תואר שני בחינוך לפעילות גופנית ולבריאות

 

ראש התכנית: פרופ' יובל חלד
צוות היגוי: ד"ר גילי יוסף, ד"ר רינת ארביב,פרופ' יובל חלד, ד"ר ריקי טסלר.

התכנית ללימודי תואר שני M.Ed. בחינוך לפעילות גופנית ובריאות שמה לה למטרה מרכזית להכשיר מורים בעלי ניסיון, ברמה של תואר שני, שישתלבו במסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ויתרמו להגברת המודעות לחשיבות ניהול אורח חיים פעיל ובריא בקרב ילדי ישראל ומשפחותיהם. הלומדים בתכנית יקבלו 'ארגז כלים', שיאפשר הבנה יסודית ומודעות עמוקה לאורח חיים פעיל ובריא, בכל קבוצות הגיל ובכל מסגרות הפעילות הקיימות.

חזון החוג
להטמיע בחברה הישראלית את החשיבות באורח חיים פעיל ובריא, כך שכל אדם בישראל יעסוק באופן קבוע בפעילות גופנית, יאכל נכון וינהל אורח חיים מאוזן.
 

אבני היסוד המובילות את התכנית: 

תכנית הלימודים המוצגת לעיל משלבת בין
א.
רובד הפעילות הגופנית בהקשרה הבריאותי, הפונקציונאלי, הקינזיולוגי והארגונומי
ב. רובד מדעי הבריאות, בהקשרה לחינוך לבריאות ולקידום אורח חיים פעיל ובריא.

בתוך שני הרבדים - פעילות גופנית ובריאות - שזורים שלושה תחומי דעת
א. תחום מדעי גוף האדם. תחום זה נועד להרחיב ולהעמיק את הידוע כיום על אורח חיים פעיל ובריא במעגל החיים. קורסים הנוגעים לתחום זה יתמקדו בלימוד ההשפעה של הרגלי פעילות גופנית, תנועה, תזונה, רגיעה ושינה על תפקודן של מערכות הגוף השונות כמו: מערכת התנועה, מערכת העצבים, מערכות הלב והריאות, המערכת ההורמונלית והמערכת החיסונית.
ב. תחום חינוך ופדגוגיה. תחום דעת זה עוסק בממדים היוצרים סביבה חינוכית בריאה, המעודדת תנועה ופעילות גופנית, המאפשרות אורח חיים פעיל ובריא. קורסים העוסקים בתחום דעת זה מקנים כלים המאפשרים לבנות, ליישם ולבצע תכניות לימודים ופעולות חינוכיות העוסקים בעיצוב אורח חיים פעיל ובריא.
ג. תחום מדעי החברה. תחום דעת זה מקנה כלים לתפעול ושימוש במשאבים הסביבתיים על מנת לעודד אורח חיים פעיל במשולב עם הרגלי הבריאות הנדרשים בחיי הקהילה ביום יום.

איכות אקדמית
התכנית מטפחת אנשי חינוך בעלי השכלה בתחום החינוך הגופני והבריאות, באמצעות מגוון קורסים ופעילויות שונות מתחומי החינוך, מדעי החברה ומדעי גוף האדם, תוך מחויבות לאיכות אקדמית והקפדה על סטנדרטים אקדמיים גבוהים. בנוסף לקורסים, הרמה האקדמית באה לידי ביטוי בשימת דגש על קריאה במקורות, על התנסות בעבודת גמר מחקרית ועל הערכת יוזמות חינוכיות.
אנו שואפים כי מסיימי התכנית יהיו אנשי חינוך המבססים את התייחסותם על ידע אקדמי עדכני במטרה להקטין את פגעי אורך החיים היושבני בעולם המערבי.

אזרחות פעילה
התכנית מייחדת את עצמה בטיפוח אנשי חינוך הרואים את עצמם כאזרחים פעילים המובילים שינוי באורח החיים, ואשר מניעים ומפעילים יוזמות חינוכיות בתחום.
אנו שואפים כי מסיימי התכנית יהיו אנשי חינוך בעלי תחושת אחריות לסביבתם ולגופם ופעילים בתחום החינוך לפעילות גופנית ובריאות בבית ספרם ובקהילתם..

סגל
אנשי הסגל אשר לוקחים חלק בקידום התכנית הינם מומחים בתחומם, פעילים גופנית, חוקרים וכותבים בתחום, חדורי תודעת שליחות חינוכית, בעלי מיומנויות הוראה ומחקר, המהווים מודל לאנשי חינוך. 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין