פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי

 רישום באינטרנט

ראש התכנית: ד"ר גדעון מנדה
מרכז: יהלי שר שלום (.M.A) 


לימודי תעודה, תכנית תלת-שנתית
תכנית הכשרה תלת-שנתית, המיועדת לבוגרי תואר ראשון לפחות.

הגישה האקזיסטנציאליסטית:
מקורות הגישה האקזיסטנציליסטית הם בראש ובראשונה פילוסופיים. הגישה האקזיסטנציאליסטית עוסקת בהבנת דרכם של אנשים בעולם, ובבירור השאלה מהי משמעות המושג "לחיות" עבור כל אחת ואחד מאיתנו.

גישה זו רואה באדם יצור חופשי בעל חופש בחירה ויכולת ניווט. ככזו, דורשת גישה זו מהמטפל לזנוח את הביטחון המופרז בתיאוריה. הגישה קוראת לפתיחות אמיתית לחוויה של האחר, לראיית המציאות האישית של כל אחת ואחד כפי שהם חווים אותה, ולא כפי שהמטפל חושב שנכון או צריך לחוות אותה.

הגישה האקזיסטנציאליסטית מציבה את המטפל כמלווה החוקר עם מטופליו את סערות החיים, עד אשר ידעו לצעוד בעצמם אל חופי המבטחים האותנטיים. מטרת הטיפול היא לסייע לפרט לשוב וליטול את מושכות חייו, תוך חיפוש משמעות והתחשבות "בקרקע הקיום" שלנו. כל זאת, תוך הקפדה שלא לשפוט או לקטלג את הצועדים בדרך או את מסלולם.

מטרת התכנית:

  • הכשרת מטפלים בגישה האקזיסטנציאליסטית
  • קידום הגישה האקזיסטנציאליסטית בישראל 

מיועדת:
לבוגרי תואר ראשון לפחות מתחומי הפסיכולוגיה, או העבודה הסוציאלית. בעלי תואר שאינו מתחומים אלו ידרשו להשלים קורסים בפסיכולוגיה.

מתכונת כללית:
תכנית תלת-שנתית בהיקף של 990 שעות. יום וחצי בשבוע בשנה הראשונה, ויום בשבוע בשנה השנייה והשלישית. מסיימי התכנית התלת-שנתית יקבלו תעודה ממכללת סמינר הקיבוצים.

תנאי קבלה:
תואר ראשון בפסיכולוגיה / עבודה סוציאלית / מדעי ההתנהגות. מועמדים בעלי תארים אחרים או בעלי קורסים חסרים בפסיכולוגיה ידרשו להשלים קורסים בפסיכולוגיה.
 
תהליך הקבלה:

  • שליחת השאלון למועמד בצירוף הצגת תעודות מלימודים קודמים, 2 מכתבי המלצה וקורות חיים .
  • ראיון אישי.

תשלום:
דמי רישום ע"ס 250 ₪ באמצעות אתר האינטרנט. (רק לאחר הראיון אישי)
 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין