לימודי עיצוב - תואר ראשון

ראש המחלקה: דנה צרפתי

אנחנו במחלקה ללימודי עיצוב מאמינים שעיצוב יכול וצריך להשפיע על החברה בה אנו חיים, ופועלים מתוך תפישת עולם זו בכל תחומי הדעת במחלקה.

את מי אנחנו מחפשים בלימודי עיצוב?

  • אנשים שרוצים להשפיע על החברה ולהוביל באמצעות עיצוב
  • בעלי חשיבה מקורית, תשוקה לעיצוב ואש בעיניים
  • אנשים המעוניינים להתנסות באמצעי ביטוי אמנותיים שונים

עם כניסת הטכנולוגיה במאה ה 21 לכל תחומי החיים, הפך העיצוב לתחום דינאמי הדורש כישורים רב-תחומיים לצד יכולות מקצועיות וטכניות גבוהות. תכנית לימודי העיצוב במחלקה נותנת מענה בדיוק לצרכים אלו, ומבוססת על תחומי ידע שונים המעניקים לסטודנטים מיומנויות המהוות יתרון משמעותי בשוק העבודה.

ללמוד אצלנו במחלקה ללימודי עיצוב זה אומר לקבל כלים שיאפשרו לך לפעול במרחבי עיצוב שונים תוך שימוש במגוון גישות. לאחר סיום הלימודים אפשר פשוט לבחור: להיות מעצבת, להיות מורה, להיות מעצב ומורה, להיות מעצב תקשורת חזותית אבל גם ממציא צורה תלת ממדית, להיות מעצבת מוצר אבל גם לעסוק במיתוג. כל האופציות פתוחות.

לבוגר/ת המחלקה מוענק תואר ראשון B.Ed. Des ותעודת הוראה בעיצוב לבתי הספר העל-יסודיים.

המחלקה לעיצוב מכשירה סטודנטים לעיצוב בתפישה רב- תחומית תוך לימוד משולב של תחומי עיצוב מובילים: עיצוב מוצר (עיצוב תעשייתי), עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב לדיגיטל יחד עם לימודי חינוך לתעודת הוראה. אנו רואים בשילוב של לימודי עיצוב ברמה הגבוהה ביותר עם עולם הערכים הנלווה אל לימודי החינוך מפתח לעיצוב עם תוכן ומשמעות.  מרצי התכנית הנם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי שם, המביאים עמם תפישות וגישות חדשניות מעולם העיצוב, ומכשירים את הסטודנטים לעשות את החיבור בין התיאוריה לפרקטיקה.

"מתוך סטודיו מעורבות חברתית שנה ג' בהנחיית ערן אפלבוים ורונן לייבמן":

 

התכנים הנלמדים בתכנית

הלימודים במחלקה הינם בתפישה רב -תחומית ומשלבים את תחומי העיצוב המובילים והחשובים להתפתחות המקצועית של הסטודנט/ית: עיצוב מוצר (עיצוב תעשייתי), תקשורת חזותית, עיצוב לדיגיטל ועוד. התפישה הרב תחומית מאפשרת לכל אחד ואחת להתנסות בתחומים השונים, להעמיק, לחקור וליצור בכדי לאפשר קריירה מגוונת ומיטבית.

מגוון הכישורים והכלים הנלמדים במחלקה מכשירים בוגרים בעלי יכולות גבוהות וגמישות מחשבתית. בעולם המשתנה כל הזמן, תכונות אלו מהוות יתרון לבוגרינו ונקודת פתיחה מצוינת.

עיצוב מוצר
(עיצוב תעשייתי)

רותם אוחיון

לימודי עיצוב לדיגיטל


שיר צבי 

עיצוב תקשורת
חזותית

אלה מעיין

תכנית הלימודים היא תכנית של ארבע שנים. בשנה הראשונה אנו מתמקדים בכלים כגון רישום, צבע, קומפוזיציה ותוכנות, וכן בשיעורי יסוד בתחומי הליבה שלנו: עיצוב מוצר, תקשורת חזותית ועיצוב לדיגיטל. בשנה השנייה אנו מעמיקים את העשייה היצירתית בשלושת התחומים הללו ועוטפים אותה בכלים נוספים מתחומי התוכנות.  השנה השלישית היא שנה של התמקצעות בשלושת התחומים ,יצירת הקשרים בין תחומיים  ויציאה להתנסות בהוראה אישית. בשנה זו, סטודנטים מצטיינים ייצאו לחילופים עם אקדמיה בחו"ל. השנה הרביעית והאחרונה מתמקדת בפרויקט הגמר האישי של כל סטודנט ובסטאז' למעוניינים.


פרויקט הגמר בתואר בעיצוב
פרויקט הגמר הוא שיאו של התהליך הלימודי במחלקה. הפרויקט מתקיים כסטודיו רב -תחומי במהלך שנה ד'. בנוסף לסטודיו, לכל סטודנט מנחה אישי המלווה אותו בשלבי הפרויקט המתקדמים.  פרויקט הגמר הוא פרויקט אישי ומשתקפים בו ערכי המחלקה המשלבים בין בחינתם של אובייקטים ברמה הוויזואלית והפרקטית לבין ההשלכות החברתיות, הפוליטיות, האקולוגיות והתרבותיות של עבודתם.
 

פעילויות מוסדיות וחוץ מוסדיות
בתכנית הלימודים מגוון פעילויות חווייתיות: חילופי סטודנטים עם מוסדות אקדמיים בחו"ל, סיורים מקצועיים, הרצאות אורח, סדנאות יצירה בטבע, מרתונים ותערוכות ברחבי העיר.

 

לימודי המשך

לבוגרי המחלקה ישנה אפשרות להמשיך לתארים מתקדמים הבאים במכללה:

 

פירוט תכני הלימוד בתחומי השונים:

לימודי עיצוב מוצר

תפישת עולם
אנו רואים במעצב אדם המשפיע באופן מהותי על חייהם של האחרים וככזה אנו דורשים ממנו להיות אחראי להשפעת העיצוב שלו על החברה והסביבה.

במסגרת לימודי עיצוב המוצר במחלקה נלמדות תפישות רבות ומגוונות הנוגעות לדרך בה מעוצבים מוצרים, מהרמה הפשטנית הרואה במשתמש צרכן בלבד ובמוצר אובייקט צרכני, ועד לתפישות הבוחנות את מהות המוצר כחלק מהמארג החברתי תרבותי שלנו, ובודקות את השפעת המוצרים על הווית חיינו. במחלקה לעיצוב ניתן דגש מיוחד על היבטים הסביבתיים והחברתיים בעיצוב המוצר. היבטים אלו הם אבני יסוד בחשיבה על הדרך בה יש לעצב מוצרים כיום.

 


חן דגמי

  

תכנית הלימודים - עיצוב מוצר
מהלך הלימודים מתחיל ברכישת כלים הקשורים בעולם הפיזי - בסדנת הדגמים ביכולות רישום והבעה ובעולם הוירטואלי - בכלי תכנון ממוחשבים. בשלב הבא,  נבנות יכולות ביצירת צורה, בהבעה מופשטת, בתכנון התאמה לייצור, בהנדסת אנוש, בתפישות שיווקיות ובהשפעות הסביבתיות והחברתיות. בשנה הרביעית מפתחים הסטודנטים מוצרים מרמת הרעיון ועד לרמת הייצור.
במהלך הלימודים מתנסים הסטודנטים בפרויקטים במנעד רחב של תחומים, החל בפרויקטים מעשיים מול גורמים חיצוניים, ועד פרוייקטים עתידניים בהם מנסים הסטודנטים להשפיע על המציאות בה אנו חיים.

 

תקשורת חזותית 

 לימודי תקשורת חזותית

תחום התקשורת החזותית במחלקה מציג תפישת עולם בין תחומית ייחודית המשלבת ראייה אמנותית בעלת קו ייחודי אישי יחד עם עקרונות מקצועיים מובנים בתחום. תחום התקשורת החזותית בעולם הפך בשנים האחרונות להיות הכוח העיקרי שיש בידי אנשים יוצרים להגיב במהירות ובאופן מיידי על המתרחש סביבם בכל היבט אפשרי: חברתי, פוליטי, סביבתי ותרבותי.
יתרונות הרב -תחומיות של התכנית מאפשרים לכם ראייה רחבה הנדרשת בתפקידים רבים בתחום.  תכנית הלימודים לתקשורת חזותית מכשירה אתכם להיות מעצבים גם בעולם הדיגיטלי: כמעצבי אתרים, אפליקציות, וידאו ועוד, ומהווה גם פתח לעבודה בעולם התקשורת והפרסום. תחום המדיה הדיגיטלית נמצא כיום בפריחה ומאפשר למעצב התקשורת החזותית לבטא את עצמו ולהשפיע באמצעות העברת מסרים באופן וויזואלי וייחודי בממשקים ממוחשבים רבים.

 

נוי כהן יהושוע

 

 

 תכנית הלימודים - תקשורת חזותית
תכנית הלימודים בנויה סביב החיבור שבין העולם היצירתי לעולם המעשי. הסטודנטים רוכשים  מיומנות ויכולות ברישום, ציור, איור, צילום, ובלימוד התוכנות הרלוונטיות לתחום. במקביל ובשלבים המתקדמים יותר אנו עושים שימוש בכלים אלו בכדי לעבד, לתווך ולהציג רעיונות מורכבים לכדי מוצרים וויזואליים, בפרינט, בדיגיטל, ובתלת מימד. הסטודנטים מפתחים לאורך שנות הלימודים קו אישי המייחד את עבודתם.

 

 עיצוב לדיגיטל 

לימודי עיצוב לדיגיטל

תחום העיצוב לדיגיטל הוא התחום המרתק והמתחדש ביותר. בין כל תחומי העיצוב כיום, אנו מוקפים במוצרים דיגיטליים, חיים במרחבים וירטואליים, יוצרים קשרים, קונים, מבלים וכל אלה בתוך ובאמצעות מכשירים דיגיטליים.

עיצוב לתחומי הדיגיטל משלב בין היכולת להעביר רעיון ורגש באמצעות כלים וויזואליים כפי שהוא שנלמד בתחום התקשורת החזותית, לבין ההתבוננות במוצרים ואובייקטים מנקודת המבט של השימוש והמשתמש כפי שהיא נלמדת בתחום עיצוב המוצר, ובכך משתמש בשני תחומי הידע האלה ומגשר ביניהם.


 
הילה ברנשטיין

  

תכנית הלימודים - עיצוב לדיגיטל
תכנית הלימודים מתחילה מהבנה של שפת התחום, בחינה של מהי אינטראקציה, מדוע אנו מפעילים דברים וכיצד אנו מאפשרים למשתמשים להשתתף במוצר. אנו מתמחים בעיצוב של אבני בניה בתחום, אייקונים, אנימציות, ומתקדמים לבנייתם של אתרים ואפליקציות. כמו כן, אנו בוחנים את העולם הפיזי בהיבטים דיגיטליים משימוש בכלים כמו:UX-UI ,ARDUINO, התנסויות אינטראקטיביות במרחב ועד פיתוחם של מוצרים הנסמכים על טכנולוגיות עתידיות.

 

גלריית תמונות של עבודות סטודנטים:

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מחלקת הרישום

א' - ה' 8:00 - 17:00

הרשמה אונליין