הנחיה לפרט ולקהילה בגיל השלישי

הרשמה אונליין

ניהול אקדמי: ד"ר שרה זיו

תכנית חד-שנתית: יום לימודים אחד בשבוע בהיקף של 6 שעות אקדמיות (14 ימי לימוד בכל סמסטר – סה"כ 28 ימי לימוד); בימי ב', בשעות 10:00-15:45
(ובנוסף התנסות מעשית פרטנית בסמסטר ב'- בנוסף לשעות הלימוד הקבועות)

קהל יעד: בעלי השכלה אקדמית וניסיון עבודה בפועל עם אוכלוסיות שונות (מורים ואנשי חינוך - פורמלי ולא פורמלי, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מומחי טיפול בתרפיות וכדומה), המעוניינים לפתח קריירה נוספת וגם  לעוסקים בפועל בתוכניות לגיל השלישי המעוניינים לשפר את יכולתם המקצועית.

על התכנית: בשל העלייה בתוחלת החיים אוכלוסיית הגיל השלישי הולכת וגדלה גם באופן מוחלט וגם יחסית לאוכלוסייה. לחלק מאוכלוסייה זו יש זמן פנוי, בריאות טובה יחסית, אמצעים ומוטיבציה לשמור על איכות חיים בכלים ובאמצעים המותאמים לה בתחומים כמו דיור, תרבות פנאי, בריאות פיזית ונפשית, עבודה והכנסה, חברות ומשפחה רב-דורית.

תכנית זו מבקשת להכשיר לתפקיד חדש (לא טיפולי רפואי) – ליווי והנחיה לפרט ולקהילת הגיל השלישי. התוכנית תקנה ידע ומיומנויות שיאפשרו לבעליהם להנגיש לבני הגיל השלישי את מה שנחוץ להם באופן מיטבי וגם להשתלב במסגרות שמציעות להם תוכניות בכל התחומים הרלוונטיים.

מבנה התכנית: הלימודים משלבים הקניית ידע תיאורטי עדכני עם רכישת פרקטיקות מגוונות, בדגש על עבודה עם בני הגיל השלישי במערכות שונות, והתנסות בפועל בפעילות עם בני הגיל השלישי במסגרת פרטנית/קבוצתית מוסדית שתוצע על ידי הלומד/ת ותאושר על ידי ראש התוכנית.

תנאי קבלה: תואר אקדמי ראשון וניסיון מוכח בעבודה עם אוכלוסיות שונות (ילדים, נוער, מבוגרים) או בעלי ניסיון מוכח עם בני הגיל השלישי, עמידה בראיון קבלה.

תעודה לבוגרים: תעודת "מנחה לפרט ולקהילה לגיל השלישי" מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

יום שעות היקף התכנית תנאי קבלה
שני 15:45-10:00 168 שעות
+30 שעות פרקטיקום
תואר ראשון / ניסיון בעבודה עם הגיל השלישי
עמידה בראיון קבלה 


שנת הלימודים תש"פ מתחילה בתאריך  29.10.19 ומסתיימת בתאריך  30.06.20.
פתיחת התוכנית מותנית במספר הנרשמים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין