחו מתוך ניסיון ליצור מראה המתאר את התוצאות ההרסניות של הזיהום הסביבתי, כשהדגש בקולקציה הינו בפיתוח התוצאות ההרסניות של הזיהום הסביבתי.

מופע האופנה של המחלקה לעיצוב 2014

לצפייה בתמונות ממופע האופנה לחצו כאן

אירועי סוף השנה של הפקולטה לאמנויות ממשיכים גם בימים אלו, כאשר בימים רביעי וחמישי, ה- 9-10.7.14 ייערכו בסינמטק ת"א פסטיבל הקרנות סרטי סטודנטים ובוגרים של בית הספר לתקשורת וקולנוע והחל מתחילת החודש מוצגת ההפקה "אופרה בגרוש" ע"י תלמידי שנה ג' בבית הספר לאמנויות הבמה.


קבוצות מסלול הגיל הרך- דיאלוגי ג', חוגגים את סיום השנה

שנת הלימודים תשע"ד הסתיימה זה מכבר. הסטודנטים והסטודנטיות של קבוצות מסלול הגיל הרך- דיאלוגי ג', ציינו את האירוע ואת סיום קורס המוסיקה, במעגל מתופפות ומתופפים, שנערך ברחבת המכללה וכלל נגינה וריקוד.

חוגגים את סיום השנה חוגגים את סיום השנה חוגגים את סיום השנה


הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות

בתאריכים 12-13 ביוני 2014, נערך הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות, במסגרת בית הספר ללימודים מתקדמים של המכללה. נושא הכנס היה "הערכה תפקודית, Functional Assessment - איתור הנסיבות והתוצאות הקשורות בהתנהגות, כבסיס ליישום התערבות התנהגותית יעילה". במסגרת הכנס התארחו שתי משלחות של כ- 40 מנתחי התנהגות מאוניברסיטת מישיגן WMU בארה"ב, ומהמגמה לניתוח התנהגות RSW מוסקבה - ממולדובה, רוסיה, אוקראינה וקזחסטן. בכנס השתתפו מאות מנתחי התנהגות מהארץ, והרחיבו ידע בהרצאות מפתח, מושבים מקבילים ותצוגת פוסטרים מרשימה.

הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות

הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות הכנס השנתי של תכנית לימודי תעודה בניתוח התנהגות

  לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן