תואר ראשון בחינוך עם התמחות בספרות

ראש החוג: ד"ר הדס שבת נדיר

"בלומה יושבת לה בתוך כתלי ביתה והספר פותח לפניה פתחי עולם וחיים נאכט אביה אומר לה: בתי אני מלמדך לקרות בספרים, בזמן שעולמו של אדם חשוך בעדו קורא בספר ורואה עולם אחר." ש"י עגנון

מטרתו של החוג לספרות היא להכשיר בוגרות ובוגרים בעלי השכלה רחבה בספרות העברית והכללית שתאפשר להן/ם להשתלב בהוראה, במחקר, בתקשורת ובלימודים לקראת תארים מתקדמים במדעי הרוח.

לימודי החוג לספרות במכללת סמינר הקיבוצים מבוססים על הנחת יסוד הרואה חשיבות רבה בראייה רחבה של הספרות. מצד אחד, תפיסת היצירה הספרותית כטקסט אסתטי-אוטונומי המהווה מפתח להבנת האדם ועולמו, ומצד אחר ראייתה בהקשרים תרבותיים רחבים וקישורה לתחומי דעת רבים במדעי הרוח והחברה.

בלימודי הספרות ננסה לברר שאלות מרכזיות: מהי הספרות, כיצד היא בנויה ובמה היא שונה מטקסטים כתובים אחרים כגון, עיתונות. האם הספרות נועדה להיות היא עצמה, "ספרות לשם ספרות", או שיש לה מטרות פוליטיות, חברתיות, תרפויטיות ואחרות? האם הספרות היא פרי השראה בת השמים או פרי תכנון ועבודה של הסופר/ת?

לימודי החוג לספרות חותרים לתפיסה הומניסטית של הספרות, ושואפים להקנות ללומדות /ים כלים לניתוח, לפרשנות ולביקורת יצירות ספרות, מתוך גישה רב-תחומית הבודקת יחסים דיאלוגיים בין ספרות לקולנוע, לציור ולמוסיקה, בין הספרות להיסטוריה, לפילוסופיה ולמקרא. דגש מיוחד מושם על עידוד קריאה עצמאית, על התעניינות במתרחש בספרות העכשווית המתהווה ועל דרכי הוראת הספרות

 

התמחות ספרות לבית הספר היסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 

התמחות ספרות לבית הספר העל-יסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 


  הקמפוס המרכזי - מכללת סמינר הקיבוצים 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין