קטלוג בוגרים 2014

רגדה אבו חוסיין רגדה אבו חוסיין
ארבעה מתקני תמיכה המוצבים לצד עמודים שונים ברחוב ונותנים מענה למגוון צרכים קטנים יומיומיים, המתעוררים בזמן שהותנו ברחוב, כמו למשל: להניח את הקפה, את התיק ולהוציא ממנו מכשירים ניידים או דברים אחרים, להניח את השקיות, לקשור שרוכים, לנוח לרגע וכדומה. המתקנים החוסים בצמידות לגזעי העמודים מעוצבים בהשראת צורות אורגניות של צמיחה וצבעוניות של גבעולים ופרחים. בכך הם תופסים מרחב מזערי על המדרכה, מקלים על התנהלות העוברים והשבים ומוסיפים לסביבה העירונית חן וחיים.
מנחה: ענת שטיין
 מיכל בילדמן

מיכל בילדמן
מיצב הבנוי מסדרת גופי תאורה המטמיעים לתוכם דו שיח בין ערכי המשפחה והתרבות הפרסית לבין הניכור האורבאני. הגופים ארוגים בעבודת יד ממגוון טקסטילים שונים. כל אובייקט מייצג דמות מתוך המשפחה וביחד מייצגים את מארג היחסים בין בני המשפחה.
מנחה: מירב רהט

 שני דרשן

שני דרשן
אביזר גוף המשלב בעיצובו תכשיט וסינר הנקה גם יחד. הסינר מקופל בטכניקת אוריגמי, באופן שניתן בקלות להפרידו ולחלצו מן האביזר המעוצב כתכשיט. בתנועה קלה האם המניקה יכולה להפוך את התכשיט לסינר, המאפשר לה להניק את תינוקה בציבור בצניעות.
מנחה: ענת שטיין

 עינב הדני

עינב הדני
הצעה למתקן עבור גני שעשועים המשלב בין הנאה, שיתוף פעולה בין המשתמשים וחוויה מוחשית של כוחות פיסיקליים הפועלים במהלך השימוש בו. המתקן המשלב בין קרוסלה לנדנדה הוא אחד מתוך סדרת מתקנים המתבססים על עקרונות פיסיקליים. לצד שעשוע ומשחק, המתקן מעניק לילדים המשתמשים ידע אינטואיטיבי לגבי חוקי פיסיקה הפועלים עלינו ביום יום.
מנחה: מירב רהט

 סטיבן יונסף

סטיבן יונסף
סידרה בת ארבעה פריטי ריהוט המיועדים לשימוש אישי בחדרי מדרגות. הסדרה כוללת אובייקטים שכיחים כגון: מתקן ישיבה, שולחן )הדמיה(, גוף תאורה ומדף. הבחירה בחדר המדרגות, נועדה לזמן חשיבה עיצובית לפיתוח אובייקטים המתאימים עצמם לחלל המצומצם. החשיבה בהקשר זה הובילה לעיצוב מינימליסטי המעניק למשתמש פתרונות פרקטיים ויעילים. במצב של אי־שימוש פריטי הריהוט מקופלים וסגורים וכמעט בלתי נראים ואילו במצב של שימוש, הם נפתחים לחלל ומשפיעים עליו בחזות צבעונית מפתיעה ומייצרים למשתמש סביבת מגורים אישית.
מנחה: פיודור בזובוב

  יוגב סלוין

יוגב סלוין
 TRITIK הינו תיק מודולרי המתפרק לשלושה תיקים שונים ומיועד לאנשים העובדים במרחק רב מביתם. כל אחד מהתיקים מאופיין בגודל שונה, מכיל ציוד למטרות שונות וניתן לנשיאה באופנים שונים. ניתן לנתק את התיקים זה מזה לצורך נשיאת ציוד הנדרש לפעילות מסוימת וכך להמנע מסחיבת ציוד מיותר המסרבל את ההתנהלות השוטפת. בעיצוב הושם דגש על יצירת שפה אחידה כאשר התיקים מחוברים וכאשר הם מנותקים. שפה זו, ממחישה את הקשר בין התיקים כיחידות נפרדות שניתן להשאירן בחללים נבחרים במשך השבוע )לדוגמא במקום העבודה( וכיחידות הנאספות לכדי תיק אחד הנלקח הביתה בסוף השבוע. התיקים עוצבו בהשראת חוויה אישית יומיומית העוסקת במעבר מנוף קיבוצי־כפרי לנוף
אורבאני.
מנחה: פיודור בזובוב

 אליסה אוסטוז'נוב

אליסה אוסטוז'נוב
Subcity הינה אפליקציה אשר נוצרה כקונטרה לפייסבוק תוך כדי שהיא מתבססת על לקיחת המונח "מציצנות" והחזרת האותנטיות לתוך מונח זה . האפליקציה מקיימת בתוכה את כלל הפעילות שלי כגולשת באינטרנט ומציגה לראווה גם את הדברים אותם ניתן להסתיר מעיני כל ברשתות החברתיות כגון : פייסבוק , טוויטר , אינסטגרם וכדומה. האפליקציה חושפת את פניו האמיתיות של האדם על ידי לקיחת האפשרות "לביים" את חייו אונליין.
מנחה: עודד ויגל

 לירית אפרתי

לירית אפרתי
אחת ש... היא סדרת יומנים האוצרים שיחות עם אנשים שונים בצ'טים כאשרת הזהות הפיקטיבית שמנהלת את השיחות היא "אחת שמקשיבה", הלוא היא היוצרת. העבודה בוחנת את החיפוש אחר אינטימיות ברבדים וויזואליים ותכניים במתחם הסייבר ספייס.
מנחה: אנקטי אשכנזי

 הילה ברנשטיין

הילה ברנשטיין
רשת חברתית הבנויה מקהילות וירטואליות. המערכת מזהה לאיזו קהילה המשתמש משתייך בכל רגע נתון ביממה ועל בסיס מידע זה מוצעות לו קהילות נוספות המתאימות לו. האפליקציה מאופיינת בחדירה הדרגתית לפרטיות המשתמש. בתחילה, האפליקציה ידידותית למשתמש, אך עם השימוש, מאבדים את שליטה בה. הפרויקט הוא ביטוי ביקורתי למלכודת שיצרו הרשתות החברתיות: עומס ההתראות,  החדירה לפרטיות והשיתוף המוגזם.
מנחה: עודד ויגל

 נרדית הכרי נרדית הכרי

אפליקציה למחשב, לטלפון, לנייד ולטאבלט, שנועדה לסייע לעובדים מהבית בניהול היום.
AllSet משמשת לסנכרון האפליקציות הנמצאות במכשיריהם, לאינטגרציה ולסינון על־פי צרכי המשתמש. האפליקציה מלווה את המשתמש לאורך היום ועוזרת לו בנקודות בהן הוא חלש. היא מתנהגת כמעטפת־על ומביאה בחשבון משתמשים בעלי תכונות חולשה שונות. לאפליקציה יכולת למידה עצמית והיא מתאימה את עצמה למשתמש מחדש בסוף כל יום.
מנחה: עודד ויגל

 שירי ורניק

שירי ורניק
Paper apps" " הינו פרויקט העוסק בשלוש אפלקציות פופולאריות: Instagram, Vine ו־Twitter, שנשלפו מן "המכשיר החכם" אל תוך הדפים הלבנים. הנחת האפלקציות על דפים, בפורמט סגור וסופי, מנפה פעולות מהיישום המקורי במרחב הקיברנטי ויוצרת אובייקטים ושימושים חדשים.
מנחה: שירלי רוכמן

 דינה זרצקי

דינה זרצקי
היב RU היא סדרת איורים על גבי אובייקטים שנאספו מהרחוב, כגון: אבני מרצפת, צינורות, קופסאות שימורים וכדומה. האיורים מבוססים על עדויות של ילדי עולים מרוסיה השמות דגש על חווית ההתאקלמות והדחייה החברתית שחוו במהלך שנות ה־ 90 . חלק מהאובייקטים פוזרו במרחב הציבורי במטרה שימצאו ויאספו על ידי עוברי אורח. על כל אובייקט מוטבע קוד QR המקושר לקבוצה ייעודית בפייסבוק שם יוכלו המוצאים להכיר את הסיפורים העומדים מאחורי הפריט שאספו.
מנחה: רחל דהן

 שירן עזקיאל

שירן עזקיאל
ספר אינפוגרפי הממפה נתוני גלישה אישיים באינטרנט במשך שבוע. הספר מכיל תיעוד וניתוח הזמן המושקע ברשת מבחינה כמותית ואיכותית. המידע המוצג מעלה לדיון את העדר הפרטיות ואת הצורך לחטט בחיי הזולת, בין אם הוא קרוב אלינו ובין אם לאו.
מנחה: שירלי רוכמן 

 רונלי פאר

רונלי פאר
סדרת פוסטרים מאויירים מלווים באינפוגרפיקה המתארים תרחיש דמיוני לעתיד ותחזיות לגבי האפשרויות השונות להתפתחות האדם. המסע הדמיוני המאויר והחיזוי המעוצב התבססו על נתוני תצפית שבחנה טיפוסים שונים הנראים בסביבת מגוריי בתל אביב, בוחן את הרגלי הצריכה ודפוסי הבחירה שלהם ועל נתוני בדיקת הגורמים המשפיעים עליהם.
מנחה: שירלי רוכמן

 אביתר שלמה

אביתר שלמה
סדרת סרטוני אנימציה המדמים חווית משתמש במשחק מחשב. המשחק שואב השראה מתוך הספר "סיפורי מעשיות משנים קדמוניות" של רבי נחמן מברסלב. כל שלב במשחק טומן בחובו עצה לחיים טובים יותר על פי תורתו של רבי נחמן ומתקיימת בו התערבות ויזואלית אינטראקטיבית במהלכה ישאף השחקן לזכות בעצה.
מנחה: עודד ויגל

 יניב לוריא

יניב לוריא
שלוש מערכות לבוש לגברים, מעוצבות בטכניקת "בריקולאז " . המערכות מורכבות מפריטי לבוש, תיקים וחפצים נוספים המיועדים לגבר האורבני העכשווי. הטכניקה מאפשרת הכלאה של פריטים מוכרים ושילובם במבנה המלבוש הבסיסי. התיקים מקנים לבגד תכנים "גברים". תוצר הלבוש החדש מושפע מהמרכיבים השונים, בקו, בגזרה ובמבנה כולו.
מנחה: רונן רז

 מירן נחמני

מירן נחמני
סדרה של מערכות לבוש מחויטות המעוצבות בסדר חדש, סדר המבטא תרגום של חוויות אישיות ופנימיות. הסדרה מאופיינת בשיבוש הסדר הקלאסי על ידי ארגון מחדש של רכיבי הבגד: שילוב תוספות של חלקי ביגוד תחתון ושינויי צורות וממדים. אופי הבנייה המחודשת התבסס על מנעד רחב של תחושות כמו: הדחקה, בריחה מהמציאות, קונפליקטים פנימיים ובין אישיים ועד להתפכחות.
מנחה: טל שושן

 יוליה סטנובסקי

יוליה סטנובסקי
קולקציה בת מספר מערכות לבוש שעוצבו בהשראת שוטטות בעיר תל אביב. פריטי הלבוש הם משל לחוויית המשוטט בעיר, המבטאת כיצד המבנים, הרעשים, עוברי האורח, המקומות המשתנים חודרים אל תוך גופו. הקולקציה חושפת מבט חדש על המפגש הטעון בין הגוף לעיר, ועל האופן שבו המשוטט "לובש" את חוויותיו במרחבי המרקם העירוני.
מנחה: מורה דימרמן

 אדוה ציפאני

אדוה ציפאני
קולקציה בת חמש מערכות לבוש המציעה התבוננות חדשה על הגוף הנשי ותפיסה המוקיעה את תדמיתו הכפויה. תפיסת הגוף החדשה מודגשת על ידי רישום של קווי הגוף הנשי על הבד באופן העונה לדימויי הגוף המתנוססים כאידיאל על ידי מוסכמות חברתיות. כל מערכת לבוש מתייחסת לאזור מסוים בגוף האישה הזוכה באמצעות העיצוב להגדלה, הרחבה ומתיחה של הבגד בפועל, בניגוד למודל החברתי הנכפה, המסומן על הבגד כאות וסימן להשתחררות ממנו.
מנחה: מורה דימרמן

 מור קושניר

מור קושניר
״מסורת״ היא ארבע מערכות לבוש שעיצובן מתבסס על מסורת הצורפות התימנית המשפחתית. מאגר הצורות המרכיב אותן משמר את עקרונות מסורת זו: עמלנות, עבודת יד , ריבוי פרטים וממד של חזרתיות. מערכות הלבוש והאביזרים הנלווים, העשויים ממגוון חומרים: פליז, משי, ויסקוזה וכותנה, יוצרות מסע בין דורי בנתיבי זהות ושינויים בפיתוחה ומרחיבות את שפת התכשיט האינטימי לאביזרי לבוש המכילים את הגוף הנושא אותם.
מנחה: אור בלינקי

 גיתית קלנר

גיתית קלנר
סדרת מערכות לבוש בהשראת חתולי רחוב, כמטאפורה לאנשים החיים בעיר ולצורת התנהלותם במרחב האורבני. בקולקציה מתקיים דיאלוג בין קשיחות וגסות לבין רוך ועדינות, הבא לידי ביטוי בשינויים בפרופורציות של הגוף והבגד, בהגזמה, בהגדלה והרחבה של חלקים, בעודף של בד ובשימוש נרחב של רוכסנים. כל אלו יוצרים צללית חדשה של אדם המתכנס בתוך עצמו בניסיון להתמודד ולשרוד את חיי היום־יום בעיר.
מנחה: טל שושן

 יעל רוזן

יעל רוזן
סדרה של מערכות לבוש המתייחסת כמוצא רעיוני לנקודות היסטוריות באופנה בישראל ולמבנים אדריכליים. מערכות הלבוש, הבנויות מבד שיפון מטופל, מבטאות בכך עקרונות של השתנות והיסוד המארגן בעיצובן מבוסס על ניגודיות: בין אקראיות לסדר נשלט, בין מרקמים מחוספסים ושכבתיים לחלקים, בין שקיפות לאטימות.
מנחה: אור בלינקי

 רונה שפר

רונה שפר
סדרת מערכות לבוש אשר ממחישות באופן ביקורתי את התוצאות ההרסניות של הזיהום הסביבתי. הסדרה בנויה מגזרות וסוגי בדים אשר פותחו מתוך ניסיון ליצור מראה המשקף ומדמה מצבי זיהום. במערכות הלבוש האלגנטיות והאקסקלוסיביות שולבו חלקי בד שעברו מיני טיפולים תוך שימוש בחומרים כימיקלים, הטבעות, מריחה בזפת וחימום.
מנחה: רונן רז