לימודי הוראה - המחלקה לחינוך יסודי

ראש המחלקה: ד"ר איריס בקשי

המחלקה לחינוך לבית הספר היסודי במכללת סמינר הקיבוצים שואפת לטפח נשות ואנשי חינוך בעלי זהות אישית, חברתית ומקצועית מודעת, מובילים ומשפיעים על דמותה של החברה הישראלית ובעלי 'תורה ודרך ארץ': בעלי יסודות אינטלקטואליים ותיאורטיים רחבים, בעלי כישורי הוראה-למידה-הערכה מלוטשים, בעלי שדרה ערכית והתנהגותית ראויה ובעלי חוסן ומסוגלות להוביל שיפורים בבתי הספר היסודיים הממלכתיים. תכנית הלימודים במחלקה היא ארבע-שנתית לתואר ראשון בחינוך B.Ed. ולתעודת הוראה לבית הספר היסודי בכיתות א'- ו'.

 

לימודי הוראה – יתרונות ומאפיינים

* לימוד תפקיד נדרש במערכת החינוך, מאתגר ובעל השפעה על היחיד ועל החברה.

* לימוד של מגוון תיאוריות חינוכיות ומשמעותן לעשייה היומיומית בבית הספר היסודי.

* התמחות בלימודי חינוך ובאחד מתחומי הדעת של תכנית הלימודים בבית הספר היסודי.

* התנסות בשיטות הוראה, למידה והערכה מגוונות ופורצות דרך.

* התנסות בבתי ספר וליווי פדגוגי אישי החל משנה א'.

 

מבנה הלימודים במחלקה

הלימודים מתקיימים במסגרת דו-חוגית:

 

1. החוג לחינוך:

 מטרתו להעמיק את היסודות התיאורטיים והאינטלקטואליים של עבודת החינוך במקביל להבנת השלכותיהם המעשיות, ולחזק את התפקיד החברתי-מנהיגותי של המורה. תכנית החוג לחינוך כוללת קורסים משלוש מגמות השזורות זו בזו ויוצרות יחדיו תשתית לימודית שלמה וקוהרנטית: קורסים המדגישים היבטים אינטלקטואליים עיוניים ועוסקים בחינוך לתרבות וחברה; קורסים המדגישים היבטים יזמיים מעשיים ועוסקים בשליחות חינוכית; וקורסים המדגישים היבטים פדגוגיים ועוסקים גם בהוראה ולמידה חדשניות בעידן הדיגיטאלי.  

 

 

2. חוג התמחות בתחום דעת:

  הסטודנטים מקבלים הכשרה בתחום דעת נוסף על פי בחירתם: הוראת מתמטיקה, הוראת מדעים, הוראת ספרות ו הוראת מקרא ותרבות ישראל

 

 

הדרכה פדגוגית ועבודה מעשית

כבר בסמסטר ב' של שנת הלימודים הראשונה הסטודנטיות והסטודנטים מתחילים את ההתנסות בבתי הספר היסודיים. העבודה המעשית מאפשרת לכל סטודנטית וסטודנט להתנסות בפועל בעבודה חינוכית, לקבל משוב מתמיד מהמדריכות הפדגוגיות ולצבור ניסיון.  

 

העבודה המעשית מתקיימת בשני תחומים השלובים זה בזה: התנסות בעבודת המורה, המאפשרת למידה של העבודה החינוכית בבית הספר היסודי, והתנסות בהוראת המקצוע, המאפשרת למידה של הוראת תחום הדעת שהסטודנטית מתמחה בו.

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין