מופע לבוש 2009

זו השנה השלישית שהחוג לאמנויות העיצוב מציג את התוצרים של תחום הלבוש והאביזרים בתצוגה חגיגית אשר תתקיים השנה במתחם קלישר במקביל לפתיחת תערוכת הבוגרים של החוג לעיצוב.

תחום הלבוש והאביזרים מנסה לחבר בין המקצועיות של שדה האופנה עם השיח המורכב יותר של שדה האמנות` ובכך הוא נוגע בתחום הייחודי של  Art- Design. במרכז תחום הלבוש והאביזרים עומדת תפיסת עולם המציבה את `סביבת הגוף` כשדה פעולה עיצובי.
תכנית הלימודים של החוג שמה דגש על חשיבה רב תחומית וכתוצאה מכך רוכשים כל הסטודנטים כלים ושפות הלקוחים מתחומים משיקים כגון עיצוב מוצר, טיפוגרפיה ועוד. באמצעות כלים אלו יכולים סטודנטים העוסקים בלבוש ואביזרים להרחיב את שפת "עיצוב הלבוש" אל מדיות והתנסויות נוספות, אם באמצעות עשייה רב תחומית הנושקת לתחומי עיצוב נוספים ואם על ידי הגמשת מסגרות העיצוב המקובלות בתחום, ובדיקת חלופות רלוונטיות.

תצוגת הלבוש והאביזרים במתחם קלישר הציגה עבודות סטודנטים מהשנים א-ד`. התצוגה הורכבה מעשרה מקטעים. בכול מקטע הציגו לחילופין קולקציות של בוגרים יחד עם עבודות בודדות של סטודנטים . נושאי המקטעים כללו בין היתר שמלות כלה (אנה אוסטרובסקי,ענבר נמירובסקי ומיקי ריסמן), לבוש למופע (כל העבודות של מאשה ברטנייב ) , לבוש ביזארי (רחלי רימפר, אנה אוספרובסקי והילה מרטונזה), אביזרים (טלי קוזין- תכשיט בצורת עצמות עשוי לבד) ועוד.

נושאי הפרויקטים היו מגוונים ונעו מהאישי לציבורי. דנה עמיצור עסקה בישראליות והציגה שמלה המשובצת בגרעינים שחורים המוכנים לשליפה ופיצוח, שירי מעוז ומאשה ברטנייב (3) הציגו מערכות לבוש שנבנו מתהליך של פירוק והרכבת הבד. עבודות נוספות עסקו בבגד כמיכל כגון עבודתה של יפית לוי – לבוש המכיל ביצים , או רחלי רימפר המייצרת לבוש הכולל בתוכו מיכלי נשיאה. מבט נוסף על לבוש שבא לידי ביטוי בתצוגה התבטא באמצעות לבוש לפעולה ,פעולה אשר הנחתה את עיצוב הבגד כגון עבודתה של יוליה ינצ`נקו (2)- לבוש המכיל תנועת סיבוב באמצעות קפיצי מתכת נסתרים או עבודתו של מיכאל קרמר המשתמשת בשפת הלבוש הסופי המסורתיץעבודה נוספת של הילה מרטונזה הציגה בגד עם שרוול הנפתח ומעוות את פרופורציות הגוף.

בין היתר ניתן היה לראות תוצרים של קורסים שעסקו במבנים וקונסטרוקציה לגוף בהנחיית רונן רז- לדוגמא עבודות של טניה בורוניחין או רחלי רימפר (2) או קורס שעסק בעיבוד חומרים קיימים ויצירת חומרים מקוריים חדשים (בהנחיית טל שושן) לדוגמא זוג עבודות של ליאורה סגל אשר החומריות שלהם היא תוצר של התכת ניילון גולמי.