מכינה למחול

המכינה מיועדת לכל מי שמעוניין להשתלם במחול מקצועי, במסגרת אינטנסיבית, מבוקרת ותומכת, עם צוות מקצועי ומיומן. המכינה מתאימה לכל אדם צעיר שוחר מחול, השואף למקצועיות ולהתנסות ראשונית בתחום.
כמו כן, היא מתאימה למועמדים ללימודים בבית-הספר לאמנויות המחול, הזקוקים ללימוד מעשי נוסף לפני קבלתם לאחת מתוכניות הלימודים של בית-הספר (במסלול מחול או תיאטרון-מחול). תלמידי המכינה מוזמנים לקחת חלק בהפקות ואירועים של בית הספר למחול.

תכנית הלימודים במכינה כוללת את השעורים הבאים:

  • מחול מודרני-עכשווי - כרמית בוריאן
  • מחול מודרני - מיכל הירש (שילוב טכניקות)
  • בלט קלאסי - תמי לוטן
  • פילאטיס – אילה אבנת

בלט קלאסי - תמי לוטן
רקדנית להקת מחול בת שבע בין השנים 1985-1995 תחת ניהולם האמנותי של דוד דביר ואוהד נהרין. הופיעה כרקדנית מרכזית ביצירות הלהקה בארץ ובעולם.
בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול (מכללה למנהל-מסלול אקדמי) ותעודת הוראה במחול (האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים). 
מורה מוסמכת לשיטת פלדנקרייז (קורס נווה שלום בהנהלת ד"ר אילת אלמגור וענת קריבין).
חברת ועדת רפרטואר מחול בסל תרבות ארצי.
מלמדת בלט קלאסי לרקדנים, סטודנטים ותלמידי מחול במסגרות שונות. 
על הקורס:
שיעור בלט שמתקיים פעמיים בשבוע ומתחיל בהיכרות ראשונית עם הטכניקה הקלאסית ועקרונות היסוד שלה: אופן החזקת הגוף, שימוש בעבודה לכיוון החוץ turn-out, עמידות היסוד של הידיים והרגליים במנחים שונים. במחצית השנייה של הקורס נרחיב את ההיכרות עם מושגי הטכניקה היסודיים ונלמד צעדים בסיסיים ומתקדמים יותר בתרגילי הבאר והמרכז.
הקורס מתמקד בהבנת השימוש בטכניקה הקלאסית כאמצעי לשכלול טווח היכולות הגופניות לכל סוג ריקוד ועל פי מבנה גופני נתון של המבצע. 

מחול עכשווי - כרמית בוריאן
לשעבר חברה בנבחרת ישראל ואלופת הארץ בהתעמלות מכשירים לנשים בשנת 1990. בעלת תואר ראשון, במסלול למחול, במכללת סמינר הקיבוצים,
משנת 2000 החלה לרקוד בלהקת מוזע, משנת 2003 רקדה באירופה עם מספר כוריאוגרפים שונים ביניהם: איסטוק קובאץ (סלובניה), ווילי דורנר (אוסטריה) ואחרים ולימדה בבית הספר הגבוה לקרקס, אסק (בלגיה)
משנת 2007 מתגוררת בארץ ורוקדת בפרויקטים שונים עם מגוון כוריאוגרפים, ביניהם: רונית זיו, יוסי ברג ועודד גרף, תנועה ציבורית, רותם תש''ח, הלל קוגן, גלי קנר ואחרים.
רכזת המכינה ומורה למחול מודרני במכללת סמינר הקיבוצים, מלמדת תנועה ואקרובטיקה בבית הספר למשחק בית צבי, מורה לתנועה במנשר, מורה לאקרודאנס בבית הספר לקרקס סנדסיאל.
על הקורס: השיעור יתמקד בפיתוח יכולת גופנית, מודעות ושליטה בגוף, רכישת כלים בשפת המחול שיאפשרו לתלמיד שימוש ופיתוח יכולת אישית, גופנית והבעתית בעתיד, בדיסציפלינות שונות על הבמה. השיעור משלב עבודת ריצפה ייחודית, עבודה במרחב ושילוב הנלמד בריצפי תנועה וקומבינציות.

מחול עכשווי - מיכל הירש
מורה למחול מודרני-עכשווי ולאימפרוביזציה, קומפוזיציה, רקדנית וכוריאוגרפית. ילידת הארץ.
בעלת הכשרה מקצועית בביה"ס של "בת-דור" לאחר מכן מתלמדת ורקדנית בלהקת "בת-דור" ומנהלת חזרות של הלהקה. במשך 18 שנה בגרמניה עבדה כרקדנית, יוצרת ומורה למחול מודרני-עכשווי ואימפרוביזציה.
עבדה בתיאטראות כרקדנית ושחקנית אורחת, בהפקות מחול ותיאטרון מחול( למשל: בתיאטרון קונסטנס, במאינז, בבמות בקלן). השתתפה בשני סרטי מחול שצלמו בפריז.
בשנים האחרונות מתעסקת בנושא האלתור- אימפרוביזציה. יצרה עבודות סולו בשפת אלתור בתנועה ובדיבור.
לפני כשלוש שבה לארץ ועבדה בפרויקטים שונים כמנהלת חזרות וכמורה למודרני בסמינר הקיבוצים ובירושלים. בתיכון האקדמיה מלמדת אימפרוביזציה ויוצרת עבודות לתלמידים למופעי ביה"ס.
על הקורס: השיעור מבוסס על עקרונות של טכניקות המחול המודרני, אך עם דגשים חדשים, במיוחד התנועה ברבדים השונים: עבודת ריצפה, עמידה והמרחב בין עמידה לרצפה
נושאי השיעור: עבודה מהאגן והגו- למידה של קואורדינציה של הגו עם הרגליים בתרגילים במקום ובתזוזה בחלל. לימוד קימורים של הגב ואלמנטים בסיסיים של המחול המודרני-עכשווי.
מטרת הקורס: למידת שליטה ומודעות פיזית והעברת חשיבות עבודת הרצפה כבסיס להבנת כוח הכובד של הגוף בתזוזה וביחס לאיכויות השונות שיוצרים בתנועה בעמידה. כל זה בדגש על עבודה נכונה מהאגן.

פילאטיס – אילה אבנת
מדריכת פילאטיס מזה עשר שנים. בעלת הכשרה מקצועית בסטודיו 'פיזיוארט' ע"י טלי חנוך, בעלת תעודת הדרכה של ארגון' Body Art and Science '  בשיטת הבלוק. עבדה מאז בסטודיו באלנסיס בניהולה של עדי חפץ.
על הקורס: פילאטיס היא שיטה לאימון גופני, המחנכת לגיוס נכון של שרירי הגוף תוך הפרדה בין שרירים מייצבים לשרירים מניעים. בשיעורי הפילאטיס במכינה נעמיק את הקשר עם הגוף, נחזק את שרירי הליבה, נחקור את מקורות התנועה ונחשף לרפרטואר הייחודי של תרגילי השיטה.

מכינה  למחול . צילום: אורן מנצורה 

הרשמה למכינה
הלימודים במכינה כרוכים במאמצים גופניים. כדי להבטיח לימודים בטוחים ללא מגבלות רפואיות עליך להציג למנהל לומדים, לאחר הרישום למכינה ולפני תחילת הלימודים:

  • אישור רפואי כללי מרופא משפחה
  • אישור בדיקה אורטופדית 
  • אישור בדיקה ארגומטרית (בדיקת מאמץ)
  • את הבדיקה האורטופדית והארגומטרית יש לבצע במכון רפואי מוסמך (מכון לרפואת ספורט או כל מחלקה מתאימה בבי"ח).

מייל ביה"ס: dance.skb@smkb.ac.il

עמוד הפיסבוק 

להרשמה:

 03-6901200

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית
הרשמה אונליין