תכנית מונטסורי

מסלול לימודי תעודה ייחודי להכשרת אנשי חינוך לעבודה בשיטה המונטסורית

אודות התכנית:
הגישה המונטסורית מושתתת על התובנה שבמרכז העשייה החינוכית עומד הילד עם צרכיו ההתפתחותיים ונטיותיו הטבעיות, כפי שאלו באים לידי ביטוי בשלב ההתפתחותי שבו הוא נמצא. הילד, על פי הגישה המונטסורית, הוא כמו זרע, אשר זקוק לאדמה פוריה, שמש ומים כדי להתפתח, ואת השאר יוכל לעשות בעצמו. תפקיד החינוך אם כך, הוא להנחותו בעדינות, לספק מענה לצרכיו ההתפתחותיים, ולעזור לילד לפתח עצמאות וחדוות למידה, שיוכלו לקדם אותו, אישית ולימודית. 

קהל היעד:
אנשי חינוך בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה / סטודנטים לחינוך והוראה בשנתם האחרונה, המבקשים להעמיק את ידיעותיהם בעולם המונטסורי.

תהליך קבלה:

  • רישום
  • ראיון אישי 
     

התכנים הנלמדים בתכנית:
נכיר את שלבי ההתפתחות של האדם ונלמד כיצד נראית למידה אשר שמה את צרכיו ההתפתחותיים של הילד במרכז. נלמד לערוך תצפיות ונתנסה בתצפית מונחית בחטיבה הצעירה, בבית הספר "דרך הילד", בליווי מפגשי שאלות ותשובות בנוכחות צוות שהוכשר על ידי הארגון העולמי AMI .
בנוסף, נלמד על הכיתה ומעגלי הלמידה, הן מבחינת ניהול הכיתה ועיצוב סביבת הלמידה על פי עקרונות מונטסורי והן מבחינת בניית קהילה וביסוס מערכת יחסים של אמון עם כל באי הכיתה ומשפחותיהם. נלמד עקרונות לעיצוב הסביבה המובנית בכיתה המונטסורית על פי התפיסה ונתנסה בבניית עזרי לימוד ותרגילים מסוגים שונים, אותם כל סטודנט יוכל לקחת איתו בסיום הקורס.

מבנה התכנית:
קורס שנתי, יום בשבוע הכולל שיעורים ותצפיות. הלימודים מתקיימים בכפר הירוק.

 
מתכונת:

יום שעות היקף
ג' 09:00-15:00 224 שעות

 

תעודה
לבוגרי התכנית תוענק תעודה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים

 

מידע נוסף:
שנת הלימודים תחל ב-  25/10/20

 

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין