יום יצירה בעין גדי 2-4 במרץ 2010

החוג לאמנויות העיצוב ממשיך בפרויקט המסורתי של ימי היצירה והשנה סדנה מס' 11 התקיימה בעין גדי. האכסניה ממוקמת על צלע הר סמוך לכביש הראשי ולמרגלותיה הכניסה לשמורות הטבע: נחל דוד ונחל ערוגות.

מיד עם ההגעה וההתאקלמות מהמראה היפה של הסביבה, כשברקע ים המלח השקט, נכנסנו לפעולה בסדנת חימום בנושא "העפת רקטות". הסדנה בהנחיית רון דלבה הניבה עיצובים שונים לבקבוקי השתייה הקלה והתוצרים כולם נעמדו לפני מתקן השיגור להעפה באוויר. היו הרבה מאוד הפתעות: רקטות מעוצבות, חלקן עם הרבה הומור, וכאלה שניסו לשנות חוקים פיסקאליים. הטילים עפו ממתקן השיגור דרך משאבת אופניים פשוטה למרחקים שונים והסבו הנאה רבה לכולנו.

למחרת ביום הסדנאות, התמקמנו בשטח מוצל של מטע דקלים גדול ובו התקיימו כל הסדנאות כולן: סדנת נול בטכניקה של אריגה בחומרים שונים ובחומרים טבעיים מהמקום ע"י ד"ר אריה רודר, וינטאג' ע"י טליה שחר אלבז ופנינה אלטל, מחווה לדנציגר – ארגון שטח מוגדר וההשלכות הנובעות מהטריטוריה ע"י אריק כספי, דורי אורין בתוצרים של יציקות גבס בחול, מורה דימרמן הנחתה סדנת אריגה בין צמר לאבן, אסתי חיים בכתיבה יוצרת בתנאי מדבר, דוד פאר בסדנת תחבושות גבס על גוף עם מודל, על בד ועל עצמים וסדנה ייחודית בפימו ע"י גילה גרבלי סטודנטית משנה ב'.
בשני הערבים זכינו להפעלה ומשחקי חברה של יואב סגל משנה ב' עם עזרה קלה מחבריו כמו כן מוזיקה לריקודים ביוזמתם של הסטודנטים.
אי אפשר לפסוח על ארוחת הערב היזומה והמסורתית ביום השני שאורגנה להפליא ע"י ד"ר אריה רודר שמדי שנה מעלה את הסטנדרט לרמות של אוכל גורמה. (דוד פאר)