לימודי קולנוע

מתוך סרטה של מרינה גורביץ, צלם גיל מדלסי
מתוך סרטה של מרינה גורביץ, צלם גיל מדלסי

הפקה | בימוי | תסריטאות | צילום
עריכה | אנימציה | פס קול | מקצועות סט

מסלול קולנוע נועד להכשיר אנשי קולנוע ליצירת סרטים ותכנים לקולנוע ולטלוויזיה. תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים בשלבי העשייה השונים: הפקה, תסריטאות, בימוי, צילום, עריכה עד להפיכתם ליוצרים רגישים מקצועיים וייחודיים. בתכנית מושם דגש על פרויקטים אישיים וקבוצתיים המביאים לידי ביטוי את כישוריו ויכולותיו האישיים של כל סטודנט.

לימודי קולנוע בתחום בימוי והפקה  מורכבים משלושה תחומים:

מהלך הלימודים

במהלך לימודיהם הסטודנטים נחשפים בהדרגה לתחומי הקולנוע השונים: קולנוע עלילתי, תיעודי וניסיוני, עד להפיכתם ליוצרים מקצועיים ואיכותיים.
השנה הראשונה מוקדשת לבניית תשתית חשיבתית ומעשית בתחומי הקולנוע והמדיה העיקריים. בין היתר נלמדים יסודות התסריט, בימוי עלילתי, יסודות צילום וידאו וסטילס, עריכה, בימוי אולפן טלוויזיה. החל מהסמסטר השני הסטודנטים מפתחים ויוצרים כל אחד סרט עלילתי (עד חמש דק') ושותפים בתפקידים מקצועיים בהפקות חבריהם.
בשנה השנייה מעמיקים הסטודנטים בתחומי בימוי השחקנים, הבימוי התיעודי, התסריט העריכה והצילום המתקדמים, ויוצרים שני סרטים: סרט תיעודי וסרט עלילתי קצר.
בשנה השלישית נחשפים הסטודנטים לשיטות עבודה מתקדמות בתחומי הבימוי, הצילום וההפקה באמצעות קורסים של קולנוע ניסיוני, משחק מול מצלמה, סדנאות ארט, וע. במאי. במקביל מפתח כל סטודנט סרט תיעודי ארוך, ומשתתף בהפקתם של הסרטים שאושרו כבמאי, מפיק, צלם או עורך. בסמסטר השני בשנה זו מתחיל כל סטודנט בפיתוח סרט גמר לשנה הרביעית.
השנה הרביעית מוקדשת לעבודה על סרט גמר עלילתי או תיעודי. העבודה על סרט הגמר מתבצעת בסדנאות ייעודיות ובליווי של חונכים, מנחים אישיים ואנשי מקצוע. הפרויקטים זוכים למענק הפקה של מכללת סמינר הקיבוצים, והם נוצרים בשיתוף פעולה עם קרנות וגופים המשדרים בתעשיות התקשורת והקולנוע. יצירות בית הספר מופצות על ידי בית הספר בפסטיבלים, בערוצי שידור ובמערכות מדיה מסורתית ודיגיטלית. כמו כן, שנה זו מיועדת להשלמת החובות האקדמיות של כל סטודנטים.

קטלוג בוגרים 2018 לצפייה לחצו כאן

קורסי בחירה בקולנוע ומדיה

בכל אחת מהשנים ב-ד משתתף הסטודנט בקורסי בחירה. קורסי הבחירה חושפים את הסטודנטים לתחומים נוספים בתחום התקשורת והקולנוע ומעשירים את השכלתם המקצועית והתאורטית.

נוסף על כך, קורסי הבחירה הם הזדמנות מצוינת עבור הסטודנטים ליצור קשרים ושיתופי פעולה לפיתוח של יוזמות ופרויקטים רב-תחומיים.  

 בין קורסי הבחירה המעשיים: בימוי וסגנון, אפקטים מיוחדים, סדנת פיצ'ר עלילתי, אדפטציה מסיפור קצר לתסריט, כתיבה קומית, כתיבת דיאלוגים, דוקותרפיה, אפטר אפקט, עיצוב פס קול, חדר כותבים לטלוויזיה ועוד. ניתן לבחור גם קורסים מתקשורת כגון סדנת ראיון, הפקת תוכן ב-360, עריכה והגשת מוזיקה ברדיו, יחסי ציבור ודוברות, צילום סטילס.

קורסי בחירה עיוניים לדוגמא: תקשורת ופוליטיקה, ניו מדיה ודור העתיד, פרסום כפרספקטיבה ישראלית, סרטי אימה, קולנוע אסייתי, בימאים עכשוויים פורצי דרך, כוכבות בתעשיית התרבות, סטירה ופרודיה בטלוויזיה.

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין