השתלמויות בסיום שנת הלימודים תשע"ו

 

חדשנות בהוראה - כל אחד יכול!

בסיום שנה"ל יחידת תקשוב אקדמי מקיימת השתלמויות לסגל ולעובדי המכללה. ההשתלמויות עוסקות בהיבטים טכנולוגיים ופדגוגיים אשר יאפשרו לכם לחשוב מחדש על העשייה שלכם. שילוב הסביבות בהוראה תוך התייחסות לשיקולי דעת פדגוגיים יאפשרו לכם לגוון, לשדרג ולהגמיש את ההוראה שלכם!

אנו עדים לשילוב התקשוב באופן הולך ומתעצם כחלק ממערך הלמידה התומך בשיעורים בכיתה, בשילוב מרכיבים ופעילויות מתוקשבות  לקראת שיעורים ולאחריהם. גם מספר השיעורים המתקיימים באופן מקוון הולך וגדל, עד להפעלת קורסים מקוונים באופן מלא, ואף קורסים מקוונים רבי משתתפים. הכרת סביבות הלמידה על מגוון תכונותיהן מאפשרות גיוון והגמשת הלמידה בסביבות עכשוויות טכנולוגיות שהינן חלק מסביבת העבודה היומיומית של הסטודנט. השתתפות בהשתלמויות יאפשר לכם להטמיע חדשנות בהוראה שלכם!

בשאלות ניתן לפנות אל אורנה פליקס רכזת ההשתלמויות orna.feliks@smkb.ac.il

בברכה,
אורנה פליקס, וחברי צוות תקשוב אקדמי

לחצו להרשמה להשתלמויות

שם ההשתלמות

מרצה

יום תאריך שעת ההשתלמות חדר

הערכת עמיתים, והערכה עצמית מקוונת בסביבת מודל.
סביבת העבודה של מוודל מאפשרת הליך משוכלל ויעיל של הערכת עמיתים והערכה עצמית עפ"י מחוון. בסדנא נעסוק במאפיינים ובאפשרויות השונות של הערכת העמיתים (כגון הערכה אנונימית), ובביצוע הטכני של ההליך. מומלץ להביא להשתלמות משימה ומחוון להערכתה.

אורנה פליקס ב' 20.6

9:00 - 12:00

301

מבחנים ותרגולים מקוונים בסביבת מוודל
נעסוק במגוון סוגים של שאלות שהסביבה מאפשרת, וביצירת מבחנים מעניינים (מודל מתקדמים)

אורנה פליקס ב' 20.6 13:00 - 15:00 301

היכרות עם הפוטנציאל של טכנולוגיות ניידות (סמרטפונים וטבלטים) להוראה.
רתימת זמינות המכשירים הניידים כדוגמת טבלטים להוראה וללמידה יש בכוחה לתרום להעצמת תהליך הלמידה בכל מקום ובכל זמן באמצעים חווייתיים, אותנטיים ורלוונטיים. חשוב להכיר את המגבלות והקשיים שהטכנולוגיה מעוררת כמו גם את האיפשורים והיתרונות שהיא מספקת  והפוטנציאל שלה ליישום פדגוגי מיטבי.

המפגש יתקיים בכיתת הטבלטים שזו השנה השנייה לקיום שיעורים בה ובהמשך ללמידות שהופקו במהלך השנה. המפגש יעסוק בהיכרות עם הפעלת הלוח האינטראקטיבי (מסך Touch) בכיתה, תוצג יכולת הקרנה מכל טאבלט ללוח. נדון בפוטנציאל השימוש בטבלטים בהוראה פורמלית ובלתי פורמלית. כמו כן יידון יישום השימוש בטכנולוגיות ניידות בהוראת תחומי הדעת של משתתפי הסדנא והצעות לדרכי יישום.

ד"ר תמי זייפרט

ג' 21.6

8:30 - 10:30

190 (חדר טבלטים, פקולטה לחינוך)

עבודה שיתופית באמצעות כלי גוגל (גוגל דוקס, שאלונים ועוד).
השתלמות המאפשרת לעוסקים בהוראה להכיר דרכים וכלים טכנולוגיים לעבודה שיתופית במסגרות החינוך השונות.

ד"ר חיים תירוש ד' 22.6

9:00 - 11:00

301 

שיעור וירטואלי סינכרוני (בשידור חי) באמצעות תוכנת בלקבורד.
ההשתלמות תעסוק בהכרת הטכנולוגיה והפדגוגיה המאפשרות לקיים שיעורים במסגרת כיתתית גם כאשר המורה והתלמידים יושבים בביתם או במקומות אחרים

ד"ר חיים תירוש ד' 22.6

11:30 - 13:30

301

משיעור פרונטאלי לשיעור מתוקשב, ומאתר מלווה קורס להוראה מקוונת מלאה.
בסדנא נעסוק במרכיבים המאפשרים והנחוצים לשם מעבר מאתר תומך קורס המתקיים בכיתה לשיעורים בודדים או קורס שלם המתקיימים מרחוק. בנוסף נתנסה בכלים בסביבת Moodle המאפשרים השגת מטרות פדגוגיות אותם לא ניתן להשיג בכיתה המסורתית. שימוש מושכל במגוון הכלים של סביבה זו מזמן למידה משמעותית ומשמש מודלינג עבור הלומדים שלנו כמורים בעתיד.

אורנה פליקס א'   26.6 9:00 - 11:00 301

שיח עמיתים: אתגרים בהוראה מקוונת.
במפגש נקיים רב-שיח בו נעלה נושאים שמעסיקים אתכם לאור התנסות שהיתה לכם עם הוראה מקוונת, או שאתם מתמודדים איתם לקראת הוראה מקוונת עתידית. נעסוק באתגרים וקשיים ודרכי התמודדות.

אורנה פליקס וד"ר תמי זייפרט א' 26.6 11:30 - 13:30 301

לחצו להרשמה להשתלמויות