מרכז מהו"ת בתיכון "רוטברג" רמת השרון

מנהלת ביה"ס: גילי מליק
מנהלת מרכז מהו"ת: שלומית אנגל
המרכז פועל מזה כ- 8 שנים

בתוך המולת בית הספר, בין השיעורים, המורים, המבחנים והציונים יש מקום קסום שנקרא מרכז מהו"ת. המרכז הוא מקום שכיף להיות בו, להירגע בו, לשתף ולקבל כוחות ואנרגיה להמשך היום. האווירה הנעימה, הספה, הפופים ופינת הקפה נותנים תחושה אמיתית של בית.

במרכז מקבלים התלמידים עזרה לימודית במקצועות שונים, תוך מתן דגש על כלים ואסטרטגיות למידה המתאימות לכל תלמיד לפי צרכיו הייחודיים. דבר זה מוביל לחוויה של הצלחה, מאפשר תחושה של הישגיות, מגביר מוטיבציה ומקנה את היכולת להתמודד עם הקשיים שבדרך, תוך העלאת תחושת המסוגלות העצמית והיכולת להאמין " שאני שווה ויכול להצליח".

תיכון

בנוסף, משמש המרכז כמקום חברתי שבו מתקיימות פעילויות שונות ומגוונות, כגון: חגיגת ימי הולדת, ציון חגי ישראל ו"מועדון ארוחת הבוקר". לארוחה זו כל תלמיד מתנדב להכין או להביא אוכל, ונוצר שולחן גדול המכיל יצירתיות ושלל טעמים. האירועים האלה מאוד מגבשים, והתלמידים מתנדבים, יוזמים ומאוד רוצים להיות חלק מכל הנעשה במרכז.

הקשר שנוצר ביני ובין התלמידים, ובינם לבין עצמם הוא מאוד משמעותי ומהווה את הבסיס לפעילותו של המרכז. לדברי התלמידים הם מרגישים כי יש במרכז אכפתיות, כבוד,

הכלה, נתינה ותשומת לב אישית וזוהי חוויה מאוד משמעותית עבורם. מרגש אותי לראות את התהליכים שהתלמידים עוברים במרכז, את הרצון
והיכולת, ההתמודדות עם הקשיים, הפתיחות ותהליך הלמידה וההתבגרות שלהם. נראה שהניצוץ בעיניים חוזר והם שוב מאמינים בעצמם וביכולתם.

שלומית אנגל