הורים ומערכת החינוך

ראיון עם מיכל שביב

מעבר לכיתה א', חששות של המשפחה ואיך להכין את הילד / מיכל שביב

ראיון עם מיכל שביב, מנחת הורים בכירה במרכז להורות ומשפחה ברדיו קול הים האדום

הילד סובל מחרם? / אתר עשרפלוס, קרן יטיב

אם הילד או הילדה שלכם סובלים מהצקות וחרם חברתי, אתם בטח חשים אשמה ורצון עז לשים סוף למצב שנוצר. למה זה קורה דווקא לילד שלכם, ואיך תוכלו לעזור לו להתמודד כראוי?

שלב אחרי שלב: לעבור בשלום השבוע הראשון / ynet הורים, אלי זוהר ניב

בין אם הילד שלכם מתחיל גן חדש, עולה לכיתה א' או סתם מקבל מורה חדשה - תחילת שנת הלימודים היא אף פעם לא פשוטה. אלי זוהר ניב בנתה עבורכם תוכנית משפחתית, שתעזור לכם ולהם להיכנס לעניינים בקלות - ובלי משברים מיותרים

שינויים בהרגלי הבחינה: אין יותר דבר כזה בוחן פתע!, עשר פלוס, רונית שרף 11.09.12

חוזר מנכ”ל של משרד החינוך קובע כללים חדשים במשחק: לא יהיו מבחנים בכיתות א’, לא יהיו בחני פתע בכל כיתות היסודי, כמות הבחינות תוגבל, ויש למנוע אווירה מתוחה ותחרותית בכל דרך. כללי ההיבחנות החדשים הולכים לאתגר את המורים, להרגיע את התלמידים ולעורר את ההורים. מהפך?

כיצד אפשר להחזיר את הילדים לאווירת הלימודים לקראת תחילת השנה?, 2Bmommy קרן יטיב 26.08.2012

סוף החופש הגיע והספירה לאחור מתחילה. עוד מעט ונחזור לשגרת בית הספר עם המחויבות, המטלות, החוגים והשיעורים. כיצד אפשר להחזיר את הילדים לאווירת הלימודים ולהקל עליהם ועליכם ההורים?

לא כמו כולם: ביטוי אישי גם עם תלבושת אחידה, ynet-הורים אריק בלומברג 26.08.12

ההחלטה להנהיג בארץ תלבושת אחידה מחייבת את התלמידים להיות יצירתיים אם הם רוצים להיות מיוחדים. בדקנו עם מגוון מומחים (ותלמידה) האם התלבושת האחידה אכן משנה את אקלים בית הספר, איך שומרים על הייחוד כשנראים כמו כולם וכיצד ניתן לשדרג אותה. מדריך