תואר שני בחינוך סביבתי

מסלול ייחודי! תכנית מחקרית (תזה) בחינוך הסביבתי

ראש התכנית: פרופ' עמוס דרייפוס
מרכזת התכנית: ד"ר דפנה גן
צוות היגוי: פרופ' עמוס דרייפוס, ד"ר איריס אלקחר, ד"ר אדיב גל, ד"ר שרון צ'כובר, ד"ר דפנה גן

במקביל לשינויים המואצים באורח החיים וכתוצאה מהגידול הדמוגרפי המהיר באוכלוסייה על פני כדור הארץ, הפכו הסוגיות הסביבתיות חלק בלתי נפרד מסדר היום הציבורי בעולם המערבי כולו. גם בישראל - שהיא אחת הארצות הצפופות ביותר בעולם - הופך הדיון בנושאי הסביבה קריטי יותר ויותר בחיי היומיום, ומערכת החינוך נותנת על כך את הדעת ופועלת למען העתיד: סוגיות בנושאי סביבה נכנסות בהדרגה לתכניות לימודים שונות בכל הרמות, ומטרתן היא לא רק להכשיר את הדורות הצעירים לחיים בסביבה פיזית וחברתית שמייחסת חשיבות לסוגיות הסביבה, אלא גם לתת בידם כלים ליצירה של סביבת חיים בת קיימא.

החוג ללימודי תואר שני M.Ed. בחינוך סביבתי שם לו למטרה לתת לתלמידיו כלים ומענות לפיתוח גישה רחבה, אינטרדיסציפלינרית וכוללת לחינוך המתעמת עם בעיות יסוד בנושאי הסביבה.

חזון החוג
החוג לחינוך סביבתי מיועד לאנשי חינוך המכירים בחשיבות הטמעת חינוך סביבתי וחינוך לקיימות בעשייתם החינוכית.

שלוש אבני יסוד מובילות את החוג: 

  • פדגוגיה עכשווית
  • איכות אקדמית
  • אזרחות פעילה

תואר שני בחינוך סביבתי: קיימות קהילה ומנהיגות

פדגוגיה עכשווית: החוג מטפח חינוך לקיימות ועמדות מושכלות לגבי היחסים שבין האנושות לבין הטבע החי והדומם, מתווה עקרונות להוראה חוץ כיתתית, מטפח אצל הסטודנטים חשיבה ביקורתית ומיומנויות אינטלקטואליות להתמודדות עם אתגרי החינוך הסביבתי מתוך תפיסת עולם אקולוגית.
אנו שואפים כי מסיימי החוג יהיו אנשי חינוך בעלי חשיבה מערכתית המסוגלים להתמודד עם בעיות מורכבות שאין להן פתרון מוסכם.

איכות אקדמית: החוג מטפח אנשי חינוך בעלי השכלה סביבתית באמצעות מגוון קורסים ופעילויות שונות מתחומי החינוך, מדעי החברה ומדעי הטבע, תוך מחויבות לאיכות אקדמית והקפדה על סטנדרטים אקדמיים גבוהים. בנוסף לקורסים, הרמה האקדמית באה לידי ביטוי בשימת דגש על קריאה במקורות, על התנסות בפרויקט מחקרי ועל הערכת יוזמות חינוכיות סביבתיות.
אנו שואפים כי מסיימי החוג יהיו אנשי חינוך המבססים את התייחסותם למשבר הסביבתי על ידע אקדמי עדכני.

אזרחות פעילה: החוג מייחד את עצמו בטיפוח אנשי חינוך הרואים את עצמם כאזרחים פעילים המובילים שינוי סביבתי, ואשר מניעים ומפעילים יוזמות חינוכיות סביבתיות.
אנו שואפים כי מסיימי החוג יהיו אנשי חינוך בעלי תחושת אחריות לסביבתם ופעילים בתחום החינוך הסביבתי בבית ספרם ובקהילתם.

סגל: אנשי הסגל אשר לוקחים חלק בקידום אתגרי החוג הינם מומחים בתחומם, פעילים סביבתיים, חוקרים וכותבים בתחומי סביבה, חדורי תודעת שליחות חינוכית, בעלי מיומנויות הוראה, המהווים מודל למורה במערכת החינוך.
 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין