מעורבות בקהילה

מרכז דרך מהות רואה לעצמו שליחות חברתית להגיע לקהלים מגוונים של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב בקהילה.

מדובר בקהלים אשר מסיבות שונות הם בעלי סיכוי נמוך מאד להגיע לאבחון וטיפול בכוחות עצמם. מרכז דרך מהות יוזם התקשרויות עם גופים, אשר יכולים לעודד את האנשים בעלי הקשיים להעז ולהסתייע, זאת כדי לשדרג את איכות חייהם ורווחתם הנפשית, על אף ההתמודדות המורכבת.
להלן מספר פרויקטים:

מרכז מהו״ת בכלא מעשיהו - דרך מהות חבר למרכז ההשכלה בכלא מעשיהו ובמשותף נפתח מרכז מהו״ת (מרכז התעצמות ותובנה) לאסירים בעלי הפרעות קשב בכלא. במרכז האסירים עוברים תהליך מודעות עמוק ובחינת החיים שלהם מחדש, לאור התובנות החדשות. הם מתנסים בתהליכי למידה אקדמית תוך פיתוח דרכי למידה יעילות, וכן מחזקים את דפוסי ההתנהגות הראויה כתחליף להתנהגויות בלתי מסתגלות שהביאו אותם לכלא.

המרכז זוכה להצלחה רבה ונותן תקווה חדשה לקבוצת אנשים שסיכוייהם לחיות באופן מספק ללא תהליכי עומק כאלה נמוכים יחסית.

לכתבה על מרכז מהו"ת במעשיהו מתוך "רואים שב"ס" בטאון שירות בתי הסוהר אפריל 2013

הדרכת קבוצות הורים - מרכז דרך מהות רואה בהורים גורם מרכזי ביותר בסיכויי הילדים עם הלקויות לחיות חיים פוריים ומספקים. לכן, המרכז יוצא אל ההורים בקהילה ויוזם את הקשר עמם. בין השאר, נפתח מיזם חדש שבו ייפגשו מנחים של דרך מהות עם קבוצות הורים לילדים בגיל הרך בשכונות מצוקה שונות בארץ. המפגשים יתקיימו ב״בתי לגדול טוב״ של חברת תנובה בשיתוף החברה למתנס"ים וקרן ארקין ובליווי מחקרי של אוניברסיטת ירושלים.

אבחון וטיפול של בלתי מועסקים כרוניים - דרך מהות יזמה התקשרות עם עמותת ״בעצמי״ המטפלת בהשבת לעבודה של בוגרים שהם בלתי מועסקים לאורך תקופה ארוכה. במרכז דרך מהות מתבצעים אבחונים וטיפולים לאלה מבין משתתפי התוכנית שהם בעלי הפרעת קשב, כזו הפוגעת בסיכויי השתלבותם מחדש בעולם העבודה