קורסים וסדנאות

מרכז היזמות במכללה יזום ויקיים, סדנאות, קורסים ומפגשים יחודיים מעוררי השראה שיקדמו יזמות חינוכית- חברתית

פרסומים על כך יופיעו בעמוד זה .
 

 

20.12.15

יום א', כיתה א' 4, בניין משעול,  בשעה 19:30-21:00

עדי כהן לוי עמותת דרייב

עדי כהן לוי - עמותת דרייב
עמותת דרייב הינה ארגון א-פוליטי ללא כוונת רווח, שהוקם ע”י קבוצת מומחים (בשנת 2010) במטרה להעניק לצעירים בשלבי חיים שונים – בני נוער, חיילים, סטודנטים, וכן לסביבתם – אנשי הסגל והחינוך, המנהלים והמפקדים, כלים ומתודולוגיות שהוכחו כמחוללי הצלחה בעולם העסקים, האימון, המנהיגות והספורט.
השיטה, המיומנויות והכלים המעשיים שאנו מטמיעים, מאפשרים לאותם צעירים להפוך את הטוב שלהם למצוין, ומניעים אותם לעשות את העוד קצת… שמשמעו - ההבדל בין היותך אדם רגיל לבין היותך אדם יוצא מגדר הרגיל…

לצפיה בהזמנה

17.01.16

יום א', כיתה א' 4, בניין משעול,  בשעה 19:30-21:00

דודי פלס Games For Peace

דודי פלס - Games For Peace
משחקים לשלום הוא ארגון ההולך וגדל של אנשים שמאמינים במשחקים מקוונים בדרך שתאפשר גישור על הפער בין צעירים מאזורים שונים ברחבי העולם. הארגון מפיק אירועים ותוכניות שיעודדו משחק, תקשורת ושיתוף פעולה בעולמות משחק "וירטואליים".
משחקים מקוונים מאפשרים יצירת קשר עם  מספר גדול של אנשים צעירים.
במקום לפתח משחקים "חינוכיים" ו"רציניים" משחקים לשלום הוקם על מנת  לקדם פעילות של שלום ופיוס באמצעות משחקי וידאו-ידועים בעולם,  שבו משחק סובב סביב תקשורת ושיתוף פעולה. משחקים לשלום מנצלים את הפופולריות שלהם כדי למשוך מספר גדול של אנשים מכל רחבי העולם שללא הפרויקט לא היה ניתן להשיגם.
במזרח התיכון, ההתמקדות הראשונית שלנו היא לארגן אירועים ותוכניות בכל רחבי האזור. עם זאת, מטרתנו לטווח הארוך היא לקבל הכרה  כארגון המאפשר למידה וקידום של פתרון סכסוכים, באמצעות השימוש במשחקי וידאו באזורים מתוחים בכל העולם.

לצפיה בהזמנה

13.03.16

יום א', כיתה א' 4, בניין משעול,  בשעה 19:30-21:00

 

יפעת יודובסקי Video Educational Network for Teen יפעת יודובסקי - Video Educational Network for Teen
קהילת לימוד שיתופית מבוססת וידאו שיוצרים בני נוער עבור בני נוער. הפלטפורמה בנויה מסרטוני וידאו קצרים אותם יוצרים בני הנוער במקצועות השונים – בהם היסטוריה, מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, תנ”ך ועוד. הסרטונים מאפשרים לתלמידים ללמוד כל נושא בזמן ובקצב שהם בוחרים ובשפה המותאמת לדור ה-Z, באמצעות צפייה בסרטונים, שיתוף, דיון, ויצירת סרטונים בעצמם בדרך מקצועית ומהנה.
 

10.04.16

יום א', כיתה א' 4, בניין משעול,  בשעה 19:30-21:00

פאדי אלעוברה  

פאדי אלעוברה מייסד "דורוס" - ייזמות עסקית - חברתית ככלי לצמצום פערים בהשכלה"

בשנת 2008 הקים פאדי את אחד המיזמים החברתיים-כלכליים המצליחים בחברה הערבית ובארץ בכלל שנקרא "דורוס" (שיעורים), במטרה להנגיש את ההשכלה הגבוהה לצעירות ולצעירים הערבים בנגב, ולספק הוראה איכותית בתחום ההכנה לבגרויות, לפסיכומטרי ולספק סדנאות מיומנויות למידה והכוון לימודי.

המיזם הפך במהרה לסיפור הצלחה בקרב הקהילה המקומית, ובשנת 2009 נבחר להיות יזם השנה בתחרות שמארגנת קרן שמש יחד עם העיתון The Marker, ואף העפיל לתחרות היוקרתית הבינלאומית של הארגון YBI של הנסיך צ'ארלס, והגיע בתחרות לשלבים מתקדמים.