תקצירי לימודים מעשיים שנה א' - החוג לתקשורת וקולנוע

יסודות הצילום

מרצים:

איבון מיקלוש

מיומנויות בסיסיות ביסודות הצילום: הכרת המצלמה, הפעלת המצלמה, תנועות מצלמה, סוגי שוטים, סיורי לוקיישן, תסריט ויישומו לצילום, כתיבת Shooting Script יחסי צלם-במאי ויחסי צלם- שחקן.
קורס חובה
קורס שנתי

מבוא לתסריטאות

מרצים:

עומר תדמור

אופייה המיוחד של הכתיבה הקולנועית והשוני בינה לבין כתיבה ספרותית; טיפוח כישורי כתיבת תסריטים לקולנוע
קורס חובה
קורס סמסטריאלי

יסודות הבימוי

מרצים:

שרון בר זיו

בקורס זה מקבלים הסטודנטים ראייה מעמיקה ומקפת של תפקיד הבמאי ומיומנויות מעשיות יסודיות ליישום תפקידו, לצד הקניית ידע בסיסי בהבנת מושגי ייסוד בבימוי קולנוע ובנייה הגיונית של נראטיב בקולנוע.

קורס חובה
קורס שנתי

יסודות העריכה

מרצים:

מאיר ראובני

טיפוח כישורי עריכה יצירתית באמצעות למידה עיונית ותרגול.

קורס חובה
קורס שנתי

יסודות הכתיבה העיתונאית כתיבה לעיתונות דיגיטאלית

מרצים:

תומר אביטל

יסודות הכתיבה העיתונאית: כללי היסוד של הכתיבה העיתונאית; הכתיבה העיתונאית לסוגיה; כללים לחיבור ידיעה; כללים לחיבור כתבה; כללים לעריכה לשונית; הכותרת לסוגיה; עיצוב ועימוד; תצלומים ועזרים גרפיים.

קורס חובה
קורס סמסטריאלי

צילום סטילס

מרצים:

אלדד רפאלי

כיצד ניתן להעביר מסר באמצעות צילום או סדרת צילומים. הכרות ראשונית עם קודים וויזואליים המעניקים לצילום את משמעותו. איך מעצבים קומפוזיציה וכיצד מספרים סיפור בפריים בודד
קורס חובה
קורס סמסטריאלי

הפקת תכניות רדיו ופודקאסט

מרצים:

יוני לביא

הכרת מאפייני הרדיו וייחודו כאמצעי תקשורת, רכישת המיומנויות הנדרשות להפעלת תחנת רדיו תוך התייחסות למגוון התפקידים השונים.

סמינריון חובה
קורס סמסטריאלי

קול והקלטה

מרצים:

עמוס ציפורי

הקלטת סאונד לקולנוע ולטלוויזיה, באמצעות הקניית ידע עיוני מקיף והכשרה מעשית.
קורס חובה
קורס סמסטריאלי

יסודות העבודה באולפן הטלוויזיה

מרצים:

ערן שפירא

רכישת ידע עיוני ומעשי ביסודות העבודה באולפן הטלוויזיה; התנסות בתפקידים שונים על פי הז'אנרים השונים של אולפן הטלוויזיה (ראיון, חדשות, דרמה, סיטקום וכו'). שעת תרגול נוספת של (2 ש"ס) תוגדר במערכת
קורס חובה
קורס סמסטריאלי

יסודות ההפקה

מרצים:

יעל הדסי בכר

הקורס עוסק בשלבי הפיתוח והאמצעים העומדים לרשות היוצרים, שלבי ההפקה ותפקידי הצוות, שיווק והפצת המוצר המוגמר בפסטיבלים, טלוויזיה, קולנוע ואינטרנט. פענוח קהל היעד בשלבים מוקדמים, היכרות עם התעשייה על כל ענפיה: קרנות קולנוע, איגודים, משדרים ומוסדות הקולנוע.

קורס חובה
קורס סמסטריאלי

סדנה  מרוכזת זו מיועדת לחיזוק הקול האישי של כל סטודנט באמצעים מעשיים ובקידום המהלך המקצועי שלו תוך היכרות רחבה ועמוקה יותר עם תהליכי העבודה - מתסריט, תכנית לצילומים, תקציב, מקורות לתקציב, לוח זמנים, היבטים משפטיים ועוד. נושאים שעולים מתוך העבודה: משא ומתן, תחרות והישרדות, פילוסופיה של ההצלחה.