אצלנו בחצר

מקהלת המכללה בהופעה מרגשת בפסטיבל אבו גוש

ביום רביעי, בחג השבועות, הופיעו זמרי מקהלת מכללת סמינר הקיבוצים, בניצוחו של תומר הישג, בחגיגות המוזיקה באבו גוש. ההופעה התקיימה ברחבת פטיו המקהלות, בנוכחות קהל רב ואוהד ונמשכה כחצי שעה.
יחד עם המקהלה הופיעו מקהלות מכל הארץ. אנחנו התבלטנו ועוררנו עניין רב בגלל הזמרים הצעירים שלנו שמקדישים את חייהם לחינוך. הרכב יוצא דופן בקהילת חובבי שירת המקהלה.
כתבה (בגאווה רבה): ד"ר לאה מרזל

לחצו לקריאת מכתב התודה

מקהלת המכללה באבו גוש


תערוכת "נקודה לאין סוף" הצליחה לגייס תרומות למען ספרי ברייל משולבים לילדים

בעקבות תערוכת "נקודה לאין סוף", שנערכה כחלק מאירוע "נראותם של חיבורים" , הצליחה המכללה לגייס תרומות בסך 2,620 ₪ לטובת הפקת ספרי ילדים המשלבים בין דפוס לכתב ברייל. הספרים המשולבים, הינם ספרים הכוללים את דפי ספר הדפוס המקוריים, לצד דפי ברייל שקופים המונחים עליהם. שילוב זה של דף ברייל שקוף על גבי דף מודפס, מאפשר להורה העיוור לחלוק עם ילדיו הרואים את חווית הקריאה - ההורה מקריא לילד את הספר באמצעות דפי הברייל והילד נהנה מאיור הספר ולומד להכיר את המילים המודפסות.

במכתב מרגש כותב מר עמוס באר, מנכ"ל הספרייה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים לנשיאת המכללה פרופ' ציפי ליבמן:

"תרומתכם מאפשרת לנו להתקדם צעד נוסף במימוש חזוננו - לאפשר לקוראינו ליהנות מאותו מגוון ספרותי הקיים לקורא הרואה, כי כולנו קוראים!".

התערוכה "נקודה לאין סוף" התקיימה בבניין הפקולטה לחינוך, במסגרת הקורס "הרפתקה במוזיאון", בהנחיית ורד גינזבורג. הקורס, עסק בחוויה המוזיאלית כפי שהיא באה לידי ביטוי במדיומים שונים כמו ספרי ילדים, סרטי קולנוע ומוזיאונים.

עלות הפקתו של ספר משולב אחד הינה 200 ₪.

לחצו לקריאת מכתב התודה


פרופ' נמרוד אלוני ותלמידי תואר שני לחינוך במכללה ב- EDIC 2014

דמיינו לרגע סביבה לימודית שונה מכל חוויה שעברתם עד כה בבית ספר או בהרצאה אקדמית בה לקחתם חלק. נסו לדמיין סביבה לימודית בה אתם מוקפים באנשי חינוך סקרנים ובעלי מוטיבציה, מלאי תשוקה ללמוד מאחרים ולשתף את הקולגות שלהם בעבודתם ותחומי הלימוד שלהם. סביבה בה אתם נחשפים למרצים וסטודנטים משמונה מדינות שונות, שבה מבודדים אתכם ממקום עבודתכם ומקום מגוריכם למשך שבועיים באחת מהערים היפות והתוססות באירופה.

זו הסביבה שבה השתלבנו שני תלמידי תואר שני לחינוך מסמינר הקיבוצים בסוף מאי במסגרת תכנית EDIC 2014 שהתקיימה בברצלונה. התלווינו לפרופ' נמרוד אלוני כנציגים רשמיים של המכללה ולקחנו חלק בתכנית אינטנסיבית ומרתקת של שבועיים.
תכנית EDIC: Education for Democratic Intercultural Citizenship המתקיימת זו השנה השנייה היא תכנית אקדמית לתלמידי תואר שני הפועלת במסגרת מיזם ארסמוס מטעם האיחוד האירופי פרי שיתוף פעולה של 6 מוסדות להשכלה גבוהה: אוניברסיטת אוטרכסט – הולנד, אוניברסיטת סלוניקי – יון, אוניברסיטת הלסינקי – פינלנד, אוניברסיטת ברייטון – אנגליה, אוניברסיטת פרייבורג – שוויץ, אוניברסיטת פראג – צ'כיה, אוניברסיטת ברצלונה – ספרד. מכללת סמינר הקיבוצים, אמנם לא מאיחוד האירופי כידוע, השתתפה בזכות שיתוף הפעולה של פרופ' נמרוד אלוני עם פרופ' וויל ווגלרס, פרופסור לחינוך מאוניברסיטה ללימודי הומניזם באוטרכט, הולנד.

במשך שבועיים הכרנו את המודלים החינוכיים לאומיים של חינוך אזרחי ורב תרבותיות בכל אחת מהמדינות של הסטודנטים שהשתתפו ולמדנו שלא רק בישראל יש אתגר בשילוב אוכלוסיות שונות במערכת החינוך ובמתן מענה הולם לאוכלוסיות מוחלשות. כך למשל למדנו כי גם בשוויץ הניטרלית לכאורה יש אתגר לא פשוט לקלוט ילדים של מהגרים מה גם שלהם אין מערכת חינוך אחידה, לכל קנטון מערכת משלה. כמו כן גילינו שבהולנד עדיין קיימת רמה יחסית גבוהה של הפרדה בין תלמידים הולנדים מקומיים לבין תלמידים מהגרים ושמערכת החינוך ההולנדית מנסה להגביר את האינטגרציה הרב תרבותית באמצעים שונים. למדנו שגם בפינלנד מנסים לשנות ולשפר את חומרי הלמידה והתכנים הקשורים לרב תרבותיות וחינוך אזרחי לאור העלייה במספרם של תלמידים ממוצא מוסלמי.

זכינו לשמוע הרצאות של מרצים מהאוניברסיטאות השונות, כל מרצה התמקד בתחום הדעת שלו ושיתף במקרי בוחן של חינוך אזרחי ורב תרבותיות מהמדינה בה הוא מלמד. בסיומן של ההרצאות קיימנו שולחנות עגולים, שאלנו המון שאלות ולקחנו חלק בהרבה מאד למידה שיתופית. לכל אחד מהמשתתפים הייתה גם הזדמנות להעביר פרזנטציה על תחום הלימוד הספציפי שלו ולקבל משוב משאר המשתתפים. בחלוף מספר ימים נוצרה דינאמיקה חברתית חזקה בין המשתתפים. חווינו יחד את חיי הלילה של ברצלונה ואת אתריה היפים. לא רק למדנו על רב תרבותיות אלא יישמנו אותה ביננו במשך השבועיים שלמדנו ובילינו יחד. זו ההזדמנות להודות לפרופ' נמרוד אלוני ולמכללת סמינר הקיבוצים שהעניקו לנו את ההזדמנות לקחת חלק בסמינר המעניין והפורה שתרם לנו רבות ומאחלים שגם בשנה הבאה יוכלו להשתלב בו סטודנטים מהמכללה.

EDIC 2014


תוכנת הקראה בהתכוננות לקראת הבחינה/ מאת ד"ר בטי שרייבר

ההמלצה הבאה
מוקדשת לסטודנטים האידי-אצ'-דיים
של סמינר הקיבוצים
שנאבקים עם פעולת הקריאה
בזמן ההתכוננות לבחינה.

ואם יש גם בנוסף לקות בקריאה (דיסלקציה)
אין ספק שתזדקקו להמלצה.

האם קורה לכם שאתם מסתכלים על הספר…
אבל הספר לא מסתכל עליכם בחזרה?
האם קורה לכם שאתם קוראים קוראים וקוראים…
אבל מוצאים את עצמכם באותו עמוד כבר רבע שעה?
אם כן,
רצוי שתנסו את תוכנת ההקראה.
העלו את הטקסט על המסך
ושימו אזניות טובות במיוחד.

הורידו במחשב או באייפד
את תוכנת ההקראה בעברית,
(ניתנת להורדה בחינם, לזמן מוגבל)
יש סיכוי שתמצאו את עצמכם ממוקדים
ואולי הרעשים בחדר יהפכו פתאום לשקופים.

תוכנות הקראה בעברית ובאנגלית
ניתנות להורדה בחינם או בתשלום,
ונמצאת גם במרכז מהות
בספרייה ובמקומות נוספים במכללה.

הזמנתי אתכם להתנסות בתוכנות
וכמובן בהצלחה לכולכם בבחינות

תכנת הקראה בעברית: www.kolfix.biz
תכנת הקראה באנגלית: www.naturalreaders.com
מוזמנים להכנס ולהתעדכן בדף הפייסבוק "יש לך פוטנציאל אבללל… "

 

 לחזרה לעמוד הראשי של המידעון לחצו כאן