סגל המרצים ומדריכים

 

צוות ההוראה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי

גדעון מנדה M.A.  - ראש התוכנית

ד"ר גדעון מנדה - ראש התכנית
גדעון מנדה הינו מייסד וראש התכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי. הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה ופסיכולוגיה, תואר שני ושלישי בפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי. מחקר הדוקטורט שלו התמקד בניתוח אקזיסטנציאליסטי-פנומנולוגי של תופעת השחיקה. גדעון בוגר בית הספר לפסיכותרפיה NSPC בלונדון.
גדעון הינו מחלוצי תחום הפסיכותרפיה האקזיסטנציאליסטית בארץ, אשר סיימו מסלול לימודים מלא בגישה זו, יישמו אותה הלכה למעשה בטיפול והפכו אותה לגישה הנלמדת במוסד חינוכי בישראל.
הוא בעל ניסיון בעבודה עם צעירים, מבוגרים וקשישים. הוא עבד בין השאר בשירותי הייעוץ הפסיכולוגים של בית הספר לדרמה ומשחק בלונדון CSSD ובשירותי הרווחה של הקהילה היהודית באנגליה Jewish Care.
גדעון מאמין בגישה טיפולית המשלבת מקצועיות ואנושיות כאחד. הוא מאמין בגישה שאינה שיפוטית או מקטלגת ומלמד בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי של סמינר הקיבוצים הן את ההיבט המקצועי, בקורס הפסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית והן את ההיבט האנושי בקורס יחסי מטפל מטופל.
גדעון הוא אף מייסד שותף של האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה, הוא מפתח תכניות לימוד ומרצה בקורסים רבים בתחום הפסיכולוגיה, החל מקורסי הבסיס בפסיכולוגיה ועד לקורסים מתקדמים בפסיכותרפיה.
גדעון מוביל את קידום הגישה האקזיסטנציאליסטית בישראל.
 

מר יהלי שר שלום – מרכז שנתון מר יהלי שר שלום .M.A – מרכז התכנית

יהלי שר שלום הינו פסיכותרפיסט בעל ניסיון טיפולי של שנים רבות. הוא נמנה על מקימי התכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים והוא מרכז שנתון בתכנית.
הוא למד תחילה את תחום התקשורת והקולנוע בניו-יורק. את דרכו בתחום הטיפולי החל תוך שהוא לומד את תחום הגוף והנפש. יהלי מרצה ומנחה סדנאות בתחום מזה שנים רבות.
אל תוך דיסיפלינה זו מיזג יהלי את תחום הפסיכותרפיה האקזיסטנציאליסטית ולמד בבית הספר לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי NSPC בלונדון.
יהלי מצא עיניין רב בגישה האקזיסטנציאליסטית כגישה המתאימה לעבודה הטיפולית.
יהלי מתמחה בשילוב של דימיון מודרך בעבודה הפסיכותרפויטית והוא רואה בטיפול כבמסע רוחני למציאת  שמעות.
הוא מלמד בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים את ארבעת מימדי הקיום האנושי- מפת דרכים אקזיסטנציאליסטית בשילוב דימיון מודרך, והוא ומדריך בתכנית.
 

ד ד"ר תמי יגורי

ד"ר תמי יגורי היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ופילוסופיה, ותארים שני ושלישי בפילוסופיה.
התמחותה האקדמית היא בפילוסופיה אקזיסטנציאליסטית ובסוגיות משמעות חיים, תחומים הקשורים לפן התרפויטי בפילוסופיה.
במחקריה מתמקדת תמי במיוחד בהגותו של הפילוסוף הדני בן המאה ה-19, סרן קירקגור. דיון פילוסופי הבוחן את עמדת קירקגור באשר לפסגת הקיום האמוני, מוצג בספרה: "דיאלוג אנושי עם המוחלט".
תמי מרצה לפילוסופיה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים, בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ובשלוחת אוניברסיטת לסלי
 

גב' תמר בן שושן M.A. גב' תמר בן שושן M.A.

תמר בן שושן הינה עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, מאוניברסיטת חיפה ותל אביב.
תמר עוסקת בפסיכותרפיה מאז 1988, היא מטפלת במבוגרים, ילדים והורים, ומדריכה מטפלים. נסיון עבודתה כולל בית חולים פסיכיאטרי, תחנות לבריאות הנפש - לגיל הרך, לילדים ונוער, עבודה עם אוטיסטים, ילדים בסיכון, ילדים פגועי שיתוק מוחין, הנחיית קבוצות הורים, וכן פסיכותרפיה עם קשישים.
כיום תמר מטפלת בקליניקה פרטית, ת"א, מרצה ומדריכה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים.
תמר משלבת תפיסה פילוסופית ופסיכולוגית באופן אינטגרטיבי בטיפול ובחיים. תפסתה הטיפולית כוללת ידע מהתחום הדינמי, רוח מהתחום היונגיאני, מיתולוגי, ומשמעות לתהליך הטיפולי - מהתחום הפילוסופי והאקזיסטנציאליסטי בפרט.כל אלה משולבים בעבודתה בסינטיזה אינטגרטיבית, המותאמת לצורכי המטופל ולמפגש הטיפולי.
תמר אף לומדת ומלמדת בביה"ס לפילוסופיה אקרופוליס החדשה הופך פילוסופיה לדרך חיים.
 

צאלה ורבין ד"ר צאלה ורבין M.D.

ד"ר צאלה ורבין היא רופאה מומחית בפסיכיאטריה. היא בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת בית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב.
צאלה עובדת במרכז לבריאות הנפש, מחוז דן, של שירותי בריאות כללית. במקביל היא עובדת במכון תמוז (מכון פסיכולוגי) ובקליניקה פרטית.
היא עוסקת בהוראה והדרכה במספר מסגרות ומציגה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי קורס העוסק במפגשים עם הפסיכיאטריה.
היא עוסקת בפסיכותרפיה למבוגרים ולבני נוער ומתעניינת במיוחד בהפרעות גופניות שמקורן נפשי.
 

מר דוד פוטיק M.A מר דוד פוטיק .M.A

דוד פוטיק הוא קרימינולוג קליני בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני בקרימינולוגיה קלינית. בנוסף הוא מוכשר לטיפול בשיטות מגוונות ובהן EMDR, Trauma Focused CBT ותכנית 12 הצעדים.
דוד הוא בעל ניסיון בעבודה עם נוער ומבוגרים במסגרות ציבוריות ופרטיות. הוא עובד במחלקת יום מבוגרים במערך הפסיכיאטרי במרכז הרפואי תל-אביב (בית החולים איכילוב) ובמרפאת אדלסון לטיפול ומחקר בנפגעי סמים.
דוד מרבה לשלב בעבודתו הן את ההיבט הטיפולי והן את ההיבט המחקרי. הוא חוקר וכותב ואף פרסם מספר מאמרים בתחום הפסיכותרפיה, טיפול קבוצתי, פסיכופתולוגיה, התמכרויות ורוחניות בפסיכותרפיה.
בנוסף לניסיונו הטיפולי המגוון בהפרעות נפשיות שונות ובתמכרויות , דוד עוסק בהנחיית קבוצות ובהדרכה והוא מרצה בתחומים שונים של בריאות הנפש והטיפול בהתמכרויות.
הוא מתעניין בקשר בין גוף לנפש בפסיכותרפיה, במימד הרוחני ובחיפושו של האדם אחר משמעות.
הוא מאמין כי המפגש הטיפולי הינו מרחב פוטנציאלי המאפשר למטופל לבטא צדדים אלו של אישיותו .
 

מר ישראל רוזנבאום M.A מר ישראל רוזנבאום M.A.

ישראל הינו פסיכולוג קליני, מטפל אקזיסטנציאליסטי פרטני וקבוצתי. הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותואר שני בקולנוע (בימוי).
ישראל מדריך מוסמך לפסיכותרפיה, הוא בעל ניסיון בעבודה עם ילדים ומבוגרים, הוא עובד בפנימיית "אהבה" ובקליניקה פרטית.
בעבודתו הטיפולית מיישם ישראל הלכה למעשה את הטיפול האקזיסטנציאליסטי.
ישראל מרצה ומדריך בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים. הוא מלמד הנחיית קבוצות לפי הגישה האקזיסטנציאליסטית באוניברסיטת חיפה, בתכנית להכשרת מנחי קבוצות. ישראל אף מטפל ומדריך בתחום של פגיעות מיניות.
בצמוד לעבודתו הטיפולית משלב ישראל קולנוע בהדרכה ולימוד של טיפול אקזיסטנציאליסטי.
את החיבור שבין הקולנוע לפסיכותרפיה הביא ישראל לידי ביטוי ביצירת סרטו "יומולדת" בו הוא מציג זוית מיוחדת על עולמו ובדידותו של המטפל.
 

