הוראה וחינוך - החוג לתקשורת וקולנוע

מתוך הסרט סביר לניח- בימוי צליל תמים
התמונה מתוך הסרט "סביר להניח". בימוי: צליל תמים, הפקה: חנה רבין, צילום: שון חג'אג' ולירון הוד.

חינוך | הדרכה | הפקת תוכן לטכנולוגיות למידה חדשות | מעורבות חברתית

ייחודו של בית הספר הוא בשילוב בין תחומי התקשורת והקולנוע לבין חינוך, ולצד לימודים מעשיים ועיוניים שמאפשרים לו להצמיח בוגרים שהם יוצרים מקצועיים בעלי ידע ויכולות מגוונות.

אנו בבית הספר מאמינים כי תפקידם של הבוגרים הוא גם בטיפוח היצירה בקרב הדור הבא במוסדות החינוך ובקהילה. לשם כך בית הספר מכשיר את הסטודנטים להפוך למורים - יוצרים שמשתלבים במגמות הקולנוע  בבתי הספר ובחינוך הלא פורמאלי.
תעודת ההוראה הניתנת בנוסף לתואר בחינוך מזמנת לבוגרינו אפשרויות תעסוקה מגוונות במערכת החינוך, ומחזקת את יכולתם להמשיך ליצור בתחומים אותם למדו.

בנוסף, בשנים האחרונות יותר ויותר מבוגרי בית הספר בוחרים להשתלב בתעשיות נלוות לתחומי החינוך וההוראה בארץ, כמפיקי תוכן לימודי לטכנולוגיות למידה חדשות, בתפקידי הדרכה בארגונים מסחריים ובתחום הטיפול באמצעות מדיה ועוד.

מהלך הלימודים

לימודי החינוך נלמדים לצד מקצועות התקשורת והקולנוע החל מהשנה הראשונה ללימודים.
קורסים לדוגמא: מבוא לפילוסופיה, מבוא לסוציולוגיה, פסיכולוגיה. בנוסף, לומדים הסטודנטים עקרונות וטכניקות של בניית מערכי שיעור ועמידה מול כיתה.

בשנה השנייה מעמיקים הסטודנטים בתפיסות שמעצבות את תחום החינוך וההוראה בישראל. בשנה זו יוצאים הסטודנטים להתנסות מעשית בהוראה בבית הספר במגמות הקולנוע והתקשורת במוסדות חינוך ברחבי תל אביב. התנסות זו בשטח מלווה על ידי מדריכים פדגוגיים בעלי ניסיון בהוראה שהוכשרו לאמן את הסטודנטים בתחום.

בשנה השלישית ממשיכים הסטודנטים את ההתנסות בשדה החינוכי ובוחרים להשתלב במגמות שתואמות את מקצוע הכשרתם. כך למשל ישנם סטודנטים שמעדיפים ללמד בתחומים העיוניים של התקשורת והקולנוע, בעוד אחרים מעדיפים להתמקד במקצועות המעשיים. לצד ההתנסות לומדים הסטודנטים שיטות הוראה חדשניות ומתקדמות, ועוסקים בפיתוח תוכן מקורי לסביבות הוראה טכנולוגיות.

השנה הרביעית מוקדשת לסטאז' (התמחות בהוראה). סטודנטים הבוחרים לעשות סטאז' בשנה ד' מקבלים שכר עבור עבודתם. סטודנטים שמסיימים סטאז' בהצלחה זכאים לקבל בנוסף לתעודת ההוראה רישיון הוראה ממשרד החינוך.  ניתן להשלים סטאז' בהוראה גם לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר ותעודת ההוראה.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין