קטלוג בוגרים 2013

אהרון טטרו / גיבור אהרון טטרו / גיבור

מנחה: רחל דהן
סדרה בת חמש מערכות לבוש גבריות המוכרות מהמלתחה הגברית. הבגדים עברו חיתוכים וקריעות המותירות צלקות בבגד וחושפות את גוף הלובש. כל פיסה חתוכה עוברת למיקום חדש בבגד וקמה לתחייה כפריט חדש היוצר דימוי של גוף שרירי וחזק, דמותו של גיבור. בכל מערכת לבוש מיוצגים סימני מאבק והתגברות המבטאים מאבק אישי עם מחלת הסרטן והתגברות עליה. מאבקו האמיתי של הגיבור הוא לחזור להיות רגיל, להתעלם מאותה צלקת שהיא מקור כוחו וסימן למאבקו.
זקרבסקי אוליאנה / Boo זקרבסקי אוליאנה / Boo

מנחה: שירלי רוכמן
Boo היא סדרה של 8 בובות תמיכה אישיות למבוגרים. הבובות נושאות איורים של מפלצות שונות המכתיבות את צורתן. כל מפלצת מייצגת פחד וחרדה מפני גורם אחר, המאיים להשתלט על בני אדם בוגרים, כגון: טרור, מחלה, זקנה, תאונת דרכים, עוני ועוד. הבובות ארוזות  ביחידות המדמות את סביבת האסונות. דמויות המפלצות מאוירות בצורה הומוריסטית באופן המסייע למשתמש להתגבר על הפחד ולהפיג אותו בשגרת היומיום.
 
אירינה שיפקוב / Tell all the people/the doors אירינה שיפקוב / Tell all the people/the doors

מנחה: הילה שאלתיאלי
מיצב ווידיאו על אודות חקירה ויזואלית של השיר Tell all the people - הכתוב והמבוצע ע"י להקת The Doors אירינה שיפקוב | Tell all the people/the doors
.השיר נבחן מזוויות שונות באמצעות מקטעי ווידיאו היוצרים מבט ממוקד ומתמשך על דימויים ומצבי .פעולה תהליכיים. אלה נוצרו מתוך שאיפה לבטא את הדיסוננס המתקיים בשיר בין המילים, הלחן והביצוע. מקטעי הווידיאו מתבססים על תובנות שהתקבלו מחקירת השיר, פרי חווית האזנה חוזרת ונשנית והתבוננות עמוקה בסביבות טבע ותרבות.
 
 בוכהולץ אלון / R/L בוכהולץ אלון / R/L

מנחה: פיודור בוזבוב
סדרת R/L מציעה מוצרים פשוטים ושכיחים לסביבת הבית, המתאימים לשימוש עבור שמאליים וימניים כאחד. הסדרה כוללת: מספריים, סכין חיתוך, מחדד, פותחן קופסאות שימורים ופותחן לבקבוקי יין. הכלים עוצבו באופן שלכל סוג משתמש, ימני או שמאלי, הוקצה אזור שימוש מוגדר ומסומן המתאים לכיוון הפעולה הרצוי. הסדרה באופייה האוניברסאלי שואפת ליצור מציאות נגישה לכלל המשתמשים.
 
 שמידט אליסה / 1984 שניות של אהבה שמידט אליסה / 1984 שניות של אהבה

מנחה: הילה שאלתיאלי
סדרה של שש עבודות וידאו מצולמות בשוט אחד. הסרטים בוחנים סמלים חזותיים, אשר מוכרים כקלישאות אהבה בתרבות המערב. הרעיון מתבסס על "מיניסטריון האהבה" מתוך ספרו של ג'ורג' אורוול " 1984 ", שעניינו בפועל היה בעינויים ובתעמולה. ב- 1984 שניות של אהבה נערכת השלכה של "מיניסטריון האהבה" למציאות הצרכנית העכשווית, ולתודעה על אהבה השטופה בקלישאות ריקות מתוכן. בסרטים מתקיימת חזרה רצופה על פעולה הקשורה בסמלי אהבה, בכל פעם, למשך 1984 שניות. בכך נבחנת השאלה, באיזה אופן ומתי צריכה מתמשכת של הסמלים תגרום לשינוי תפיסתי, ממתיקות האהבה, לעינוי פיזי ומנטאלי.
 
 מרקוביץ אמראל / אלטר אגו מרקוביץ אמראל / אלטר אגו

מנחה: מורה דימרמן
קולקציה בת מספר מערכות לבוש אשר עוצבו בתהליך של פירוק והרכבה ותפירה מחדש של פריטים שונים מתוך ארון הבגדים. בכך נעשה שימוש חוזר בחומרים באמצעות שחזור והטלאה. הגזרות פותחו מתוך ההרכבה של פריטי הלבוש השונים, תוך ניסיון לשמור על שרידי הזהות המקורית של כל בגד. הקולקציה מציעה מעבר להתנהלות מקיימת בשדה האופנה כחלק מהתמודדות עם המשבר הסביבתי.
 
 ברזילי גילי / קול ששון ברזילי גילי / קול ששון

מנחה: מורה דימרמן
שמלת כלה מושגית המעוצבת בטכניקה של פירוק גזרה שלמה לחלקים והשלמתם באמצעות חיבור בתפר ידני ופרימה. השמלה ממחישה את רעיון השבריריות ואת פוטנציאל הפגיעות בקשר הזוגיות לאחר טקס החתונה. ערב החתונה הוא ריטואל קבוע בתרבות, המסמן טוהר, קדושה ושלמות אשר לרוב אינם באים לידי ביטוי בחיי הזוגיות. עיצוב השמלה מבטא ביקורת על החשיבות היתרה המיוחסת לערב החתונה
 
אלבז הילה | אצל איבי אלבז הילה / אצל איבי

מנחה: שירלי רוכמן
אצל איבי הוא מיצב של פינת אוכל המבטא תרבות משפחתית הונגרית. המיצב מורכב ממאגר זיכרונות וטעמים, מתכונים, ציטוטי אמירות וסיפורים שחלפו ואינם. הם ממלאים את המרחב בטקסטים ואיורים, בדפוס וברקמה על כלי האוכל, המפיות, הכיסאות ועל משטח הטפט המקיף את החלל. נוכחותם מעלה באוב את הנוכחים, בני המשפחה ומדגישה את העלמות המסורת של הארוחה המשפחתית. זו הארוחה שיובאה מהמורשת התרבותית של המשפחה נותרה בארץ המוצא והותירה אחריה תחושת החמצה וריחוק משורשיה.
 
ברגר חן / לארוז את עצמך לשגרה ברגר חן / לארוז את עצמך לשגרה

מנחה: אור בלנקי
סדרה של חמש מערכות לבוש המשלבות בתוכן אלמנטים של תיקים באופן המנטרל את השימוש בהם. הסדרה המותאמת לטיפוסי דמויות שונות נובעת מתופעות רווחות בחיי היומיום. אנו "אורזים את עצמינו" בהתאם לתפקיד המצופה מאתנו. עיצוב מערכות הלבוש נעשה תוך שמירה על האנונימיות של הטיפוס ועל פשטות הבגד. זאת, על מנת ליצור הזדהות עם הצורך שלנו להיאחז בדבר חומרי המעניק לנו תחושת ביטחון בשגרת היומיום. רעיון זה מוצא חיזוק באמצעות יצירת מיצב במרחב הציבורי סביב ספסל, המשלב את אחת ממערכות הלבוש הניתנת ללבישה רק בישיבה על הספסל
 
צוקרמן חנה / נושאת כלים צוקרמן חנה / נושאת כלים

מנחה: רונן רז
סדרה של ארבעה תיקים מגוונים העשויים מעור. לשם עיצובם פותחה שיטת גזרות יחודית. השיטה מאפשרת חיבור שברי כלים והפיכת הקשיח השבור לשלם הגמיש שנוצר. התיקים נושאים את זכרון כלי האוכל שעל שולחן השבת בבית ילדותי ומגלמים את תחייתם. כלי השולחן הם דימוי לערכים המסורתיים שנשברו, עברו טרנספורמציה והתאחו לתיקים המכילים את הערכים החדשים אך נושאים את עברם. ערכים מסורתיים עברו שינוי והוטמעו לאורח חיים חדש.
 
טל ברגר / מכורים טל ברגר / מכורים

מנחה: אנקטי אשכנזי
מכורים הינו מגדיר טיפוסים מקומי בפורמט ספר שתכליתו ביקורת על תרבות הצריכה העכשווית, המייצרת תבניות עבור כל פרט בחברה. הספר מורכב ממילון טקסטואלי ובו 50 טייפקאסטים שנבחרו כמייצגים בחברה הישראלית ומהרחבות חזותיות המאפיינות את העדפות הצריכה של כל טיפוס. הספר מהווה לקסיקון שלם להגדרה עצמית, שהוא מעין מראה צינית על הרגלי הצריכה של החברה הישראלית בעולם הגלובלי.
שוופי טלי / סבתא מיקי

שוופי טלי / סבתא מיקי

מנחה: רחל דהן
סרט אנימציה מבוסס על איורים, טיפוגרפיה ותצלומים מעובדים. הסרט עוסק בניסיון להיאחז בדמותה של סבתא מיקי ובמשמעותה עבורי. כעת, בשלהי חייה, הזיכרונות הקשורים בה חומקים ממני. הסרט, המצולם ברובו בטכניקת "סטופ מושן" ומלווה בטקסטים מקוריים, כולל שבעה פרקים. כל פרק מהווה ניסיון להחיות מחדש חוויה, זיכרון או רגש הקשורים בסבתא מיקי ובפחד לאבד אותה ולאבד את הווייתה בחיי לאחר לכתה.
 

שירן טליה / Atelier

שירן טליה / Atelier

מנחה: אור בלנקי
חמש מערכות לבוש המבטאות בעיצובן את ההקבלה בין עולם האוכל הגורמה לעולם האופנה העילית. שני העולמות מספקים תופעה של צריכת מותרות. בשני העולמות מיוחסת חשיבות רבה לדמות היוצר, המקבל מעמד של כוכב תקשורת בהעניקו לתוצר אסתטיקה של יוקרה. פריטי הלבוש מעוצבים בערכים אסתטיים המבטאים עידון ושימת לב לפרטים. הם פרי עבודת יד מוקפדת, תוך שילוב חומרים וטכניקות, כגון: עור, משי וכותנה, צביעה ידנית ויצירת גזרות בשכבות. הצורות, הצבעוניות והערכים האסתטיים שאובים מתוך מנות הגורמה ומיושמים בתוך שדה היצירה וברוח עיצוב האופנה העילית.

יצחק ביטון / Violino יצחק ביטון / Violino

מנחה: פיודור בוזבוב
סדרה בת שלושה כינורות חשמליים. עיצובם שואב מהיבטים תרבותיים שורשיים ומבוסס על שלושה סגנונות מוסיקליים שונים: קלאסי, אתני ורוק. המטרה הייתה ליצור רקמה הולמת בין הצליל שהכינור מפיק לבין שפת העיצוב. בעיצוב הושם דגש על שימור מסורת בניית הכינורות עתיקת היומין כפי שהנחילה סטרדיוואריוס, תוך התבססות על הסקיצה המקורית שלו. עיצוב הכינורות משלב מסורת עתיקה עם תפיסה עיצובית עכשווית ומפגיש בין מזרח למערב.
 
לאדה דיוברב /  בעקבות הייצור האבוד

לאדה דיוברב / הייצור האבוד בעקבות

מנחה: הילה שאלתיאלי
מיצב המדמה מצבי מחייה של יצורים מפלצתיים אותם בני האדם לא פגשו מעולם. קיומם, חזותם ואורחות חייהם של אותם יצורים נדלו מתוך סיפורי אגדות ומיתוסים אירו-אסייאתיים. כמקור השראה חזותי לעיצוב היצורים שימשו פסלי ה"גרגוילים" – המשולבים באדריכלות הגותית כמרזבים וכשומרי סף. בעבודה מוצבות דמויות היצורים במקטעי חיים שונים, כגון: בהקשר של היררכיה, של גיל ומעמד בתוך החברה השבטית המיוחסת להם. עיצוב הדמויות נעשה בטכניקה של ליפוף על שלד של חוטי חשמל בחומרים שונים, כגון: צמר, פימו, סיבי לבד וסקאי.

 

 ליטל קרמר / אחרות זמנית ליטל קרמר / אחרות זמנית

מנחה: הילה שאלתיאלי
סדרת גלויות המבוססת על תצלומים וחפצים מקוריים שפרטים מהם עברו עיבוד והדגשה ברקמה ידנית. מקור הגלויות על דימוייהם נרמז על ידי דימויים רקומים נוספים שמקורם בלוח טיסות עתיר יעדים. באמצעות הרקמה נוצרות קטגוריות שונות של זיכרון חזותי המשחזר מבט אל מצבים של "אחרות זמנית", בהם המטיילת בעולם של גלובליזציה חוותה מצבי אחרות בתוך תרבויות זרות, אך נגישות במרחק טיסה. תהליך רקמת היד הממושך, מהווה זירת זמן מנותקת כשלעצמה, המאפשרת התחקות אחר אותה תחושה חמקמקה ואחיזה חזותית בסימנים והשינויים שהיא מותירה אחריה.
 ליפז מור / Save As

ליפז מור / Save As
 

מנחה: אנקטי אשכנזי
סרטון סטופ מושן המציג ובוחן אוסף של גלויות, מכתבים ותמונות של משפחה אחת לאורך 150 שנים. האוסף נחשף בתחילה לצופה כמעין "תפזורת מאורגנת", ובהמשך עובר תהליך של קטלוג מודרני, אשר במהלכו הפריטים מוצבים על ציר זמן ולאחר מכן ממוינים מחדש עפ"י נושאים כגון: אהבה, גנטיקה ומלחמה. השימוש בשפה עכשווית ליצירת קטלוג בעל תוכן ישן, מאפשר לצופה לקשור בין היבטים של זהות תרבותית אישית, חברתית והיסטורית.

 לירון אשר /  אימהות לירון אשר /  אימהות

מנחה: טל שושן
סדרה בת חמש מערכות לבוש העוסקות באימהות. עיצוב הבגדים מרמז על שינויי הגוף במהלך ההיריון ולאחריו, על ההצמדות התמידית של תינוק לאמו, על משיכות הילד את לבוש האם לכיוונים שונים ועל החללים הנוצרים בתווך. מערכות הלבוש בוחנות את חווית האימהות, האוצרת בתוכה טלטלה רגשית ופיזית אותה עוברת האישה בהופכה לאם.
 לירון סיטרוק / תלוי במבט לירון סיטרוק / תלוי במבט

מנחה: מירב רהט
סדרת פרטי לבוש הבנויה שכבות אריג אשר נושאים דימויים וסמלים באופן היוצר התנגשות בין הציבורי לפרטי. כל מערכת לבוש מורכבת מהדפס חיצוני החוזר על עצמו ומייצג התנהלות במרחב ציבורי, ומשכבה "פנימית" המתמקדת באישי. דרך צורות חשיפה שונים מתגלה מרחב פנימי המסגיר סיפור משפחתי. המרחב האישי מגלם את המאבק שבחשיפתו ואת הניגוד למרחבי הכלל. השפה החזותית של מערכות הלבוש נשענת על תרבות של ריבוי מסכים האופפת ומציפה אותנו במידע. תרבות המסיחה את עיננו מן הפרטים ומעלימה את הסיפור האמיתי המתגלה רק למי שטורח לעצור ולהתבונן מעבר לחזית החיצונית
 מיטל ברקו Happliy ever after / מיטל ברקו Happliy ever after /  

מנחה: שירלי רוכמן
Happliy ever after הוא משחק לוח תלת ממדי המשמש לפעילות משותפת בין בני זוג צעירים. המשחק מיועד לחבר בין בני הזוג ולגרום להם להתנתק מהשגרה על מנת להקדיש את מלוא תשומת הלב האחת לשני. לוח המשחק מעוצב כעוגת חתונה בעלת חמש קומות. כל קומה בעוגה מתארת שלב בחיי זוגיות עתידיים- חברות, נישואים, ילדים ונכדים. המשחק מציג מצבים שונים מחיי הזוגיות. על גבי קלפים מופיעות שאלות של שיתוף רגשי ומשימות עינוג הדדיים.
וולדנברג מיתר / במרחק נגיעה
 

וולדנברג מיתר / במרחק נגיעה

מנחה: אנקטי אשכנזי
במרחק נגיעה הינו יומן מסע אישי- חזותי, מארג של קולאז'ים המכיל תובנות פנימיות על ערכים שונים בהקשר של מקום ותרבות והקונפליקט המתעורר בין הקול האישי לבין ערכים של הקבוצה לה אני שייכת. וראנסי בהודו, שכונת גאולה בירושלים, ושדרות רוטשילד בתל אביב, שלושה עולמות שונים, אשר כל מתבונן יכול למצוא את ההתייחסות האישית שלו לסממנים תרבותיים שונים המעוררים לעיתים תחושות של קנאה, הזדהות, ניכור, סלידה וביקורתיות.
 

 נודלמן מרינה /  ברזלים נודלמן מרינה /  ברזלים

מנחה: רון דלבה
הפרויקט עוסק בחוויית "הישיבה על הברזלים" כמקום מפגש עירוני לצעירים. מעקה בטיחות חדש משלב אפשרות ישיבה או השענות זמנית, מיועד להצבה מול כניסות למוסדות ציבוריים. צורת הישיבה היא בטיחותית ומוגדרת אך ורק לכיוון המדרכה. מאפייני המעקה שואבים את השארתם מעולם הצומח תוך שילוב עם העיצוב האורבאני. עם רדת החשיכה הברזלים מוארים בתאורה פנימית ובכך מסמנים את נוכחות המתקן.
 גונן נועם / גולם גונן נועם / גולם

מנחה: רחל דהן
גולם הוא עיבוד מאויר לסיפור הגולם מפראג. רבי יהודה ליווא בן בצלאל, המהר"ל, ברא מחומר יצור בדמות אדם כדי להגן על היהודים בפראג מפני עלילות דם. הגרסה שנבחרה לאיור מבוססת על "הגולם מפראג ומעשים נפלאים אחרים" מאת יהודה יודל רוזנברג שפורסמה בפולין בשנת 1909 . היצירה והחומר הם המוטיבים בסיפור שהיוו השראה לתהליך האיור. הטקסט מלווה באיורים בטכניקות שונות בשחור/לבן, כגון: דיו וסוגי הדפס. הספר, הכרוך בכריכה ידנית, מתפקד בעצמו כחומר גולמי הסופג את הדימויים וממשיך לעבד אותם. בכך משתקף תהליך היצירה האישי , החד פעמי, מתוך החומר.
 באור נעמה / מאלתור למוצר באור נעמה / מאלתור למוצר

מנחה: ערן אפלבוים
מאלתור למוצר הוא סדרת מוצרים שעיצובם בוחן תופעות אלתור בשימוש ושואב מהם השראה למוצרים חדשים. אלתורים הם ארעיים, זמניים ובעלי אופי מקרי לעומת מוצר המתחשב בטכנולוגיה ובתעשייה, ולכן מתכנן היטב. סדרת המוצרים עוצבו לסביבת המטבח ומקורם באלתורים שונים. כל חפץ או כלי בסדרה מגלם בתוכו אלמנט מן האלתור ובכך נשמרת מהותו. תהליך העיצוב בוחן את האובייקטים ביחס לעצמם וביחס לאובייקטים אחרים, ויוצר מדרג של קרבה והתרחקות מהאלתור ועד למוצר מוגמר.
 בלנק סתיו / Small Talk בלנק סתיו / Small Talk

מנחה: ערן אפלבוים
Small Talk היא מערכת ישיבה מתקפלת. המערכת מציעה פיתרון עיצובי ופרקטי למערך כיסאות אירוח המתווספים לריהוט הבית. המערכת נפתחת למצב ישיבה לשלושה אנשים ומתקפלת בקלות לנפח מצומצם המהווה יתרון באחסון. ניתן לסדר את מערך הישיבה בין קו ישר עד לכמעט חצי גורן, באופן שמאפשר תקשורת פרונטאלית, בין אישית. עיצוב המוצר התבסס על טכניקה של קיפול משטחי נייר.
 בטר עדי / מקלחוץ בטר עדי / מקלחוץ

מנחה: רון דלבה
מתקן מקלחת המאפשר שטיפת גוף מלאה תוך שימוש בכמות מים מינימאלית. זאת, באמצעות מערכת שאיבה מחזורית הכוללת טיהור המים. המתקן בנוי ממסגרת צינורות מובילי מים ומעטפת בד אטום למים ועמיד בשמש. תפעול המתקן נעשה באמצעות אנרגיה ממקור עצמאי (סוללה) ו-או מקור חיצוני. הוא ניתן לפירוק והרכבה מהירים תוך שימוש בחלקי המערכת כאמצעי אחסון ושינוע. המתקן מיועד לקבוצות קטנות של טיילים, חוקרים או חיילים השוהים בתנאי שטח באמצעות כלי רכב ממנועים
 ספקטור־מלכה עדי / עזר כנגדה ספקטור־מלכה עדי / עזר כנגדה

מנחה: רון דלבה
עזר כנגדה היא מערכת משענות קיר ארגונומיות המציעה פתרון להקלה על כאבי היולדת טרם הכניסה לחדר הלידה. מערכת המשענות מיועדת להתקנה במסדרונות ההמתנה בבתי חולים ציבוריים. העומדת ללדת תוכל להיעזר במערכת באמצעות לחיצה על נקודות בגוף המקלות על הכאב. עזר כנגדה תגדיר מחדש את מסדרונות מחלקת היולדות ותהפוך אותם לאזור מרגיע ומסייע לקראת הלידה. מערכת המשענות שעוצבה בהשראת חלוקי נחל, תורמות בצורותיהן האורגניות לאווירה המרגיעה.
 נזרי עדיאל / טריו נזרי עדיאל / טריו

מנחה: פיודור בוזבוב
סדרה של שלושה שעוני קיר אשר כל אחד מהם מייצג בעיצובו תפיסת זמן שונה. השעונים עוצבו בהשראת מקצבים השאובים מן המוסיקה הקלאסית: לארגו (רגוע ואיטי), פרסטיסימו (מהיר מאוד) ומודראטו (בינוני ומתון). אופי המקצבים הכתיבו את הפיתוח השונה של מערך הקווים והצורות, החומריות, הצבעוניות ובחירת הטכנולוגיה. שעוני הקיר מתקשרים באופן בהיר עם מושגי הזמן והמקצב ומאזכרים ממרום מקומם –כתמונות על הקיר - את קצבי פעימות החיים בתרגום חזותי.
 גואטה רעות / פורמולוגיה בדיונית גואטה רעות / פורמולוגיה בדיונית

מנחה: טל שושן
סדרת מערכות לבוש לנשים. העיקרון המארגן בעיצובם הוא שילוב צורות קשיחות ופיסוליות באריג ביחס לאזורים שונים של הגוף. הצורות מבוססות על חקירה צורנית של עצמות השלד האנושי. השילוב האורגני בין הצורות המדמות חלקי עצם לבגד, יוצר הרחבה אורגנית ושינויים, הן לבגד והן לגוף הלובש אותו. הצורות הקשיחות נוצרות בטכניקת מידול דיגיטלית אשר במהותה בונה בהדפסה תלת ממדית את הגוף הביו מורפי.
 לוי רעות / כאב פנטום לוי רעות / כאב פנטום

מנחה: אור בלנקי
סדרה בת חמש מערכות לבוש לאישה ולגבר. פריטי הלבוש המוכרים לכאורה, נלבשים כדרך שגרה:
חולצה לבנה, מחויטת וג'ינס. אולם בהתבוננות מעמיקה יותר מתגלים עיוותים קלים בעיצובם, הכופים
אי נוחות על הלובש ומגבילים את תנועתו. עיוותי העיצוב מרמזים על חסר. בכך, השיבוש בבגד, היוצר כאב משתק, מבטא פרידה.
 קרן שי / על הדרך קרן שי / על הדרך

מנחה: דורי אורין
עגלת קניות המחוברת אל חלקו האחורי של מבנה אופניים. העגלה מורכבת מקונסטרוקציית ברזל קלה שעליה מולבשים שקי אכסנה; היא מעוצבת בצורה קשת הנישאת מעל לגלגל האחורי של האופניים, כחלק אינטגראלי מהם. שקי האכסנה מחולקים לתאים בהם המצרכים השונים נשמרים בשלמותם. העגלה מתנתקת בקלות מהאופניים, ומתפקדת באופן עצמאי כעגלת קניות. העגלה מותאמת לנסיעה בסביבה עירונית ומאפשרת לרוכבי האופניים חווית קניות קלה, נוחה ונעימה.
 טובאק שלי / Hide and seek טובאק שלי / Hide and seek

מנחה: ענת שטיין
היא סדרה של נעלי עקב לנשים. גזרות הנעלים הן פרי יצירה אינטואיטיבי והן נוצרו בהתאמה למחקר שנעשה על בישול עורות והצורניות הנובעת מטכניקה זו. בישול עורות הוא טכניקת עיבוד מסורתית אשר נעשית בעורות צמחיים. בתהליך ההשריה במים מתרכך העור ומעניק גמישות המאפשרת יצירת צורה סביב תבנית הנעל ובבישול מתקשה העור למצבו הסופי. עיצוב סדרת הנעלים התבסס על חיפוש אחר חלל המפריד בין העקב לרצפה.
 
 פורטוגלי תום / גינה טיפולית ניידת פורטוגלי תום / גינה טיפולית ניידת

מנחה: ערן אפלבוים
עמדת גינון ניידת, ייעודית לתחום הגינון הטיפולי. תרפיה באמצעות גינון הוכחה ככלי המסייע באופן משמעותי בהחלמה ובשיקום חולים וקשישים, פגועי גוף ונפש. עמדת הגינון הניידת נועדה להנגיש את הטיפול להיקף נרחב יותר של מטופלים במוסדות סיעוד ושיקום שאין בהם מרחבי חוץ. הגינה הטיפולית הניידת ארוזה בעמדה קומפקטית המספקת את כל החומרים והכלים הדרושים לגינון הטיפולי. עיצובה בשילוב החומרים: עץ, בד ופלסטיק מספק פתרונות ארגונומיים ופונקציונאליים, המעניקים למשתמשים את תחושת החוץ, פנימה אל תוך המרחב השיקומי המצומצם.
 חנה שטיין / חוט ובורג

חנה שטיין / חוט ובורג

מנחה: דורי אורין
חוט ובורג הוא סדרה של אבזרי גוף. פרטי הסדרה, הנענדים על הגב, הכתפיים והיד, מורכבים מחלקי פרזול וחוטים השזורים ומלופפים זה בזה באופן הבוחן שפה צורנית חדשה. שפה זו נובעת מהניגודיות בתכונות שני החומרים המשולבים ומהמפגש הבלתי שיגרתי ביניהם.