ד ד"ר דני רווה

ד"ר דני רווה הוא פסיכולוג בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית ותארים שני ושלישי באוניברסיטת בר אילן.
עבודת הדוקטורט שלו עסקה בתחום של הטיות קוגניטיביות בחרדה. במסגרת עבודה זו עסק שני בטיפול קבוצתי עם אנשים הסובלים מחרדה חברתית.
דני סיים הכשרה בטיפולים פסיכולוגיים בגישות פסיכודינמיות והתנהגותיות-קוגניטיביות ובעבודתו הוא עוסק בטיפולים ארוכי טווח ובטיפולים קצרי טווח.
הוא מאמין בחיבור בין גישות טיפוליות שונות ובהתאמת הגישה הטיפולית לפונה ומוצא את הגישה האקזיסטנציאליסטית כגישה הנותנת מענה למגוון רחב של אתגרים. הוא אף הנחה במשותף קבוצות טיפול בעלות אופי אקזיסטנציאליסטי התנהגותי. בקבוצות אלה הושם דגש על ראיית החרדה כמחסום אך גם כהזדמנות להתרחבות וגדילה.
הוא מלמד בתכנית להכשרת מטפלים בסמינר הקיבוצים ובמסגרת לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה.
דני אוהב ללמד ובאמצעות הדיון בחומר והאינטראקציה על הסטודנטים, הוא אף מוצא עצמו ממשיך ולומד על רבדים חדשים ונוספים על הטיפול ועל האדם.
דני מטפל בקליניקה פרטית בתל אביב והוא בעל ניסיון בטיפול פרטני, הנחיית קבוצות לטיפול בחרדה ובהקשרים חינוכיים .
 

גב' ורד קמפף M.A גב' ורד קמפף M.A.

ורד קמפף היא פסיכולוגית קלינית העובדת עם מתבגרים ומבוגרים. לורד ניסיון בעבודה טיפולית עם מגוון רחב של אוכלוסיות וסוגיות, ובהן עבודה עם סטודנטים, עם אנשי צבא עם נוער בפנימיות וכן טיפול בהפרעות אכילה, .
את הכשרתה המקצועית בפסיכולוגיה רכשה ורד באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה העברית בירושלים. ורד היא אף בוגרת התכנית ללימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית.
ורד מטפלת בגישה פסיכואנליטית ונהנית מייחודה ועומקה של גישה זו בהבנת הנפש, ומהאפשרות לחולל שינוי ולהביא להתפתחות.
היא מרצה במגוון קורסים בתחומי הפסיכולוגיה השונים ןבמסגרות מגוונות הכוללות את סמינר הקיבוצים, האוניברסיטה הפתוחה ומכללת תל אביב-יפו.
ורד מלמדת בתכנית את רזי הראיון הקליני ואת יישום ושילוב החשיבה הפסיכואנליטית בטיפול.
 

גב' מירב אלמוג   M.A.  ד"ר מירב אלמוג . 

מירב אלמוג היא בעלת תואר ראשון בפילוסופיה וסוציולוגיה ותואר שני ושלישי בפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב.
עבודת הדוקטורט שלה, "An Inborn Complex: Modalities of Alterity in Merleau-Ponty's Thought"
עוסקת בממד האחרות הנוכח במבנה הסובייקט ובהופעת הזולת בפנומנולוגיה של מוריס מרלו-פונטי.
תחומי העניין של מירב נסובים אודות אסתטיקה, פנומנולוגיה, אקזיסטנציאליזם ופילוסופיה קונטיננטלית.
מירב מרצה לפילוסופיה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים והיא אף מלמדת בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב

גב' זיוה עודד M.A. גב' זיוה עודד M.A.
זיוה עודד הינה פסיכולוגית קלינית, בעלת תואר שני בתחום הקליני והארגוני. היא למדה באונבירסיטאות תל אביב ובר אילן.

זיוה בעלת ניסיון עשיר בטיפול פרטני, זוגי וקבוצתי באוריינטציה אקזיסטנציאליסטית. היא מומחית בתחום החרדות, יצירת קשרים והגשמה אישית. היא מוצאת ענין מיוחד בשילוב שבין פסיכולוגיה לפילוסופיה.
לצד התחום הקליני, עוסקת זיוה בייעוץ מקצועי: בניה והכוונה מקצועית, הכנה לראיונות עבודה והשתלבות במסגרות עבודה חדשות.
זיוה מרצה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים בקורס הממזג הלכה למעשה בין פילוסופיה אקזיסטנציאליסטית לבין המפגש הטיפולי.

 ד ד"ר שי לוינגר

שי הוא פסיכולוג קליני בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן.
עבודת הדוקטורט שלו עסקה בנושא כאב נפשי והתנהגות אובדנית בקרב אנשים צעירים.
הוא עובד כמטפל באופן פרטני עם מבוגרים בקליניקה פרטית בפתח תקווה. תחומי העניין של שי כוללים בין השאר תיאוריות דינמיות, פסיכותרפיה ואובדנות.
שי מלמד בתוכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי במכללת סמינר הקיבוצים קורסים העוסקים בתיאוריות דינמיות ובפסיכותרפיה וכן פסיכולוגיית העצמי. הוא מלמד גם באוניברסיטת חיפה בבית הספר לטיפול באמצעות אומנויות.

 גב' מילי רביד גב' מילי רביד .M.A

מילי רביד, מתמחה בפסיכולוגיה קלינית, פסיכותרפיסטית מוסמכת ומטפלת זוגית. היא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית (MA) וארגונית (MBA) ולימודי פסיכותרפיה פסיכו דינאמית ממוקדת.
היא עוסקת בליווי תהליכי שינוי והעצמה אצל אנשים במסגרות שונות, כולל פיתוח מנהלים ועובדים בארגונים, עבודה בשירות פסיכולוגי וליווי הורים במפגש עם סוגיית ההורות על כל מורכבותה.
בשנים האחרונות מילי מתמקדת בתהליכים של שינוי דרך טיפול נפשי. היא עובדת עם צעירים ומבוגרים וכן עם זוגות בגישה הרואה במפגש הטיפולי תהליך הדדי, אקטיבי ופוגש המתמקד בזיהוי מוקד המצוקה העיקרי לצד הכוחות שבנפש ובהתכוננות משותפת ליצירת השינוי הרצוי ולשיפור איכות החיים.

ד

ד"ר רועית דהן

רועית היא ד"ר לפילוסופיה, אנליטיקאית קבוצתית, חברה ומרצה במכון ישראלי לאנליזה קבוצתית. היא מרצה לפילוסופיה במכללת סמינר הקיבוצים, באוניברסיטה הפתוחה, במכללה למשפט ועסקים ברמת גן ובתוכניות להנחיית קבוצות  במכללת בית ברל ובבר-אילן.

היא בעלת נסיון בהנחיית קבוצות ומנחה קבוצות קריאה בטקסטים פילוסופיים בעבודה עם סטודנטים, אנשי מקצוע בתחומי הטיפול והחינוך, נשים ובני הגיל השלישי. 

היא מלמדת בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים את הקורס פילוסופיה אקזיסטנציאליסטית וכן את הקורס מיניות מגדר.

מר דוד ג'קסון

מר דוד ג'קסון .M.A

דוד ג'קסון, פסיכולוג קליני מדריך בטיפול ובאבחון.  הוא בוגר האוניברסיטה העברית בתואר ראשון, הצטיינות יתרה, בחוג לספרות ולפסיכולוגיה, בוגר האוניברסיטה העברית בתואר שני M.A.  בהצטיינות במגמת פסיכולוגיה קלינית של המבוגר.

את התמחותו עשה דוד במסגרות של מבוגרים וילדים כאחד באוריינטציה טיפולית פסיכודינמית, עם הכרות ולמידה לעומק של שיטות טיפול במסגרות חוץ ביתיות, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים, הנחיית קבוצות ברוח האנליזה הקבוצתית ועוד.

כיום דוד מטפל ומדריך במסגרת קליניקה פרטית בילדים, מתבגרים ומבוגרים וכפסיכולוג אחראי במרפאת הילדים והנוער של גהה.

הוא מלמד במסגרת התוכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי את תחום העבודה עם ילדים ומתבגרים וקריאת מאמרים "מחוץ לקופסה".

גב' ליזה שטראוס וייס

גב' ליזה שטראוס וייס .M.A

ליזה שטראוס וייס היא פסיכולוגית קלינית. בעלת תואר ראשון B.A  במדעי ההתנהגות ותואר שני M.A בפסיכולוגיה קלינית מטעם האוניברסיטה העברית.

היא עבדה במשך שנים רבות במסגרות ציבוריות של מערך בריאות הנפש, מרפאות ומחלקות סגורות להפרעות קשות. במסגרות אלו עסקה בטיפולים דינאמיים, טיפולי CBT  בהתמחות בהפרעות חרדה וטראומה, טיפולי DBT בהפרעות אישיות וכן טיפולים קבוצתיים. כמו כן עסקה במסגרות אלו בהדרכת סטודנטים ומשתלמים בפסיכותרפיה.

כיום עובדת ליזה בקליניקה פרטית בתל אביב ובכפר סבא והיא מלמדת בתוכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי קורסים בנושאי טראומה ומשבר ותיאוריות יחסי אובייקט. 

גב' שלומית רוטשטיין

גב' שלומית רוטשטיין .M.A

שלומית רוטשטיין  היא פסיכותרפיסטית אקזיסטנציאליסטית, מנחת קבוצות ויועצת ארגונית.

שלומית בוגרת התכנית ללימודי פסיכותרפיה  וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקבוצים ובעלת תואר שני M.A. בפסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית של אוניברסיטת מידלסקס בלונדון.

שלומית מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב במתבגרים ובבוגרים ןמלווה בתהליך הטיפולי בשאלות והתמודדויות הנוגעות במהלך החיים.

היא מדריכה בתכנית לפסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית בסמינר הקיבוצים ובעלת נסיון רב שנים ביעוץ ארגוני, הנחית קבוצות וטיפול אקזיסטנציאליסטי.

סוזי קרסנטי

גב' סוזי קרסנטי .M.A

סוזי הינה פסיכותרפיסטית בעלת ניסיון טיפולי עשיר. היא מטפלת במבוגרים, ילדים והורים, ומדריכה מטפלים.

סוזי בעלת תואר ראשון  בפסיכולוגיה מצרפת ותואר שני בפסיכולוגיה ופסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית מבית הספר לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי  NSPC  בלונדון. היא בוגרת התכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים .

במסגרת עבודתה הטיפולית  עבדה במרכז לטיפול במשפחה בכפר סבא  ובשירות הפסיכולוגי חינוכי בנתניה.

כיום היא מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב ומדריכה בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים .

היא חברה באיגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה.

גב' אורן סול

גב' אורן סול

אורן היא פסיכולוגית קלינית, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני בהצטיינות בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בו-גוריון.

היא  התמחתה במרפאת ילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש ביפו ובמרפאה לבריאות הנפש ברמת גן. כיום היא דוקטורנטית בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב.אורן בוגרת מסלול הליבה של התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב ובוגרת המסלול ההתייחסותי.

היא עובדת כיום עם מתבגרים ומבוגרים בקליניקה פרטית בתל-אביב וכן כפסיכולוגית מאבחנת ומדריכה בקרן למפעלי שיקום, בעבודה עם בעלי צרכים מיוחדים.

היא מלמדת בתכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים את הקורס "המפגש האינטר-סובייקטיבי" בו היא מציגה את עיקרי הגישה ההתייחסותית והעמדה האינטר-סובייקטיבית בטיפול.

רעיה פרנקל

גב' רעיה פרנקל .M.A

רעיה היא פסיכותרפיסטית בגישה אקזיסטנציאליסטית, מטפלת במבוגרים ובמתבגרים בקליניקה פרטית בתל אביב, ובעמותת אנוש- העמותה הישראלית לבריאות הנפש. 

היא מתמקדת בטיפול רגשי אישי המנסה להבין ולחקור את חווית המטופל בעולמו הפרטי, את קשיו, אתגריו הקיומיים והמשאלות אותן רוצה להגשים.

רעיה עובדת עם מטופלים מאוכלוסיות מגוונות ביניהן, פגועי נפש, קורבנות אלימות, מתבגרים, אלו המרגישים צורך בשינוי ואלו שמחפשים את דרכם בעולם ומשמעות בחייהם. 

היא מנחה בתוכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים קורס שמטרתו למידת והדגמת יישום הפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית הלכה למעשה כפסיכותרפיה בחדר הטיפולים.

רעיה בעלת שני תארים במשפטים, מתרגמת כתבי פילוסופיה וספרות שונים ובעבודתה הטיפולית מתמקדת באתגרים האישיים של מטופליה ועוסקת בשאלות של אחריות, מוות, בחירה, אותנטיות, חרדות, חופש והשבת המושכות לחייהם.